شاهدخت دربار ژاپن بخاطر ازدواج با یک مرد عادی، قید سلطنت را زد!

  • کد خبر : 450388
  • 10 مهر 1400 - 9:40
شاهدخت دربار ژاپن بخاطر ازدواج با یک مرد عادی، قید سلطنت را زد!

نیوز: شاهدخت ژاپن قید عنوان سلطنتی را زد تا با مردی عادی ازدواج کند .ماکو، شاهدخت دربار ژاپن و نامزدش کی کومورو که از خاندان سلطنتی نیست، روز جمعه اعلام کردند که روز ۲۶ اکتبر با یکدیگر ازدواج خواهند کرد، ازدواجی جنجالی که برابر قوانین دربار ماکو را ملزم می‌کند تا از مقام سلطنتی خود صرف نظر کند.این خبر را شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی ژاپن در روز جمعه یکم اکتبر (۹ مهر) اعلام کرد.

ماکو، شاهدخت دربار ژاپن، نوه ۲۹ ساله امپراتور پیشین آکی هیتو، به اتفاق کی کومورو خبر نامزدی خود را نخستین بار در سال ۲۰۱۷ اعلام کردند، اما به دلیل اختلاف مالی بین مادر کومورو و نامزد سابقش، تاریخ ازدواج به تعویق افتاد.

شاهدخت دربار ژاپن

شاهزاده ماکو و کومورو هنگام حضور در دانشگاه بین‌المللی مسیحی در توکیو در سال ۲۰۱۲ با یکدیگر آشنا شدند.کومورو که وکیل است در نیویورک کار می‌کند و به همین دلیل انتظار می‌رود این زوج پس از عروسی به نیویورک نقل مکان کنند. گفته می‌‌شود که شاهزاده ژاپنی از دریافت مبلغ یک میلیون دلار که برای شروع زندگی جدیدش در خارج در نظر گرفته شده است، صرف نظر می‌کند.

مگان مارکل و رسوایی نژاد پرستی ملکه

بر اساس قانون امپراتوری ژاپن، تنها مردان خاندان سلطنتی تاج و تخت را به ارث می‌برند و دختران امپراتور به این مقام نمی‌رسند.سایر شاهدخت‌های مجرد خاندان سلطنتی ژاپن نیز اگر با مردانی غیراشرافی و معمولی ازدواج کنند، عنوان و وابستگی سلطنتی خود را از دست می‌دهند و به این ترتیب این خاندان ممکن است با مشکل کمبود اعضای کافی برای انجام وظایف عمومی خود روبرو شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=450388

ثبت نظر

-