راهکار های طلایی برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان

  • کد خبر : 57738
  • 30 فروردین 1400 - 9:55
راهکار های طلایی برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان

یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره نحوه تامین آب مورد نیاز بدن افراد روزه‌دار در روزه‌های شیوع ویروس کرونا در جهان توضیحاتی را ارائه کرد.

 نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره تقویت سیستم ایمنی بدن با توجه به هم زمانی شیوع ویروس کرونا و ماه مبارک رمضان گفت: مهم‌ترین نکته در دوران کرونا برای روزه‌داران تامین آب مورد نیاز بدن است.

رفع تشنگی در رمضان

کمبود آب

جوزدانی با بیان اینکه کمبود آب به علت استرس ایجاد شده بر بدن تاثیر منفی خواهد گذاشت، افزود: یکی از بهترین نکاتی که برای تقویت سیستم ایمنی و افزایش آب بدن توصیه می‌شود این است که افراد از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنند.

افراد روزه‌دار حتما بخش عمده‌ای از میان وعده‌های غذایی را به مصرف سبزیجات و میوه اختصاص دهند تا سیستم ایمنی بدن خود را با این روش تقویت کنند.

<<< بیشتر بخوانید:

رفع تشنگی در ماه رمضان/با خوردن این ۵ نوشیدنی در ماه رمضان تشنه نمی‌شوید

رفع تشنگی در رمضان

سبزیجات پخته

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اثر بخشی سبزیجات پخته بر تقویت سیستم ایمنی بدن، اظهار کرد: سبزیجات پخته باعث می‌شوند تا افراد حجم بیشتری سبزی مصرف کنند و به این صورت مایعات و آب بدنشان افزایش می‌یابد، از آنجایی که نوشیدن مایعات به خصوص آب به علت روزه داری در طول روز کم می‌شود با مصرف فیبر کافی و آب می‌توان از تشدید یبوست و دیگر مشکلات جلوگیری کرد.

جوزدانی درباره مصرف نکردن مایعات فراوان در فاصله زمانی افطار تا سحر، گفت: دریافت آب از وعده‌های غذایی تاثیر زیادی بر تقویت سیستم ایمنی دارد و نباید حجم معده را با مصرف نوشیدنی‌هایی مانند آب و … تامین کرد؛ بنابراین بهترین راه تامین آب مورد نیاز بدن مصرف سبزیجات پخته یا میوه و سبزیجات تازه است.

 

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه مصرف وعده سحری تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، مطرح کرد: بعضی از افراد ممکن است بیدار شدن در وعده سحر برایشان مشکل ایجاد کند یا اگر در آن زمان غذایی مصرف کنند با معضل درد گوارشی یا درد معده مواجه شوند که در این صورت اگر وعده غذایی سالم در وعده سحر مانند نان و پنیر با گوجه یا خیار، مصرف سبزیجات پخته با آبلیموی تازه مصرف کنند، باعث جلوگیری از نقص سیستم ایمنی بدن در ماه رمضان می‌شود و می‌توانند با انرژی بیشتری در طول روز فعالیت داشته باشند.

عواقب گرسنگی وتشنگی

جوزدانی با اشاره به عواقب گرسنگی و تشنگی زیاد، اظهار کرد: گرسنگی و تشنگی زیاد می‌تواند با افزایش سطح کورتیزول در بدن باعث ایجاد استرس و کاهش سیستم ایمنی بدن شود؛ بنابراین مصرف وعده سحری و سبزیجات پخته برای تامین آب بدن در وعده افطاری و سحری برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تامین آب کافی امری لازم و ضروری است که باید به آن توجه ویژه شود.

 

رفع تشنگی در رمضان

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=57738

ثبت نظر

-