آنجلینا جولی برای حمایت از مردم افغانستان به اینستاگرام پیوست!

  • کد خبر : 444785
  • 31 مرداد 1400 - 9:47
آنجلینا جولی برای حمایت از مردم افغانستان به اینستاگرام پیوست!

نیوز: در پی اتفاقات تلخی که برای افغانستان و به خصوص زنان بی دفاع آن رخ داد، آنجلینا جولی برای دفاع از این زنان و دختران به اینستاگرام پیوست.آنجلینا جولی بازیگر و کارگردان ۴۶ساله‌ی آمریکای، که تاکنون هیچ اکانتی در شبکه‌های اجتماعی نداشت ساعاتی پیش به اینستاگرام پیوست. آنجلیا جولی همسر سابق برد پیت بازیگر هالیوودی است. آنجلیا جولی در سه ساعت ابتدایی ورودش به اینستا 2 میلیون فالور گرفت.

آنجلینا جولی در این پست اینستاگرامی نوشت: این نامه ای است که من از سوی یک دختر نوجوان افغانستانی می فرستم. در حال حاضر مردم افغانستان توانایی برقراری ارتباط در رسانه های اجتماعی و همینطور آزادی بیان خود را از دست داده اند، بنابراین من به اینستاگرام آمده ام تا داستانهای آنها و صدای کسانی را که در سراسر جهان برای حقوق اولیه انسانی خود مبارزه می کنند، به اشتراک بگذارم.

>>>بیشتر بخوانید:

صحبت های نخستین زن خلبان در ارتش افغانستان از وضعیت طالبان

بازیگر برنده جایزه اسکار آمریکایی در ادامه این متن نوشت: من دو هفته قبل از ۱۱ سپتامبر در مرز افغانستان بودم و در آنجا با پناهندگان افغانستانی که از دست طالبان فرار کرده بودند آشنا شدم. این داستان مربوط به بیست سال پیش است.

این بازیگر و فعال آمریکایی خاطر نشان کرد: دیدن آوارگان افغانستانی که دوباره ترس و بلاتکلیفی کشورشان را فرا گرفته، ناراحت کننده است. صرف این همه پول و زمان، ریختن خون و از دست دادن جان ها فقط برای رسیدن به این هدف، درک این موضوع تقریبا ناممکن است.

بازیگر «آقا و خانم اسمیت» در پایان این پست نوشت: مانند دیگر کمیته ها که از کمک رویگردانی کرده اند، نیستم. من همچنان به دنبال راه هایی برای کمک خواهم بود و امیدوارم شما هم به من بپیوندید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=444785

ثبت نظر

-