رضاوند: خود بازیکنان الاهلی هم از تصمیم داور تعجب کردند

  • کد خبر : 8649
  • 30 بهمن 1398 - 22:09
رضاوند: خود بازیکنان الاهلی هم از تصمیم داور تعجب کردند

به گزارش نیوز، تیم فوتبال استقلال در شرایطی روز گذشته از الاهلی عربستان با نتیجه دو بر یک شکست خورد که از نگاه سایت‌های آماری آرش رضاوند بهترین بازیکن این میدان بود؛ جایی که او یک پنالتی گرفت، در دفاع پرکار بود و بار‌ها با پاس‌هایی که به هم تیمی‌های خود داد استقلال را در موقعیت گلزنی قرار داد. همین بهانه‌ای شد که گفت‌وگویی با رضاوند انجام بدهیم که آن را در ادامه می‌خوانید:

وضعیتی که استقلال داشت و تعداد بازیکنانی که به دلیل مصدومیت این بازی را از دست دادند بسیار عجیب بود.
به هرحال ما در نیم فصل کارمان را دیر شروع کردیم و واقعیتش را بخواهید اردویی هم نداشتیم، این‌ها را بگذارید در کنار بازی‌های فشرده این چند وقت اخیر و سفر‌های طولانی تا متوجه شوید ما چه شرایط سختی داشته‌ایم.

شرایط طوری بود که تو در بازی روز گذشته در کنار کار‌های تهاجمی مجبور بودی در دفاع هم شرکت کنی.
به هرحال ما ۱۰ بازیکن خودمان را نداشتیم که هرکدامشان اگر بودند احتمالا شب گذشته در ترکیب اصلی بازی می‌کردند. از عارف و سیاوش در خط دفاع تا فرشید اسماعیلی، علی کریمی، داریوش شجاعیان، دیاباته و مهدی قائدی همه از بهترین بازیکنان استقلال بودند و طبیعی است در غیاب این بازیکنان وظیفه ما که در درون زمین بودیم سنگین‌تر می‌شد.

قبول داری بازیکنانی که مصدوم بودند از تیمی که شب گذشته در زمین به میدان رفتند تیم بهتری بودند؟
نه، به هرحال همه بازیکنان دارند زحمت می‌کشند و همه بازیکنان با کیفیتی هستند؛ ولی شما ببینید ما روز گذشته چه بازیکنان تاثیرگذاری را در اختیار نداشتیم. مهدی قائدی و دیاباته فصل فوق العاده‌ای را پشت سر گذاشته اند، فرشید اسماعیلی، عارف غلامی، سیاوش یزدانی و علی کریمی هم از ارکان اصلی تیم ما هستند. این مسائل چیز‌هایی است که نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد و اگر آن‌ها بودند مسلما شرایط ما فرق می‌کرد.

فکر می‌کنی استقلال می‌تواند صعود کند؟
چرا نتوانیم؟ انشاالله مصدومان ما برسند، الوحده را شکست می‌دهیم و دوباره به جدول برگردیم. این را هم بگویم که ما در بازی شب گذشته برابر الاهلی نمایش خوبی داشتیم و به هیچ وجه حق مان باخت نبود.

وقتی داور گل سالم ارسلان مطهری را مردود اعلام کرد چه حسی داشتید؟
واقعا شوکه شدیم و خودتان دید اول نه کمک داور و نه داور وسط حرفی نزدند و بازیکنان داشتند وسط زمین شادی می‌کردند که داور چنین تصمیمی گرفت.

فکر می‌کنی این اشتباه داوری ممکن است عمدی باشد؟
من نمی‌دانم، ولی در بازی با الشرطه هم همین اتفاق افتاد. داور صحنه‌ای را خطا اعلام نمی‌کرد، ولی کمک او پرچم می‌زد و این ما را اذیت کرد. اما مردود اعلام کردن گل ما در بازی شب گذشته واقعا فاجعه بود، حتی بازیکنان الاهلی داشتند توپ را وسط زمین می‌آوردند و هیچ اعتراضی نداشتند و احتمالا خودشان هم از این اتفاق شوکه شدند.

البته چیزی که کارشناسان داوری گفته اند این است که پنالتی که روی تو اعلام شد هم درست نبود. این را قبول داری؟
ببینید این پنالتی گل نشد و اگر چیزی بود من به شما می‌گفتم، ولی صد در صد صحنه پنالتی بود. همه کارشناسان پای من و مدافع حریف را دیدند در حالی که او با زانوی چپش من را زد، حتی صدایش را هم کمک داور که پشت ما بود شنید و من فکر می‌کنم صد در صد آن صحنه پنالتی بود.

تو در بازی دیشب از نگاه سایت‌های آماری بهترین بازیکن استقلال شدی. به نظر انگیزه زیادی داری تا در نیم فصل دوم به ترکیب اصلی برسی.
این نظر لطف شماست و من فکر می‌کنم برای بازیکن اول مهم است برای تیمش مثمر ثمر باشد و بعد از آن فکر می‌کنم بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا انگیزه زیادی دارند، چون در این رقابت‌ها دیده می‌شوند. در لیگ قهرمانان زمین‌ها خوب است و فکر می‌کنم در مجموع کار راحت‌تر است. به گفته کارشناسان و سایت‌های آماری من در بازی با الشرطه هم از خوب‌های تیمم بودم و سعی می‌کنم از این بعد هم نمایش خوبی داشته باشم و رضایت هواداران استقلال را جلب کنم.

بعد از شکست برابر الاهلی خیلی‌ها گفتند استقلال مشکل فنی دارد. تو این مساله را قبول داری؟
من قبول ندارم، چطور آن زمان که به الریان ۵ گل زدیم و پرسپولیس را تا دقایق پایانی برده بودیم این حرف‌ها نبود؟ حالا مشکل فنی پیدا کرده ایم؟ با ۱۰ بازیکن مصدوم رئال مادرید هم به مشکل می‌خورد، ما که دیگر جای خود داریم. مطمئن باشید بازیکنان مصدوم ما می‌رسند و ما در هفته‌های آینده نتایج خوب مان را شروع می‌کنیم و دوباره برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=8649

ثبت نظر

-