اعلام فهرست جدید دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تأیید وزارت علوم

  • کد خبر : 339829
  • 07 دی 1399 - 16:34
اعلام فهرست جدید دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تأیید وزارت علوم

 

 

تهران (پانا) – اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان، لیست جدید سطح‌بندی دانشگاه‌های خارج از کشور برای ادامه تحصیل بعد از سپتامبر ۲۰۲۱ را منتشر کرد.

به گزارش سازمان امور دانشجویان، اداره کل امور دانش‌آموختگان این سازمان در راستای اعتبارسنجی دانشگاه‌های معتبر جهان که به عنوان یکی از اصلی‌ترین وظایف این اداره کل است، نسبت به بررسی و اعلام اعتبار دانشگاه‌های خارج از کشور برای سپتامبر ۲۰۲۱ «صرفا رشته‌هایی که در حیطه وظایف وزارت علوم می‌باشد» اقدام کرده است.

 

دانشگاه‌های خارج از کشور

 

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۲۱ دانشگاه‌های ۱۰۹ کشور به‌روزرسانی و در سه گروه الف (ممتاز)، ب (خوب) و ج (متوسط) دسته بندی و تفکیک شده‌اند که بر اساس لیست منتشر شده، ۶۰۳ دانشگاه در گروه الف، ۸۱۸ دانشگاه گروه ب و ۱۱۰۵ دانشگاه در گروه ج قرار دارد.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های خارج از کشور از تاریخ اول تیر ۹۸ برابر با ۲۰۱۹/۰۶/۲۲ صرفاً در دانشگاه‌های گروه الف (ممتاز) و گروه ب (خوب) قابل مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل، ثبت نام رسمی کنند.

شایان ذکر است مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفاً تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

لیست به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی این اداره کل به نشانی http://www.grad.saorg.ir قابل مشاهده است.

 

>>> خبر مرتبط:

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=339829