۲-۵-۳ فرهاد الاهلی را غافلگیر می‌کند

  • کد خبر : 6694
  • 28 بهمن 1398 - 10:50
۲-۵-۳ فرهاد الاهلی را غافلگیر می‌کند

به گزارش نیوز، سعید لطفی ابراز امیدواری کرد تیم استقلال در دیدار با الاهلی اولین برد این فصل لیگ قهرمانان خود را به دست آورده و استارت خودش را برای صعود از این مرحله بزند. با او گفتگویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

* استقلال با الاهلی بازی دارد. پیش‌بینی تان از این دیدار چیست؟
شکر خدا این بازی در زمین خوبی برگزار می‌شود. الاهلی جزو خوب‌های عربستان است که پس از اخراج برانکو وضعیت خوبی در جدول به دست آورده و الان هم جزو مدعیان این فصل محسوب می‌شود. عمر سوما مهاجم سوریه‌ای این تیم یکی از بهترین گلزنان لیگ عربستان است که استقلال باید خیلی مراقب او باشد.
* خط دفاعی استقلال از عهده او برمی‌آید؟
شنیدم عارف غلامی و سیاوش یزدانی برای این دیدار مشکلی ندارند. اگر آن‌ها بتوانند بازی کنند روزبه چشمی می‌تواند یک خط جلوتر رفته و در هافبک دفاعی به کمربند میانی تیم کمک کند. او در جلوی خط دفاعی می‌تواند زهر اولیه خط حمله الاهلی را بگیرد و این کمک زیادی به دروازه استقلال است.
* همان سیستم سه دفاعه را توصیه می‌کنید؟
دست من نیست. الان استقلال ۵ ماه است که با این روش تمرین و بازی می‌کند و دیگر این سیستم برای همه جا افتاده است. ضمن اینکه این روش جواب هم داده و خیلی از تیم‌های روبه‌رویی استقلال با این سیستم آشنایی ندارند و غافلگیر می‌شوند.
* ولی هر تیمی برنامه و روش بازی استقلال را می‌داند!
درست است، اما بازی روبه‌روی یک تیمی که ۲-۵-۳ بازی می‌کند با تیمی که سیستمش ۴ دفاعی است فرق دارد. هر چقدر هم که شما با روش حریف آشنا باشید تا بخواهید یک نیمه این سیستم را هضم کنید وقت لازم است. استقلال می‌تواند با استفاده از همین موضوع در نیمه اول کارش را بکند.
* وضعیت بدنی استقلالی‌ها را چطور ارزیابی می‌کنید؟
شرایط خوب نیست. تیم خیلی تحت فشار است و بازی‌های فشرده و پرواز‌های طولانی داشته که باعث شده برخی مصدوم شوند. الان قائدی را در دیدار قبلی از دست دادیم که امیدوارم به این بازی برسد ولی اگر بهبودی اش کامل نشده روی او ریسک نکنند. خدا کند استقلال دیگر مصدوم ندهد، چون در لیگ هم کارش به مشکل برمی‌خورد.
* استقلال توان شکست الاهلی را دارد؟
بله! با اینکه قائدی و دیاباته نیستند ولی حتم دارم استقلال با قدرت بازی می‌کند و می‌تواند الاهلی را شکست بدهد. ما اگر در دفاع مراقب یکی، دو مهاجم خارجی الاهلی باشیم این توان را داریم که از چپ و راست به دروازه الاهلی یورش ببریم. فقط باید در زدن ضربه آخر دقت کنیم. این بازی خیلی مهم است و اگر برنده شویم استارت خوبی برای صعود به دور بعد خواهیم زد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=6694

ثبت نظر

-