این همه بازیگر خوب هست؛ چرا می‌خواهید به پیمان معادی سیمرغ بدهید؟

  • کد خبر : 699
  • 19 بهمن 1398 - 10:58

نیوز: کیهان نوشت: با رسیدن به روزهای پایانی سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر و نزدیک شدن به زمان برگزاری مراسم اختتامیه، باز هم حرف و حدیث‌هایی درباره انتخاب برگزیدگان شنیده می‌شود.

به گزارش نیوز، این روزنامه در ادامه نوشت: یکی از شایعات در محیط جشنواره این است که احتمال دارد به‌رغم نقش‌آفرینی خوب برخی دیگر از بازیگران در این دوره از جشنواره، سیمرغ بهترین بازیگر به فردی اختصاص داده شود که اعلام کرده بود، جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده بود! «پیمان معادی» نه تنها اعلام کرد که جشنواره را تحریم کرده که حتی برای مخاطبین، جشنواره، اهالی رسانه و حتی گروه تولید فیلمی که در آن بازی کرده، آن‌قدر احترام قائل نبود که در نشست پرسش و پاسخ فیلم «درخت گردو» حضور یابد.

اما شنیده می‌شود که دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، علیرغم دهن‌کجی این بازیگر به جشنواره، احتمالا جایزه بهترین بازیگر را به وی اهدا خواهد کرد.

نشریه «نقد روز» که در سینماهای نمایش‌دهنده فیلم‌های جشنواره منتشر می‌شود، در این باره نوشت: «معادی در «درخت گردو» بیش از آنکه پدری قهرمان باشد، مردی مَنگ و تسلیم شرایط است که بخشی از این حس هم فارغ از ضعف فیلمنامه به‌دلیل بازی نگاه اوست. با این وجود به نظر می‌رسد برنامه‌ریزی منسجمی شکل گرفته است که سیمرغ پیمان معادی قطعی به نظر برسد. از حضور تلفنی پیمان معادی برخلاف پز تحریم جشنواره او و برخلاف بازیگران غایب فیلم‌های دیگر در نشست‌های خبری و بازنشر خبری گسترده آن تا تمجید و تاکید مهران مدیری بر اینکه «معادی حتما به اختتامیه می‌رسد»

نکته‌ مهم‌تر اما اینکه انصراف معادی از فجر به احتمال زیاد به نفع او عمل خواهد کرد. مدیران و دبیران دولتی معمولا برای اثبات خود به هنرمندان و نایس به نظر رسیدن، واکنش‌شان در مقابل انتقاد و تحریم و انصراف تحویل گرفتن بیشتر انصراف‌دهنده است و دادن پز انصاف. حالا به نظر می‌رسد برگزارکنندگان جشنواره فجر نیز برای اینکه سعه صدر و انصاف و اعتدال خود را به نمایش بگذارند تصمیم قطعی‌شان اهدای سیمرغ بهترین بازیگر مرد جشنواره به پیمان معادی است تا حداقل با حضور او در اختتامیه بیلان کاری‌شان را پر کنند و شوآف افتخارآمیز مقابله با تحریم بدهند. این در حالی است که در جشنواره بازی‌های بسیار چشمگیرتری وجود دارد که به مراتب لیاقت‌شان برای گرفتن سیمرغ بیش از قهرمان منفعل «درخت گردو» است.»


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=699

ثبت نظر

-