آبادانی‌ها مسیر تراکتور را می‌روند

  • کد خبر : 9905
  • 02 اسفند 1398 - 19:56
آبادانی‌ها مسیر تراکتور را می‌روند

به گزارش نیوز، بعد از خداحافظی مصطفی دنیزلی با تراکتور، باشگاه یک هفته هدایت تیم را به احد شیخ‌لاری سپرد و بعد از آن ساکت الهامی تیم را به دست گرفت. بی‌تعارف ساکت الهامی گزینه مناسبی از سوی تماشاگران تیم تراکتور نبود به این خاطر که او پیش از این سرمربیگری در هیچ تیم لیگ برتری را تجربه نکرده بود و از سویی قرار بود جانشین مصطفی دنیزلی‌ای شود که مربی پرآوازه‌ای در فوتبال ایران و ترکیه است. ساکت الهامی شروع خوبی در تراکتور داشت به طوری که انتقادات کمرنگ و کمرنگ‌تر شد و اکنون که تیم در رده دوم جدول برای قهرمانی در این فصل از بازی‌ها می‌جنگد همه از ساکت الهامی به عنوان یک گزینه خوب برای تراکتور یاد می‌کنند و امیدوارند تیم با هدایت این مربی جوان قهرمان لیگ برتر شود.
اگر مصطفی دنیزلی اردوی تیم تراکتور را ترک نمی‌کرد اکنون ساکت الهامی مربی ماشین‌سازی بود و در بهترین حالت با خداحافظی رسول خطیبی سرمربی تیم ماشین‌سازی می‌شد، اما یک اتفاق و در ادامه اعتماد باشگاه تراکتور یک مربی جدید به لیگ برتر معرفی کرد، ساکت الهامی. این یک اتفاق خوب و نیاز فوتبال باشگاهی و حتی ملی است؛ معرفی مربیان جوان به تیم‌های لیگ برتری که با اعتماد باشگاه‌ها صورت خواهد گرفت.
حالا صنعت نفت قصد دارد مسیر تراکتور را برود. در حالی که صحبت از نام‌ها در تیم صنعت نفت بود باشگاه به بهنام سراج اعتماد کرد و از آنجایی که مربی جدیدی به تیم معرفی نشده به نظر می‌رسد صنعت نفت با بهنام سراج ادامه خواهد داد. البته اگر باشگاه این را به طور رسمی اعلام کند به سود بهنام سراج و باشگاه است چرا که مربی اعتماد به نفس می‌گیرد و بازیکنان هم به این نتیجه می‌رسند که بهنام مربی قطعی تیم است و بهتر از فرامین او پیروی می‌کنند. البته این حق طبیعی باشگاه صنعت نفت است در صورتی که از بهنام سراج جواب نگرفت او را کنار بگذارد؛ همان‌طور که تراکتور هم این حق را دارد. قرار نیست همه مربیان جوان، خوب جواب دهند و بعضی از مربیان جوان در همان ابتدای راه نشان می‌دهند که نمی‌شود روی آن‌ها حساب باز کرد، اما اعتماد به مربیان جوان نیاز امروز فوتبال باشگاهی کشور است و مربیان جدیدی را به فوتبال کشور معرفی خواهد کرد. فوتبال باشگاهی ما سال‌های سال است محور چند مربی خاص می‌چرخد و در گذشته باقی مانده است و این ضربه جبران‌ناپذیری را به فوتبال کشور وارد کرده است. البته هیچ کس مخالف حضور مربی باتجربه تا زمانی که جواب می‌دهد، نیست، اما مربی‌ای که به دفعات امتحانش را پس داده و ناموفق بوده نباید در فوتبال باشگاهی همچنان حضور داشته باشد و باید جای خود را به مربی جوان بدهد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=9905

ثبت نظر

-