امارات واکسن سینوفارم را تایید کرد

  • کد خبر : 456750
  • 07 دی 1400 - 17:07
امارات واکسن سینوفارم را تایید کرد

نیوز: امارات واکسن سینوفارم را تایید کرد. وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد، استفاده اضطراری از واکسن کووید-۱۹ سینوفارم در این کشور تایید شد و از ژانویه ۲۰۲۲ (دی ماه ۱۴۰۰) به عنوان دز تقویتی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

مجوز تزریق دز سوم واکسن زیر ۱۸ساله‌ها فعلا صادر نشده است

سرپرست دفتر سلامت آموزش و پرورش:وزارت بهداشت در زمینه دز سوم فقط به بالای ۱۸ سال مجوز داده و هنوز از دریافت دز سوم برای زیر ۱۸ ساله‌ها خبری اعلام نشده است.
هم اکنون دانش‌آموزان ما در حال تکمیل دز دوم هستند. برای سن ۱۲ تا ۱۸ سال دو نوع واکسن‌سینوفارم و پاستوکووک موجود است. دانش‌آموزان حتی‌الامکان در مدرسه چیزی نخورند و نیاشامند.

قرص‌های ایرانی ضد کرونا منتظر مجوزند

افزایش مقاومت بدن مقابل «اُمیکرون» با تزریق دز سوم واکسن کرونا

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا: طبق مطالعات مختلف بین‌المللی نشان داده شده کسانی‌ که دز سوم یا بوستر را تزریق کردند، میزان ایمنی و مقاومت‌شان در برابر امیکرون بسیار بالا بوده است.

شرایط کنونی ما مدیون واکسیناسیون انجام شده است. اگر ما هم واکسن تزریق نکرده بودیم، اکنون شرایط‌مان مانند کشورهای اروپایی بود.

ممکن است دو سه هفته آینده اسپایکوژن هم مجوز بگیرد که ضمن عوارض کمی که دارند، می‌توانند با عنوان دز یادآور هم استفاده شوند.

تاکنون طبق گزارش‌هایی که شده، عوارض امیکرون بسیار کمتر از دلتا بوده و قدرت بیماری‌زایی‌اش از دلتا کمتر است. از یک مورد هفته قبل با ۳۴ مورد رسیدیم و ممکن است تعداد بالا رود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=456750

ثبت نظر

-