کشور‌های متجاوز پشت درگیری‌های یمن

  • کد خبر : 67896
  • 24 اردیبهشت 1399 - 19:22
کشور‌های متجاوز پشت درگیری‌های یمن
به گزارش نیوز،

محمد البخیتی عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در حساب توییتری خود اعلام کرد کشور‌های متجاوز در پشت درگیری‌های جنوب یمن حضور دارند و آن‌ها هستند که نتایج نبرد در عدن را تعیین می‌کنند.

اخبار بین الملل-محمد البخیتی در حساب توییتری خود نوشت: آن کسی که نتایج درگیری‌ها را مشخص می‌کند نه حزب اصلاح است و نه شورای انتقالی، بلکه کشور‌های متجاوز هستند که در تضعیف هم پیمانانشان در مناطق اشغالی تلاش می‌کنند تا از این طریق بتوانند به اهداف خود برسند و سرعت رقابت‌ها را بالا ببرند.

وی در ادامه افزود: امکان ندارد بدون چراغ سبز سعودی، حزب اصلاح جرأت تشدید نبرد از زنجبار، مرز ابین را با هدف رسیدن به عدن داشته باشد. برای آنکه نتایج این جنگ را درک کنیم، باید در ابتدا ببینیم منافع عربستان در کجا پنهان شده است.

محمد البخیتی در توییت دیگری نوشت: در زمانی که شدت درگیری‌ها میان یمنی‌ها در جنوب افزایش یافته، آمریکا حاکمیت یمن را نقض می‌کند و ضربه‌ای نظامی را در منطقه شقره در استان ابین با عنوان مبارزه با تروریسم وارد می‌آورد تا از این طریق بتواند حضور نظامی خود را در آینده تضمین کند.

عضو دفتر سیاسی انصارالله در ادامه تصریح کرد: ما شعار ریشه کن شدن اشغالگران را سر می‌دهیم. این در حالی است که برخی از دشمنان ما که شعار ریشه کن شدن ما را سر می‌دادند، امروز خواهان ریشه کن شدن همدیگر هستند. برخی از آن‌هایی که چنین شعار‌هایی سر می‌دهند، از حضور امارات شکایت دارند؛ اما از حضور عربستان استقبال می‌کنند، و برخی دیگر برعکس. این در حالی است که گویا هیچ کدام از آن‌ها با حضور آمریکا مشکلی ندارد.

وی در پایان از حزب اصلاح و شورای انتقالی خواست تا جنگ یمن را در تمامی جبهه‌ها متوقف کنند و صف ملی را برای مقابله با اشغالگران به منظور بازگرداندن حاکمیت و استقلال یمن یکپارچه نگه دارند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67896

ثبت نظر

-