سخنان ظریف درباره احتمال جنگ با آمریکا پس از ترور سپهبد سلیمانی

  • کد خبر : 5249
  • 26 بهمن 1398 - 14:19

نیوز: محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران اعلام کرد ترور سپهبد قاسم سلیمانی به منزله آغاز روند پایان یافتن حضور آمریکا در منطقه بود و در آن زمان واشنگتن و تهران به جنگ بسیار نزدیک بودند.

به گزارش نیوز به نقل از اسپوتنیک، ظریف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی نیوز ضمن بیان این مطلب گفت: “من فکر می کنم دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را گمراه کردند زیرا او معتقد بود که ایالات متحده با هیچ مشکلی روبرو نشده و این کار امنیت کشور وی را تقویت می کند. اما این به منزله آغاز روند پایان یافتن حضور آمریکا در منطقه بود و ما به جنگ بسیار نزدیک بودیم چون آمریکا عمل تجاوزکارانه‌ای را علیه ایران انجام داده بود”.

وی عملیات ترور سردار سلیمانی نه در میدان نبرد، بلکه “تحت پوشش شب با کمک هواپیماهای بدون سرنشین هنگامی که او به منظور انجام مأموریت صلح سوار خودرو بود” را رذیلانه نامید. به گفته ظریف،  پاسخ ایران متناسب بود.

وزیر امور خارجه ایران افزود: “ما می خواستیم به ایالات متحده نشان دهیم که آنها نمی‌توانند ایران را تحقیر کنند و اقدامات علیه ایران عواقب خواهد داشت.”

وی این عقیده را ابراز داشت که دولت آمریکا و خود ترامپ فاقد اطلاعات و درک کافی در مورد آنچه در ایران اتفاق می افتد، هستند.

ظریف گفت: “مهم این است که پرزیدنت ترامپ به حرف مشاورانی گوش دهد که دانش بنیادی تری درباره اوضاع منطقه دارند و نه افراد تازه کار و مبتدی که درباره منطقه هیچ چیزی نمی دانند.”


این مطلب برایم مفید است
۱


نفر
این پست را پسندیده اند

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5249

ثبت نظر

-