بازیکن اسبق تیم ملی، راز اخراج عجیب ایویچ را فاش کرد

  • کد خبر : 67080
  • 23 اردیبهشت 1399 - 22:32
بازیکن اسبق تیم ملی، راز اخراج عجیب ایویچ را فاش کرد

به گزارش نیوز، علی لطیفی بازیکن اسبق تیم‌های بهمن، استقلال، پاس و ابومسلم یکی از بازیکنان تیم ملی در جام جهانی ۹۸ فرانسه بود، اما فرصت حضور در این تورنمنت بزرگ را پیدا نکرد تا بدترین خاطره فوتبالی‌اش شکل بگیرد.
لطیفی از دلایل رفتن تومیسلاو ایویچ از تیم ملی حرف زد و گفت: جلال طالبی و ناصر نوآموز کاری کردند که با ایویچ به جام جهانی ۹۸ فرانسه نرویم.

چطور شد استقلالی شدی؟
استقلال از سال ۷۵ مرا می‌خواست و به دنبال من بود، اما آبی‌پوش شدن من با سه سال تاخیر اتفاق افتاد، باشگاه بهمن رضایت نامه نمی‌داد و من مجبور شدم تا در این تیم بمانم تا به بازیکن آزاد تبدیل شوم.

زمان اولین حضور ناصر حجازی در استقلال با این تیم قرارداد امضا کردی، اما در بهمن ماندی؟
من با استقلال مذاکره و به توافق نهایی هم رسیدم، حتی با پیراهن این تیم عکس یادگاری هم گرفتم، اما باشگاه بهمن اعلام کرد تحت هیچ شرایطی به تو رضایت‌نامه نمی‌دهیم و مجبور شدم در این تیم به فوتبالم ادامه دهم. این اتفاق مرا خیلی ناراحت کرد و حتی می‌خواستم از فوتبال خداحافظی کنم، اما در نهایت با صحبت‌های خیلی از استقلالی‌ها به بهمن برگشتم و به خودم قول دادم سال بعد آبی‌پوش شوم که این اتفاق هم افتاد. شاید جالب باشد بدانید در همان فصلی که بهمن اجازه حضور در استقلال را نداد، در اولین بازی جام حذفی با آبی‌پوشان تهرانی روبرو شدیم.

همان مسابقه‌ای که گل برتری بهمن را در دقایق پایانی بازی به ثمر رساندی؟
بازی مساوی بود که من در دقیقه ۸۸ گل بهمن را وارد دروازه استقلال کردم. من برای زدن این گل شادی نکردم. من در تیم‌های پایه‌ای استقلال حضور داشتم و از سنین کم عاشق استقلال بودم و مثل خیلی از بازیکنان امروزی نبودم که بعد از اینکه برای رفتن به پرسپولیس همه کار کردم و نشد و به استقلال آمدم بگویم از اول عشق من رنگ آبی بود.

سال ۷۷ استقلالی شدی و ۲ فصل و نیم آبی‌پوش بودی؟
شاید حضورم در استقلال زیاد نبود، اما لحظات خوبی را در این تیم پشت سر گذاشتم و با جرات می‌توانم بگویم استقلالی بودنم و تعصب به رنگ آبی را در همین مدت کم نشان دادم.

چطور؟
زمانی که در استقلال بودم، باشگاه پانیونیوس یونان که یکی از تیم‌های مطرح این کشور است و در رده سوم حضور داشت خواهان جذب من بود و حتی قرارداد نیز به امضا رسید، اما مرحوم پورحیدری به من گفت استقلال به تو نیاز دارد و من جواب دادم استقلال برای من در اولویت است و به خاطر هواداران می‌مانم، با اینکه پول خوبی نصیب من می‌شد، اما به عشق استقلال از این پیشنهاد مالی مناسب گذاشتم.

چرا از استقلال رفتی؟
به خاطر اختلاف با مرحوم منصور پورحیدری.

دلیل این اختلاف چه بود؟
صادقانه می‌گویم من مقصر بودم، من انسان برون‌گرایی هستم و خیلی راحت و خیلی زود به اتفاقاتی که اطرافم رخ می‌دهم واکنش نشان می‌دهم و نمی‌توانم خودم را کنترل کنم و زیر بار حرف زور بروم. من با تمام مربیان خودم مشکل داشتم، شاید آن‌ها از نظر فنی مرا قبول داشتند، اما از نظر اخلاقی به بن‌بست می‌رسیدیم. این رفتار شخصیتی باعث شد تا بیشترین ضربه را من خودم بخورم.

دلیل اختلاف شما با مرحوم پورحیدری چه بود؟
پس از اینکه منصور پورحیدری سرمربی تیم ملی شد، بدون اینکه با من صحبت کند و یا درباره‌ام تحقیق کند مرا از تیم ملی خط زد.

چرا خط زد، دلیل فنی داشت؟
من در جام جهانی ۹۸ فرانسه بازیکن تیم ملی بودم، اما پس از اینکه بازی با آلمان تمام شد، در همان اردوی تیم ملی با جلال طالبی به جر و بحث پرداختم. مرحوم پورحیدری با طالبی رابطه خوبی داشت و پس از اینکه سرمربی تیم ملی شد، مرا از فهرست تیم ملی خط زد.

بازیکن سابق تیم ملی، راز اخراج عجیب ایویچ را فاش کرد

البته به جز تو چند نفر دیگر هم در فهرست منصور پورحیدری جایی نداشتند و جزو گروهی بودند که علیه طالبی مصاحبه‌های جنجالی کردند؟
من و آن‌هایی که از تیم ملی خط خوردیم، جزو لیست سیاه فدراسیون بودیم. آن‌ها به خاطر طالبی مرا از تیم ملی در بهترین شرایط فوتبالی‌ام کنار گذاشتند. طالبی از نظر شخصیتی انسان خوبی است، اما اصلا مربی خوبی نبود.

این مربی خوب نبودن به خاطر این نیست که تو را در تیم ملی بازی نداد؟
من در بهمن شاگرد جلال طالبی بودم، او از نظر فوتبالی مرا خیلی قبول داشت و همیشه می‌گفت بهترین بازیکن تیم من هستی، اما وقتی سرمربی تیم ملی شد مرا بیرون گذاشت و دلیل بچه‌گانه‌ای برای این کار داشت.

چه دلیلی؟
او می‌گفت اگر تو را بازی دهم می‌گویند جلال طالبی بازیکن خودش را بازی داده است و این اصلا برای من قانع کننده نبود. شما می‌دانید در آن سال طالبی چطور سرمربی تیم ملی شد؟

شما بگویید چه طور سرمربی تیم ملی شد؟
آن سال‌ها مثل الان نبود که عصر ارتباطات باشد و با یک جستجوی ساده در اینترنت همه حقایق روشن شود. جلال طالبی دوست روزنامه نگاری داشت که از طریق وی این شایعه را به دروغ راه انداخت که به دستیاری بورا میلوتینویچ در تیم ملی آمریکا پاسخ منفی داده است. همین باعث شد تا مدیر فنی تیم ملی شود. روزی که وی آمد، تومیسلاو ایویچ متوجه شد کارش در تیم ملی تمام است.

چطور؟
او به بازیکنان گفت طالبی و ژنرال (ناصر نوآموز) توطئه می‌کنند تا من از تیم ملی بروم.

واقعا این طور بود؟
گروهی بودند که دوست نداشتند تیم ملی با «تومیسلاو ایویچ» به جاجهانی فرانسه برود. در راس این گروه جلال طالبی و ناصر نوآموز قرار داشتند و زیر آب آن بنده خدا را زدند.

ایویچ مربی بزرگی بود، کار کردن با او در آن مدت کم چطور بود؟
 در کار خودش بی همتا بود، من حتم دارم اگر سرمربی تیم ملی با آن ترکیب رویایی بود، در جام جهانی ۹۸ به راحتی از گروه خود صعود می‌کردیم. او در اردو‌ها فیلم باز‌های آمریکا، آلمان و یوگسلاوی را می‌گذاشت و می‌گفت ما چطور می‌توانیم از آن‌ها گل بخوریم و چطور می‌توانیم به آن‌ها گل بزنیم، او در فرانسه همراه تیم ملی حضور نداشت، اما ما فهمیدیم او جادوگر فوتبال بود.

بازی با رم و شکست برابر این تیم پایان حضور وی در تیم ملی بود؟
صبح بازی با رم تازه بدنسازی تیم ملی تمام شده بود، ایویچ می‌گفت من با تیم‌های قوی بازی می‌گذارم تا بدن‌های بازیکنان راحت‌تر به شرایط عادی بازگردد. او خودش گفت امکان دارد در این مسابقه ۲۰ گل هم بخوریم، اما نتیجه برای من اهمیت ندارد و به آینده فکر می‌کنم. همان شکست باعث شد تا دوستان به هدف خود برسند و این مربی بزرگ را بنیوزر کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=67080

ثبت نظر

-