مدیران لیگ برتری علیه بن‌سلمان و نیوکاسل

  • کد خبر : 68516
  • 25 اردیبهشت 1399 - 12:25
مدیران لیگ برتری علیه بن‌سلمان و نیوکاسل

به گزارش نیوز، وضعیت نامشخص این روزهای انگلیس به خاطر شیوع ویروس کرونا باعث شده تکلیف انتقال سهام باشگاه نیوکاسل به بن‌سلمان هم به تأخیر بیفتد. این روند اداری اگرچه طول می‌کشد اما باید بالقوه شاهزاده سعودی را مالک جدید باشگاه نیوکاسل بدانیم. هرچند این مالکیت هنوز به مرحله قطعی نرسیده با حواشی همراه شده و ظاهراً صدای اعتراض مدیران لیگ برتری را درآورده است، البته در خفا!

۱۰ باشگاه لیگ برتری علیه بن‌سلمان
بن‌سلمان اگرچه وزیر دفاع کشورش است و رد پایش در بسیاری از اتفاقات و آشوب‌های منطقه دیده می‌شود اما هنوز با راه و رسم تیم‌داری در لیگ جزیره آشنا نیست. شاید او همین حالا هم از باشگاه‌های لیگ برتری بابت چالش جدیدش پیام تبریک دریافت کند اما این همه واقعیت نیست. به نوشته روزنامه سان، ۱۰ باشگاه لیگ برتری با ارسال نامه به اتحادیه فوتبال انگلیس از این نهاد درخواست کردند تا با ورود بن‌سلمان به فوتبال این کشور مخالفت کند. این ۱۰ باشگاه که اسمشان هم مشخص نیست در پیامی به مایک اشلی، از مالک آمریکایی باشگاه نیوکاسل هم تقاضا کردند تا مجدداً پیشنهادات مالی خریداران را بررسی کند و در تصمیمش مبنی بر فروش سهام به بن‌سلمان تجدید نظر کند.

بن‌سلمان بازار خراب‌کن است!
اما به راستی دلیل این مخالفت چیست؟ این ۱۰ باشگاه لیگ برتری اعتقاد دارند با ورود بن‌سلمان به فوتبال جزیره باید شاهد افزایش قیمت‌ها بود. افزایش قیمت تبلیغات، بازیکنان و… چیزی است که نگرانی این تیم‌ها را در پی داشته است. به هر حال آنها می‌دانند تیم مدیریتی که بن‌سلمان برای اداره نیوکاسل درنظر گرفته افراد صاحب منصب بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی جهان و پر نفوذ کشور عربستان هستند. به همین خاطر از حالا بابت خطرات احتمالی هشدار داده‌اند.

اقدام قانونی علیه یک فعالیت غیرقانونی
اما لیگ برتری‌ها فقط به هشدار بسنده نکرده‌اند و دنبال پیدا کردن مدرک علیه بن‌سلمان و عربستانی‌ها هستند که به جاهای خوبی هم رسیده‌اند. عده‌ای از وکلای تیم‌های لیگ برتری به مدارکی دسترسی دارند که مرتبط با پرونده شبکه «بی‌آوت‌کیو» عربستان است. شبکه‌ای که به طور غیرقانونی بازی‌های ورزشی را پخش می‌کرده و احتمال دارد سرنخ آن به بن‌سلمان و دار و دسته‌‌اش وصل شود. اگر این اتفاق هم نیفتد حرکت غیرقانونی عربستانی‌ها توجیه خوبی برای عدم صلاحیت تیم‌داری بن‌سلمان خواهد بود.

بازار خاورمیانه در خطر
همه اینها دلیلی است برای اینکه بازار خاورمیانه از هر لحاظ برای انگلیسی‌ها در خطر است. با ورود بن‌سلمان به فوتبال انگلیس احتمال دارد فروش پیراهن، پخش بازی‌ها، تبلیغات و… در انحصار عربستانی‌ها و تعیین قیمت‌ها از سوی آنها دربیاید؛ چیزی‌ که انگلیسی‌ها را بدجور نگران کرده است!

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=68516

ثبت نظر

-