توسعه خدمات غیرحضوری برنامه اصلی سازمان تامین اجتماعی است

  • کد خبر : 324702
  • 26 آذر 1399 - 18:35
توسعه خدمات غیرحضوری برنامه اصلی سازمان تامین اجتماعی است

 

تهران(پانا) – معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی عنوان کرد اجرای طرح ۳۰۷۰ برای کاهش ۷۰ میلیون مراجعه به واحدهای اجرایی، مهمترین برنامه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سرمایه‌گذاری به نفع بیمه‌شدگان خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهرداد قریب در جلسه رابطین شعب استان ها در طرح ۳۰۷۰ افزود: خدمات غیرحضوری در سازمان تامین اجتماعی از سال های گذشته جزو سیاست های اصلی این سازمان بوده است، اما در مدیریت مصطفی سالاری قبل از شیوع کرونا نیز به عنوان یک اولویت معرفی شد.

خدمات غیرحضوری وی رضایتمندی بیمه شدگان، افزایش بهره وری کانیوزن و صرفه جویی در هزینه ها را از مزایای توسعه خدمات غیرحضوری برشمرد و گفت: با توجه به شیوع کرونا لزوم توسعه خدمات غیرحضوری بیش از پیش احساس شد و تمامی بخش های سازمان برای تحقق این طرح بسیج شدند.
وی بر ارائه آموزش های لازم در زمینه خدمات غیرحضوری به همکاران شعب تاکید کرد و گفت: انتظار می رود که این آموزش ها مستمر باشد.
عادل دهدشتی، معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان های سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه مقرر شده است تا پایان سال جاری ۳۰ خدمت حضوری به صورت غیرحضوری ارائه شود، گفت: براساس این طرح، ۹۶ میلیون بار مراجعه سالانه به واحدهای بیمه ای ۷۰میلیون مراجعه کاهش می یابد.
دهدشتی افزود: تمامی بخش های سازمان تامین اجتماعی در اجرای این طرح مشارکت دارند و در حال حاضر خدمات غیرحضوری(۳۰۷۰) از مهمترین برنامه های این سازمان است.
وی ادامه داد: تاکنون ۱۳ خدمت به صورت غیرحضوری به بیمه شدگان معرفی شده است و مابقی تا پایان سال در اختیار ذینفعان قرار می گیرد.
شتاب بخشیدن به خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی؛ ضرورت جامعه امروز
دهدشتی، آموزش همکاران در معرفی خدمات غیرحضوری را نیز حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: بسته های آموزشی برای مخاطبان هم آماده شده و در قالب میز خدمت خدمات الکترونیکی به بیمه شدگان و بازنشستگان معرفی می شود.
علی اکبر ربیع زاده، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: عزم راسخی در سازمان تامین اجتماعی ایجاد شده و همه برای یک هدف واحد که توسعه خدمات الکترونیکی است، تلاش می کنند.
ربیع زاده با اشاره به تاکید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بر انجام این مهم افزود: تمامی سرویس های سازمان غیرحضوری می شوند تا از حجم مراجعات کاسته شود.
رضا امینی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور استان های سازمان تامین اجتماعی نیز با تشریح اهمیت اجرای طرح ۳۰۷۰ در شرایط کرونایی از تلاش های همکاران صف و ستاد برای پیشبرد این طرح قدردانی کرد.

طرح ۳۰۷۰، ۱۹ آبان، با حضور مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با هدف کاهش مراجعات حضوری به شعب و کارگزاری‌های این سازمان افتتاح شد.

این طرح با ارائه ۳۰ خدمت الکترونیک، ۷۰ میلیون مراجع از مجموع ۹۶ میلیون مراجع تامین اجتماعی به شعب وکارگزاری‌های این سازمان را کاهش می‌دهد.

 

>>> خبر مرتبط:

سازمان تامین اجتماعی امهال حق بیمه کسب‌وکارهای گردشگری را پذیرفت

جزئیات پنج خدمت جدید سازمان تامین اجتماعی

تشریح محدودیت‌های جدید بیمه‌ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=324702

ثبت نظر

-