انفجار در نفتکش اسرائیلی

جزئیات جدید از انفجار در نفتکش اسرائیلی

ارتش آمریکا دیروز اعلام کرد کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی آمریکا معتقدند نفتکش رژیم صهیونیستی نزدیک سواحل عمان در دریای مکران هدف یک حمله پهپادی قرار گرفته است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکایی مستقر در منطقه غرب آسیا در بیانیه‌ای اعلام کرد ناو هواپیمابرش با نام «یواس‌اس رونالد ریگان» و ناوشکن «یواس‌اس میتسچر» کشتی مذکور با نام «مِرسِر استریت» را هنگام حرکت به سمت یک بندر امن اسکورت کردند. بنابر اعلام نیروی دریایی آمریکا:

«کارشناسان مواد منفجره نیروی دریایی برای اطمینان از اینکه خطر دیگری خدمه را تهدید نمی‌کند، در کشتی حضور دارند و آماده حمایت از تحقیقات درخصوص این حمله هستند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» اما ضمن اعلام اینکه، چندین پهپاد انتحاری به این نفتکش یورش برده‌اند مدعی شده، این حمله از سوی ایران صورت گرفته است.

تل‌آویو: کار ایران است

به دنبال این حمله رژیم صهیونیستی به سرعت ایران را متهم کرد. یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی شامگاه جمعه در گفت‌وگو با «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس به اظهار جملاتی علیه ایران پرداخت. وی در این گفت‌وگوی تلفنی ایران را «مشکل اسرائیل خواند».همچنین وزیر جنگ و رئیس‌ستاد ارتش رژیم صهیونیستی هم در پی حمله به کشتی این رژیم در سواحل دریای عمان نشستی امنیتی برگزار کردند. در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت وگوی مطبوعاتی اظهار داشت:

«واشنگتن از حمله به کشتی که در سواحل عمان توسط شرکت اسرائیلی زودیاک مدیریت می‌شد، ناخرسند است و همکاری با شرکا جهت بررسی ابعاد مختلف این اتفاق ادامه دارد». هنوز هیچ گروه یا کشوری مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است اما اقدامات مداخله گرانه رژیم صهیونیستی در منطقه باعث شده که این رژیم به هدفی مشروع برای گروه‌های متعدد منطقه‌ای تبدیل شود. شبکه العالم نیز در این راستا اعلام کرده طبق اعلام منابع مطلع، این حمله از سوی مقاومت در منطقه و در پاسخ به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به فرودگاه «ضبعه» منطقه قصیر سوریه صورت گرفته است!