چرا سفر کردن به کشورهای دیگر برای جوانان و نوجوانان ضروری است؟

  • کد خبر : 31313
  • 12 فروردین 1399 - 10:14
چرا سفر کردن به کشورهای دیگر برای جوانان و نوجوانان ضروری است؟

ممکن است به عنوان یک جوان یا نوجوان، وقتی که در مدرسه یا دانشکده درس می خوانید، از طرف دیگران تشویق به سفر، درس خواندن یا کار کردن در کشورهای خارجی شوید. ممکن است به دلایل گوناگون از جمله بی پولی، داشتن کار و هدف های جدی تر، وجود نگرانی از آینده این فرصت ها را نادیده بگیرید و با خود تصور کنید که در آینده هم می توانید به سفر بروید. در این مورد باید گفت سفر کردن در هر سن و دوره زمانی، امری فوق العاده به شمار می آید؛ اما هرچه زودتر بتوانید درس های سفر را فرا بگیرید، برایتان بهتر است. وقتی که جوان بوده، هنوز در حال پیدا کردن خودتان و آماده شدن برای دانشگاه و شغل آینده تان هستید. مهارت ها و تجربه ای که از سفر به کشورهای دیگر بدست می آورید، مزایایی برای شما به ارمغان می آورند که تمامی عمر برایتان سودآور خواهند بود و باعث می شوند در دنیای حرفه ای دست و پایی پیدا کنید. وقتی در حال درس خواندن هستید، این انعطاف پذیری را دارید که در هر جای جهان به درس خواندن ادامه دهید، بنابراین از آزادی و جوانی خود استفاده کنید و به سفر بروید. در این مطلب به این نکته می پردازیم که چرا سفر کردن به کشورهای دیگر برای جوانان و نوجوانان ضروری است و آنها را برای زندگی آینده آماده تر می سازد.

چرا سفر کردن به کشورهای دیگر برای جوانان و نوجوانان ضروری است؟

سفر کردن باعث می شود از ناحیه آسایش خود خارج شوید

همه ما انسان ها یک ناحیه آسایش با مرزهای مشخص داریم که تمام تلاشمان را می کنیم از آن خارج نشویم؛ وقتی در خانه با پدر و مادر یا همسرمان هستیم، در میان دوستان و آشنایانی که ما را در تمام طول زندگیمان می شناخته اند و در جامعه ای که در آن درس می خوانیم، کار می کنیم و به زندگی مشغولیم. همه چیز در اطراف شما تعیین شده و تقریبا ثابت است؛ دوستان، آشنایان، فعالیت هایی که معمولا انجام می دهید و احتمالا شغل. ما در نقش های روزانه احساس راحتی می کنیم و پیشنهاد خارج شدن از آنها ما را می ترساند و معذب می سازد. اما مشکل این است که انسان ها در شرایط غیر راحت و غیر آشنا بیشتر می آموزند. در فعالیت های روتین هر روزه شما می دانید چگونه رفتار کنید، چگونه پاسخ دیگران را بدهید و در مقابل محیط چگونه عکس العمل نشان دهید. بودن در یک مکان جدید، با انسان های متفاوت که دارای ارزش و افکار متفاوت هستند و زندگی را جور دیگری می بینند، باعث می شود تمامی آن حس خوب آشنا بودن از بین برود. این می تواند ترسناک باشد، اما وقتی شما از ناحیه آسایش خود خارج شدید و متوجه می شوید که علیرغم همه تفاوت ها می توانید با انسان های دیگر ارتباط برقرار کنید و قادر هستید در محیط های خارجی جهت مسیر خود را بیابید و به انسان باهوش تر، هوشیارتر و کارآمدتری تبدیل می شوید، بنابراین از ناحیه آسایش خود خارج شوید و پذیرای این ناراحتی باشید. حتی سعی کنید آن را جستجو کنید، زیرا این کار باعث رشد و تحول شما می شود.

سفر کردن باعث می شود از ناحیه آسایش خود خارج شوید

سفر کردن باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس می شود

در همان حال که در طول سفر قصد دارید موانع فهمیدن چگونگی استفاده از وسایل نقلیه عمومی یک کشور خارجی را پشت سر بگذارید یا در یک فروشگاه در مورد چیزهای ساده سوال کنید، در حقیقت در حال ساختن اعتماد به نفس و توانایی وفق دادن خود با شرایط یک کشور خارجی هستید. وقتی به کشوری سفر می کنید که یک کلمه از زبان آن را نمی دانید و سعی می کنید طی مدتی که در آن کشور بسر می برید آن زبان را یاد بگیرید، اگر فرصتی پیش بیاید و در کشور خودتان مجبور به سفر و اقامت در یک شهر جدید باشید، دیگر ترسی از این کار نخواهید داشت، چرا که با خودتان می گویید : “اگر من توانستم گلیم خود را در یک کشور خارجی و کاملا غریبه از آب بیرون بکشم، مسلما می توانم این کار را در شهری از کشور خودم نیز انجام دهم.” اینگونه است که شما متوجه می شوید قادر به انجام بسیاری از کارهای سخت هستید؛ هر چقدر هم موانع بزرگی در کار باشند، ناگهان احساس می کنید این موانع بیشتر از اینکه بازدارنده باشند، چالش های خوشایندی هستند که دلتان می خواهد با آنها درگیر شوید و به پیروزی برسید.

سفر کردن باعث به وجود آمدن اعتماد به نفس می شود

سفر کردن باعث آشنایی و درک شما از فرهنگ های دیگر می شود

آشنایی با فرهنگ های دیگر و درک آنها در جهانی که روز به روز به سوی جهانی تر شدن پیش می رود، یک نکته کلیدی و مهم است. دیگر این کافی نیست که بگوییم: “مردم فلان کشور این گونه و آن گونه هست.” بلکه می بایست به جستجوی ارزش های پنهان در عادت های فرهنگی آنها بپردازیم تا شاید به وسیله آنها بتوانیم یک رفتار یا عادت فرهنگی را توضیح دهیم و در جهت درک آنها و فرهنگشان گام برداریم. برای مثال، وقتی در کشور اسپانیا سفر می کنید یا درس می خوانید، این نکته که مردم اسپانیا بین دو تا سه ساعت در میانه روز را به ناهار و چرت زدن مشغول می شوند، شما را متعجب می کند. بسیاری از ما ممکن است این عادت فرهنگی را به منزله تنبل بودن مردم این کشور تصور کنیم؛ در حالیکه این عادت بیشتر به این حقیقت که اسپانیایی ها به طور تاریخی برای خانواده و وقت گذرانی با آنها اهمیت و ارزش قائلند، مربوط است. غذا خوردن با خانواده برای آنها از اینکه با خوردن یک ساندویچ آماده، زمان کاری و حقوق ماهیانه خود را افزایش دهند، اهمیت بیشتری دارد. آگاه بودن از ارزش و عادات فرهنگی مردم یک کشور نه تنها بسیار جالب و خوشایند است، بلکه به ما کمک می کند دلیل مشکلات و درگیری های بین المللی را متوجه شویم یا عادات فرهنگی شریک تجاری خارجی خود را درک کنیم. اینکه قادر باشیم زاویه دید خود را تغییر دهیم و دیگران را درک کنیم، یک مهارت بسیار مهم است که می توانیم آن را با سفر بیاموزیم. آشنایی با فرهنگ های دیگر و درک آنها به ما کمک می کند هم در زندگی شخصی و هم زندگی کاری خود، ارتباط آسان تر و درست تری با دیگران برقرار کنیم.

سفر کردن باعث آشنایی و درک شما از فرهنگ های دیگر می شود

سفر کنید تا با جهانی سازی همراه شوید

چه دلمان بخواهد و چه نخواهد، ما با وجود اینترنت و فضای مجازی، به سرعت به سوی جهانی تر شدن پیش می رویم. بنابراین اصلا بعید نیست در آینده شغلی داشته باشید که شما را وادار کند برای انجام تجارت یا شرکت در کنفرانس های مختلف با شریک های تجاری بین المللی دست به سفر بزنید. در دنیای جهانی شده امروز ما بسیار مهم است که با فرهنگ های مختلف آشنا و حداقل یک زبان خارجی دیگر را بلد باشیم. در جهان تجاری امروز، سابقه زندگی در کشورهای خارجی می تواند بر کارآمدی و مهارت های شما بیفزاید، بنابراین بهتر است از اعتماد به نفس و آشنایی با فرهنگ ها که در اثر سفر کسب کرده اید، استفاده کنید و موفقیت خود را تضمین نمایید.

سفر کنید تا با جهانی سازی همراه شوید

سفر کنید تا یک یا دو زبان خارجی را یاد بگیرید

قبل از اینکه در یک کشور خارجی زندگی کنید، هرگز نمی توانید زیبایی روان صحبت کردن به یک زبان دیگر را درک نمایید. بویژه اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید، تصور می کنید که به یادگیری زبان های دیگر نیازی ندارید. اما وقتی به کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی سفر می کنید، متوجه می شوید که تقریبا همه در سخن گفتن به دو زبان مختلف تسلط دارند. متاسفانه ما به اندازه اروپایی ها خوش شانس نیستیم که بتوانیم به آسانی بین کشورهای مختلف قاره سفر کنیم. به همین دلیل است که سفر کردن به طور ویژه برای ما ضرورت دارد. دانستن یک زبان دیگر باعث می شود با جهان جدیدی از آدم ها رو در رو شویم و با آنها ارتباط برقرار کنیم و این نکته را بفهمیم که اگر زبان آنها را نمی دانستیم، هرگز فرصت آشنایی با آنها را پیدا نمی کردیم. در نهایت، بهترین راه برای یاد گرفتن یک زبان جدید این است که به کشورهای دیگر سفر کنیم، چرا که در طول سفر به طور روزانه مجبور به چالش و تمرین مهارت های زبانی هستیم.

سفر کنید تا یک یا دو زبان خارجی را یاد بگیرید

سفر کنید تا فرصت های بیشمار برای دوست یابی داشته باشید

وقتی در یک کشور خارجی درس می خوانید یا کار می کنید یا دائما در سفر هستید، ارتباطات بسیار ارزشمندی برقرار می کنید که تا آخر عمر پایدار باقی می مانند. اگر به کار کردن در کشورهای دیگر یا سفر در آنها علاقمند هستید، به هرجا که می روید، هرگز ارزش ارتباطات را دست کم نگیرید. یک نکته که از سفرهای خود به کشورهای دیگر می آموزید، این است که مردم جهان بطور معمول بسیار گرم و صمیمی هستند و دوست دارند در مورد کشور و فرهنگشان با شما صحبت کنند. اغلب اوقات همینطور است. دوست یابی در سرتاسر جهان باعث می شود این جهان بزرگ کوچکتر بنظر بیاید و به شما کمک می کند هرجا که می روید، حس کنید به دیگران مرتبط هستید، بنابراین در طول سفرهایتان تا آنجا که ممکن است با آدم های متعدد آشنا شوید و با انسان های متفاوت ارتباط برقرار کنید. این کار باعث می شود زمان شما لذت بخش تر باشد، زیرا مردم محلی در مورد کشور خودشان بیشتر می دانند و می توانند باعث شوند شما تجربه هایی خارق العاده و بی نظیر داشته باشید. بعلاوه، شما هرگز نمی دانید این ارتباط هایی که برقرار می کنید چه زمان و کجا در آینده برایتان مفید خواهند بود.

سفر کنید تا فرصت های بیشمار برای دوست یابی داشته باشید

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=31313

ثبت نظر

-