احمد مسعود: تا هنگام رسیدن به اهداف مشروع مردم؛ از مبارزه دست برنخواهیم داشت

  • کد خبر : 451356
  • 20 مهر 1400 - 9:30
احمد مسعود: تا هنگام رسیدن به اهداف مشروع مردم؛ از مبارزه دست برنخواهیم داشت

نیوز: رهبر جبهه مقاومت ملی می‌گوید که تا رسیدن به اهداف مشروع مردم دست از مبارزه در برابر طالبان برنخواهد داشت. به نقل از “آماج نیوز” احمد مسعود، رهبر جبهه‌ی مقاومت ملی در پیام تازه‌ی بر مبارزه علیه طالبان تاکید کرده، گفت: «تا هنگام رسیدن به اهداف مشروع و برحق مردم، آزادی‌های فکری و تا ساختن یک‌دولت همه‌شمول؛ از مبارزه و مقاومت دست برنخواهیم داشت.»

 رهبر جبهه مقاومت تاکید کرد، طالبان مرتکب جرایم جنگی، بشری، کشتار مردم ملکی و منسوبین نظام پیشین شده‌اند.

 احمد مسعود افزود که «صدای عدالت‌خواهی زنان و دختران در برابر ظلم، تبعیض و استبداد؛ جفرافیایی مقاومت را به سرتاسری جهان رساند و در نتیجه‌ی اعتراضات جهان از بر رسمیت‌ شناختن طالبان امتناع نمود.»

مسعود با بیان اینکه پیش از این، صحبت از حکومت فراگیر بود، گفت: دیدیم که از نظر این گروه، حکومت فراگیر به چه معناست و تا زمانی که برقراری ارزش‌ها به مبارزه ادامه خواهیم داد.

سخنان احمد مسعود با مبارزین پنجشیر/فیلم

وی یکبار دیگر گفت: مبارزه ما برای آزادی مردم افغانستان است و به یک جغرافیای خاص منحصر نخواهد بود.

گفتنی است طالبان پس از اعلام تصمیم آمریکا در بهار امسال برای خروج نیروهای خود از افغانستان، عملیات گسترده ای را برای ایجاد کنترل بر کشور آغاز کردند. در 15 آگست ، طالبان بدون جنگ وارد کابل شدند و رئیس جمهور اشرف غنی از کشور فرار کرد. نیروهای مخالف طالبان در پنجشیر به رهبری احمد مسعود جبهه مقاومت ملی را سازماندهی کردند. امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق،  که خود را سرپرست دولت اعلام کرد ، از جبهه مقاومت حمایت کرد

در همین حال ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، در تاریخ 6 سپتامبر (15 سنبله) در یک نشست خبری در کابل، ضمن اعلام پایان جنگ و استقلال افغانستان، گفت که این گروه به کسی اجازه نخواهد داد تا در برابر طالبان و شهروندان این کشور قرار گیرد.

سخنگوی طالبان مدعی شد که جنگ چندین ساله افغانستان با تصرف ولایت پنجشیر در 100 کیلومتری کابل پایان یافت و اکنون باید شهروندان این کشور برای پیشرفت و ترقی افغانستان با گروه طالبان همکاری کنند. اما احمد مسعود، رهبر «جبهه مقاومت ملی» افغانستان در یک پیام صوتی فراخوان قیام عمومی داد.

🔺بیانیه تازه جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=451356

ثبت نظر

-