یک جنبش جدید و عجیب در آمریکا! (عکس)

  • کد خبر : 270201
  • 23 آبان 1399 - 11:43
یک جنبش جدید و عجیب در آمریکا! (عکس)

 

نیوز:

به گزارش جام جم آنلاین ، از یک سو جنجال های بی پایان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درگیری بین طرفداران بایدن و ترامپ، اعتراضات هر دو طیف در ایالت های مختلف، جنبش های «زندگی سیاهان اهمیت دارد» و یا همان اعتراضات مربوط به ضدنژادپرستی، سیل و طوفان و حالا یک جبنش جدید. در آمریکا جنبشی موسوم به نام آنتی واکسر (Anti-vaxxers) در حال راه اندازی است. این جنبش آنتی واکسر به واکسن کرونا مربوط می شود. بسیاری از آمریکایی ها ساخت واکسن کرونا در این کشور را نادرست می دانند و آن را به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ارتباط می دهند. به عقیده بسیاری از آمریکایی ها واکسن ها درست کار نمی کند و می تواند عوارض کشنده و دردناکی در فرد از خود بر جای بگذارد.

 

بعد از اینکه شرکت داروسازی فایزر اعلام کرد که واکسن ساخت این کشور ایمنی کامل ایجاد می کند و دسامبر در دسترس خواهد بود جنبش جدید آنتی واکسر جان گرفت. عده ای از آمریکایی ها اعتقاد دارند این واکسن ها سمی هستند. این جنبش در روزهای آینده به بحران جدی ترین در آمریکا تبدیل خواهد شد؟

 

 

یک جنبش جدید و عجیب در آمریکا! (عکس)

جنبش حقوق مدنی آمریکا

جنبش حقوق مدنی بخشی از حرکت کلی تر اجتماعی تحت عنوان جدایی نژادی در ایالات متحده آمریکا است.که از سال ۱۹۵۵ با هدف کسب برابری میان سیاهپوستان و سفید پوستان در ایالات متحده آمریکا آغاز شد.و در سال ۱۹۶۸ با تصویب قانون مدنی به سرانجام رسید.

در این دوره. مبارزات بدون خشونت و نافرمانی‌های مدنی باعث ایجاد بحران‌های متعدد مابین فعالان و دولت محلی. ایالتی و فدرال در ایالات متحده آمریکا شد.که دولت، جامعه و اصناف را وادار به جبهه‌گیری در برابر بی‌عدالتی‌هایی که سیاهپوستان آمریکایی با آن مواجه‌بودن. می‌نمود.

>>>همچنین بخوانید:

[ad_2]

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=270201