زمان قطعی اولین مذاکره هسته‌ای و ١+۴ مشخص شد/استقبال آمریکا

  • کد خبر : 454386
  • 13 آبان 1400 - 8:50
زمان قطعی اولین مذاکره هسته‌ای و ١+۴ مشخص شد/استقبال آمریکا

نیوز: زمان اولین مذاکره هسته‌ای ایران با ١+۴ در دولت جدید توسط ایران تعیین شد و احتمالاً تا ساعتی دیگر توسط یک مقام ارشد مذاکره کننده ایران رسماً اعلام خواهد شد.

پیش از این در دیداری که علی باقری با مقامات اروپایی داشت ایران و‌ اروپا برای بررسی زمان مذاکره هسته‌ای توافق کرده بودند.ایران اعلام کرده موضوع رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران و اجرای کامل تعهدات طرف مقایل دستور کار اصلی مذاکرات خواهد بود.

 

استقبال آمریکا از اعلام تاریخ از سرگیری مذاکرات هسته‌ای

وزارت خارجه آمریکا:

از اعلام تاریخ از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران در پایان ماه نوامبر استقبال می‌کنیم.
در مذاکرات هسته‌ای پایان نوامبر شرکت می‌کنیم و رابرت مالی ریاست هیئت ما را برعهده خواهد داشت.

امیدواریم که ایران برای مذاکره سریع و با حسن نیت آمادگی داشته باشد.به ایرانی‌های می‌گوئیم که مذاکرات هسته‌ای تا ابد ادامه نخواهد یافت و آن‌ها باید از این فرصت استفاده کنند

 

بیانیه اتحادیه روپا در خصوص ازسرگیری مذاکرات در وین

اتحادیه اروپا:

کمیسیون مشترک برجام روز ۲۹ نوامبر در وین دیدار خواهد داشت.انریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ریاست نشست کمیسیون را بر عهده خواهد داشت و نمایندگانی از چین، فرانسه، آلمان، روسیه، انگلیس و ایران نیز در آن حاضر خواهند شد.

علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت:‏ ‏در تماس تلفنی با آقای انریکه مورا، آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، در روز ۸ آذرماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

مذاکرات هسته‌ای

استقبال روسیه از برگزاری دور جدید مذاکرات وین

سفیر روسیه در وین از توافق صورت گرفته در خصوص برگزاری دور جدید مذاکرات برای از سرگیری اجرای برجام استقبال و عنوان کرد که این گفت‌وگوها راه را برای رفع تحریم‌های آمریکا باز می‌کند.

 

آمریکا: آماده برداشتن تحریم‌های ناسازگار با برجام هستیم

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=454386

ثبت نظر

-