شرایط گیلان در حال عادی شدن است

  • کد خبر : 5003
  • 26 بهمن 1398 - 8:26
شرایط گیلان در حال عادی شدن است

به گزارش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت ، محمدباقر نوبخت امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پس از پشت سر گذاشتن شرایط بحرانی عملکرد دستگاه‌های گیلان در برف اخیر توسط دولت ارزیابی می‌‌شود اظهار داشت: تجهیزات برق گیلان عمر بالای ۳۵ سال دارند بنابراین در نظر داریم مبالغی جهت نوسازی تأسیسات آن اختصاص دهیم.

معاون رئیس جمهور جبران بخشی از خسارت‌هایی که به تجهیزات آب و برق استان گیلان در بارش برف ایجاد شده بود را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: از یک میلیون و ۴۶۷ هزار مشترک برق در گیلان، چیزی حدود ۲۵۰ هزار نفر با مشکل قطعی برق مواجه بودند که با اقدامات انجام شده تعداد این مشترکان به حدود ۲ هزار نفر رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پرداخت یکسری اعتبار از سوی این سازمان برای بازسازی پارگی سیم‌ها و خطوط انتقال برق استان گیلان در چند روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا ۲۰ میلیارد تومان به شرکت توانیر و ۳۰ میلیارد تومان به عنوان تن‌خواه به گیلان برای جبران خسارات برف استان کمک شده است.

نوبخت با تأکید بر اینکه دولت برای کمک به مردم استان گیلان و جبران خسارات برف استان هیچ مضایقه‌ای نمی‌کند خاطرنشان کرد: مشکلات دولت در بخش منابع مالی و اعتبارات بر کسی پوشیده نیست اما با تمام این‌ها هر مقدار که لازم باشد ما به خود مردم استان گیلان و دستگاه‌های مربوطه برای جبران آسیب‌های ناشی از برف کمک می‌کند.

وی از تخصیص ۱۸ هزار میلیارد تومان در مدت یازده ماهه امسال توسط سازمان برنامه و بودجه برای مناطق سیل زده کشور خبر داد و ابراز داشت: برف اخیر گیلان طبق اظهارات سازمان هواشناسی بسیار سنگین بود به طوری‌که به غیر از یک باریکه‌ای در بندرانزلی بالغ بر ۱۴ هزار کیلومتر از مساحت استان را شامل شده بود.

معاون رئیس‌جمهور تقویت ماشین‌آلات راهداری، تجهیزات برق و آب‌رسانی گیلان برای مواجهه بهتر در برابر شرایط بحرانی را لازم و ضروری تلقی کرد و بیان داشت: در راستای برف‌روبی و رفع انسداد محورهای مواصلاتی گیلان کاری بزرگ انجام شد و اکیپ‌های امدادرسانی سایر استان‌ها نیز کمک زیادی کردند.

نوبخت آسیب‌پذیری تأسیسات برق استان گیلان و اختلالی که در مسیر فعالیت ۱۴ پست آن در روزهای اخیر پیش آمد را مورد اشاره قرار داد و افزود: مأموریتی به شرکت‌های توزیع برق و برق منطقه‌ای گیلان داده‌ام تا مجموعه نیازهای خود را لیست کرده تا برای دریافت اعتبارات کمکی جهت تجهیز و نوسازی تحویل سازمان برنامه و بودجه دهند.

وی با تأکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه برای بخش‌های راهداری‌، هلال احمر و بالگرد اعتبارات مورد نیاز را به صورت ملی اختصاص می‌دهد نه استانی عنوان کرد: با توجه به شرایط ویژه گیلان حتماً با مجموعه هلال احمر کشور صحبت خواهم کرد تا اعتبارات لازم را برای تقویت امکانات امدادی استان تخصیص دهند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=5003

ثبت نظر

-