یک ستاره از فِراری رفت؛ ستاره جدید می‌آید؟

  • کد خبر : 67165
  • 24 اردیبهشت 1399 - 0:45
یک ستاره از فِراری رفت؛ ستاره جدید می‌آید؟

یک ستاره از فِراری رفت؛ ستاره جدید می‌آید؟به گزارش نیوز، احتمال حضور لوئیس همیلتون، قهرمان ۶ دوره مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک در تیم فِراری با تصمیم سباستین فتل مبنی بر خاتمه حضورش در این تیم دوباره قوت گرفت.

رسانه‌های آلمانی خبر دادند که مذاکرات سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری و قهرمان ۴ دوره مسابقات F۱ برای تمدید قرادادش به پایان رسیده و دو طرف، راهی برای ادامه همکاری در پایان فصل آینده پیدا نکردند. این در حالی است که فتل، ماه گذشته گفته بود که قراردادش را برای ۳ فصل دیگر با تیم ایتالیایی تمدید خواهد کرد.

حقیقت این است که سباستین فتل، فصل خوبی را با فراری سپری نکرد و عملکرد او کاملا زیر سایه «شارل لکلرک» راننده ۲۲ ساله تیم بود. لکلرک در سال ۲۰۱۶ قهرمان GP۳ شد و در سال بعد از آن به عنوان نخست مسابقات فرمول ۲ رسید. او در نخستین فصل حضورش در فرمول یک، فاتح گرندپری مونزا در ایتالیا شد که این پیروزی خانگی برای تیم فراری، اهمیت خاصی داشت.

تبدیل شدن لکلرک جوان به نماد جدید فراری، فتل ۳۲ ساله را مجبور کرد تا برای فصل ۲۰۲۱ به دنبال تیم جدیدی باشد. جدایی احتمالی او از خودروساز باسابقه ایتالیایی، شایعه حضور همیلتون در تیم فراری را مجددا قوت بخشیده است. قرارداد راننده انگلیسی تیم مرسدس و مدافع عنوان قهرمانی F۱ فصل آینده به پایان می‌رسد.

رئیس تیم فرمول یک فراری با تأیید خبری جدایی فتل در پایان فصل گفت: این تصمیمی است که ما و سباستین به طور مشترک با یکدیگر اتخاذ کرده‌ایم و هر دوی ما معتقدیم که جدایی‌مان بهترین تصمیم برای هر دوی ماست. گرفتن چنین تصمیمی آسان نبود، چون سباستین راننده و انسان ارزشمندی است.

فتل هم درباره تصمیمش برای ترک فراری گفت: من و تیم به این نتیجه رسیده‌ایم که در پایان فصل جاری دیگر بین ما انگیزه‌های مشترکی وجود ندارد. مسائل مالی هیچ نقشی در اتخاذ این تصمیم نداشته‌اند. من هرگز برای گرفتن یکسری تصمیمات به خصوص مسائل مالی را در اولویت قرار نمی‌دهم و این کار را هم نخواهم کرد. اتفاقی که در این چند ماه اخیر رخ داده است، باعث شد بسیاری از ما تصمیم بگیریم چه چیز‌هایی در زندگی‌مان واقعاً در در اولویت قرار دارند. حالا می‌خواهم مدتی را صرف خودم کنم و ببینم که برای آینده‌ام چه تصمیماتی باید بگیرم.

در این بین لوئیس همیلتون پیش از این تاکید کرده بود که قرارداد جدیدش به مسائل مالی بستگی ندارد و مایل است تا قسمتی از میراث تیم مرسدس در پایان سال ۲۰۳۹ باشد؛ با این حال ادامه حضور همیلتون در مرسدس، بستگی به حضور «توتو وولف» رئیس فعلی این تیم در مرسدس دارد. قرارداد وولف در ماه دسامبر سال جاری تمام می‌شود و به نظر می‌رسد که او با تیم آستون مارتین برای همکاری در سال ۲۰۲۱ به توافق مالی هم رسیده است.

بر همین اساس از دانیل ریکیاردو راننده استرالیایی رنو و کارلوس ساینس راننده اسپانیایی تیم مک‌لارن به عنوان دیگر گزینه‌های احتمالی فتل در فراری نام برده می‌شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67165

ثبت نظر

-