عمر مفید ماسک ها/از هر ماسک چند ساعت می توان استفاده کرد؟

  • کد خبر : 27827
  • 27 تیر 1400 - 11:30
عمر مفید ماسک ها/از هر ماسک چند ساعت می توان استفاده کرد؟

نیوز: با شیوع کرونا استفاده از ماسک ها هم افزایش یافته است.اما در این مطلب می خواهیم بدانیم عمر مفید ماسک ها چقدر است.رئیس بیمارستان امدادی ابهر گفت: عمر مفید ماسک ها تقریبا سه ساعت است.با اشاره به تولید ماسک در این شهرستان، اظهار کرد: برای کسانی که می توانند در خانه بمانند، ماسک چندان جایگاهی ندارد.

وی با بیان این که این روزها تقاضا برای ماسک های تولیدی زیاد است، تصریح کرد: اولویت استفاده و توزیع ماسک با بیمارستان ها یا مراقبان بیماران تنفسی در منزل است.

این مسئول با اشاره به این که عمر ماسک ها حدود ۳ ساعت است و با چند سرفه خیس می شود، ادامه داد: به شهروندان توصیه می شود اگر می توانند خودشان با یک پارچه تترون، ماسک بدوزند.

خودتان ماسک بدوزید

بیگدلو با بیان این که شهروندان باید ماسک هایی را که خودشان دوخته اند را مرتب شسته و اتو کنند، تصریح کرد: با این کار زیاد درگیر خریدن و پیدا کردن ماسک از داروخانه ها نخواهید شد، چه بسا خود این گشتن ممکن است خطر ابتلا را افزایش دهد.

وی با اشاره به این که ماسک برای این است که وقتی سرفه می کنیم ترشحات به اطراف نپاشد و یا وقتی حرف می زنیم ترشحات تنفسی به طرف مقابل نرسد، گفت: نباید موقع حرف زدن ماسک را پایین داده و حرف زد.

عمر مفید ماسک ها

رئیس بیمارستان امدادی ابهر تاکید کرد: با توجه به این که افراد به صورت ناخودآگاه مکررا به صورت خود دست می زنند، با در نظر گرفتن این وجه قضیه، اگر خود فرد بدون علامت هم باشد استفاده از ماسک مفید خواهد بود.

>>>بیشتر بخوانید:

چه نوع ماسکی بهترین محافظ در برابر ویروس کرونا است؟

ژل ضدعفونی کننده

بیگدلو با اشاره به موارد استفاده الکل و ژل ضدعفونی کننده نیز گفت: برای کسی که در خانه است و می تواند دست هایش را با آب و صابون مرتب بشوید، نیازی به ژل ضدعفونی کننده دست و یا الکل نیست.

وی تصریح کرد: ژل ضدعفونی کننده و الکل بیشتر برای قشری مثل مغازه داران و تاکسی ران ها که دسترسی آنی به آب و صابون ندارند، مفید است.

این مسئول با تاکید بر این که نباید ذهن مان را زیاد درگیر بود و نبود این مواد و افزایش دلهره خود و دیگران کنیم، خاطرنشان کرد: تا به این لحظه تنها راهکار مقابله با این بیماری، خارج نشدن از منزل و امن ترین سنگر نیز برای مبارزه با این بیماری، منزل هر شخص است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=27827