معرفی زیباترین کاخ های سلطنتی جهان

  • کد خبر : 28424
  • 26 تیر 1400 - 14:30
معرفی زیباترین کاخ های سلطنتی جهان

نیوز: کاخ ها اقامتگاه های رسمی هستند که در آن رئیس دولت یا دیگر چهره های ارشد رسما اقامت دارند. اغلب اقامتگاه ها بخش مهمی از تاریخ یک کشور هستند. در سرتاسر جهان کاخ های سلطنتی که زیبایی خاص خود را دارند، فراوان هستند که بی شک، بازدید از مجلل ترین کاخ های دنیا لذت خاصی دارد. زیباترین قصرهای دنیا از جمله مکان هایی هستند که گردشگران و توریست ها برای دیدن آنها برنامه ریزی می کنند. بر همین اساس، در این بلاگ نام تعدادی از زیباترین کاخ های سلطنتی جهان را برایتان به اختصار شرح داده ایم تا شما هم اگر علاقمند به بازدید از این مکانها هستید، بتوانید برای بازدیدتان برنامه ریزی کنید.

کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام در لندن قرار دارد و اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا به حساب می آید. کاخ باکینگهام یکی از زیباترین کاخ های سلطنتی جهان بوده که به عنوان مرکزی برای برگزاری رویدادهای عمومی و میهمانی های سلطنتی و همچنین برای برگزاری جشن های ملی مورد استفاده قرار می گیرد و به همین خاطر، برای بریتانیایی ها اهمیت زیادی دارد. این کاخ دارای طراحی های ویژه ای است و با آثار هنری و زینتی خاصی تزیین گردید که از جمله آنها می توان به استفاده گسترده از سنگ های مرمر با نمای رنگارنگ اشاره کرد. این کاخ در دوره ای از زمان به دستور ادوارد هفتم با طرح های عصر طلایی اروپا نوآرایی و نوسازی شد. از ویژگی های خاص این کاخ، تزیین اتاق های کوچکتر به شیوه سلطنت چینیان است.

کاخ باکینگهام

 

قصر نوی شوان اشتاین

قصر نوی شوان اشتاین در قرن نوزدهم میلادی در جنوب استان باواریا توسط پادشاه وقت باوریا به نام لودویگ دوم بنا نهاده شد. این مورد از زیباترین قصرهای دنیا بعد از گذشت این سال ها به مکانی تاریخی برای بازدید گردشگران و توریستها تبدیل شده و سالانه حدود ۱٫۴ میلیون نفر از این قصر مجلل و تاریخی بازدید به عمل می آورند.

>>>بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین و زیباترین شهر‌های جهان

قصر نوی شوان اشتاین

رویال پالاس

قصر سلطنتی مادرید محل اقامت پادشاه اسپانیا بوده که وسعتی حدود ۱۳۵۰۰۰ متر مربع با ۲۸۰۰ اتاق دارد. این قصر همچنان از زیباترین کاخ های سلطنتی در جهان بوده که محل میهمانی های رسمی و جشن های ملی است.

رویال پالاس

کاخ شونبرون

کاخ شونبرون یکی از اقامتگاه های تابستانی پادشاهان اتریش هست. این مورد از مجلل ترین کاخ های دنیا در سال ۱۹۶۰ ساخته شده و به چشمه زیبا مشهور است. کاخ شونبرون دارای حدود ۱۴۰۰ اتاق بوده و این اتاق ها به سبک روکوکو تزیین گردیده اند. کاخ ها و باغ هایی که توسط پادشاهان این کشور ساخته شدند، تداعی کننده آمال و آرزوها و سلیقه های آنها هستند.

کاخ شونبرون

کاخ توپقاپی

کاخ توپقاپی در شهر استانبول واقع شد. این کاخ از زیباترین کاخ های سلطنتی جهان و از قصرهای معروف امپراطوری عثمانی بوده و از سال های ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ به عنوان مرکز اداری امپراطوری مورد استفاده قرار می گرفت. ساخت این قصر از سال ۱۴۵۹ و به دستور سلطان محمد فاتح آغاز گردید و تا سال ۱۴۶۵ ساختش به طول انجامید. این قصر به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که در آن قرار گرفته، منظره و ویو بسیار زیبایی از تنگه بسفر دارد.

کاخ توپقاپی

کاخ هولی روود

کاخ هولی روود در اسکاتلند واقع شده و از سده ۱۵ میلادی به عنوان محلی برای اقامت خاندان سلطنتی بریتانیا مورد استفاده قرار می گرفت. در حال حاضر، این مکان به عنوان یکی از زیباترین کاخ های سلطنتی جهان و جاذبه های توریستی اسکاتلند معرفی می شود. این کاخ با استفاده از ۹۶ پرتره از پادشاه تزیین گردید.

کاخ هولی روود

کاخ بزرگ تایلند

کاخ بزرگ تایلند شامل مجموعه ای از ساختمان های سلطنتی بوده که از قرن هجدهم میلادی تا به امروز محلی برای اقامت پادشاهان آن کشور به شمار می آید. بنای این مورد از زیباترین قصرهای دنیا از سال ۱۷۸۲ میلادی شروع و در طول سالیان متوالی بر وسعت آن افزوده شده و در حال حاضر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک به حساب می آید.

کاخ بزرگ تایلند/زیباترین کاخ های سلطنتی

کاخ زمستانی روسیه

کاخ زمستانی قصری است که در سن پترزبورگ قرار گرفته است. این کاخ از سال ۱۷۳۲ میلادی تا سال ۱۹۱۷ به خاطر شکست و سقوط تزارها به عنوان محلی برای اقامت آنها اختصاص یافت. در حال حاضر این مورد از مجلل ترین کاخ های دنیا بیشتر با عنوان موزه هرمیتاژ معرفی می شود.

کاخ زمستانی روسیه/زیباترین کاخ های سلطنتی

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه، شهری قدیمی است که در پایتخت کشور چین یعنی پکن قرار گرفته و به عنوان یکی از آثار تاریخی و دیدنی این منطقه به حساب می آید. این شهر به گفته دیگران یکی از گسترده ترین مجموعه معماری با چوب در جهان است. این شهر تعداد زیادی از قصر و اتاق ها را در خود جای داد، به طوریکه در مجموع تعداد اتاق ها چیزی بالغ بر ۹۹۹۹۵ اتاق است. در گذشته، چینیان بر این باور بودند که امپراتوری آسمانی آنها دارای ۱۰ هزار اتاق بوده و به همین خاطر، آنها نباید از این عدد پا فراتر می گذاشتند، چون آن را نوعی توهین به امپراتوری آسمانی می دانستند. از این رو، اتاق هایی که در شهر ممنوعه ساخته شده اند، حدود نیم اتاق کمتر از تعداد اتاق های کاخ آسمانی هستند.

شهر ممنوعه/زیباترین کاخ های سلطنتی

قصر هافبرگ

قصر هافبرگ در گذشته و از سال ۱۲۷۹ اقامتگاهی برای قدرتمندترین افراد تاریخ اتریش بود که از میان آنها می توان شاهان سلسله های بزرگ و فرمانروایان امپراطور اتریش را نام برد. در حال حاضر نیز توریست هایی که از این مورد از زیباترین قصرهای دنیا بازدید می کنند، می توانند آثاری به جا مانده از زندگی روزمره پادشاهان را در این کاخ ها مشاهده کنند.

قصر هافبرگ

کاخ ورسای

کاخ ورسای در شهر ورسای قرار گرفته و به عنوان یکی از بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان معرفی می شود. کاخ ورسای به عنوان یکی از میراث جهانی توسط یونسکو به ثبت رسید.

کاخ ورسای/زیباترین کاخ های سلطنتی

کاخ گلستان

کاخ گلستان در میدان ارگ تهران واقع شده و شامل مجموعه ای از بناهاست. این کاخ در طول سالهای متوالی به صورت تدریجی کامل شد. این کاخ در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته جهانی سازمان یونسکو که در پنوم پن، پایتخت کامبوج برگزار گشت، به عنوان آثار تاریخی جهانی ثبت گردید. این اثر شانزدهمین اثر ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای می گیرد.

کاخ گلستان/کاخ گلستان فضایی از ارگ سلطنتی تاریخی

کاخ گلستان فضایی از ارگ سلطنتی تاریخی بوده و آثار هنری این مکان منبع الهام بسیاری از هنرمندان معاصر شده است.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=28424