معرفی فیلم “جاده یخی” با بازی لیام نیسن

  • کد خبر : 440200
  • 30 تیر 1400 - 10:19
معرفی فیلم “جاده یخی” با بازی لیام نیسن

نیوز: لیام نیسن که اغلب او را با فیلم‌های اکشنی همچون «ربوده شده» به یاد می‌آورند، ستاره فیلم «جاده یخی» است. زمانی که تیزر فیلم جاده یخی یا The Ice Road برای اولین بار پخش شد و لیام نیسن را پشت فرمان کامیون دیدیم، همه ما فکر کردیم که شاید این فیلم نسخۀ به‌ روزشدۀ اثر کلاسیک فرانسوی ۱۹۵۳ یعنی مزد ترس (The Wages of Fear) باشد.لارنس فیشبورن که اغلب او را با نقش مورفیوس در سری فیلم‌های «ماتریکس» به‌خاطر دارند، دیگر بازیگر فیلم است.

 فیلم جاده یخی

داستان فیلم درباره چیست؟

پس از یک انفجار در معدن الماس در کانادا، رانندگان وسایل نقلیه سنگین باید مسیر یخی را طی کنند تا بتوانند افراد گرفتار شده در معدن را نجات دهند اما …

کارگردان این سریال کیست؟

جاناتان هنسلی که آخرین فیلمش به نام «Kill the Irishman» را در سال 2011 ساخته بود. دیگر فیلم مشهور هنسلی به‌عنوان کارگردان «The Punisher» است که در سال 2004 ساخته شده است.

لیام نیسن

خانواده‌ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

«The Ice Road» صحنه‌های جنسی ندارد و نیازی نیست خانواده‌ها نگران تماشای فیلم توسط افراد کم‌سن‌وسال باشند.

نکات مثبت فیلم؟

اینکه مرام ارجح بر همه چیز است!

 فیلم جاده یخی

نکات منفی فیلم؟

فیلمنامه پر از حفره‌های ریزودرشت است. «جاده یخی» از همان دقایق اولیه که به جاده می‌زند دچار ایرادات منطقی در فیلمنامه است.به نظر می‌رسد شخصیت‌پردازی کلیشه‌ای لیام نیسن کم‌کم در حال پس زدن مخاطب باشد. پیرمرد خسته و بی اعصاب که همواره درگیری مالی دارد، عضوی از وجود نیسن در سینما شده!

>>>بیشتر بخوانید:

نقد و بررسی فیلم محافظ همسر هیتمن، یک کمدی اکشن

جلوه‌های ویژه فیلم بی‌کیفیت و غیرقابل‌باور هستند.به طور واضح مشخص نیست که سازندگان چه دغدغه‌ای داشته‌اند. نجات معدنچیان؟ قوانین ترسناک بیمه؟ مرام رانندگان؟ این سردرگمی به مخاطب هم انتقال‌داده‌شده.

به طور قاطع می‌توان گفت بخش زیادی از اتفاقاتی که در طول مسیر یخی برای ماشین‌ها رخ می‌دهد، هرگز فرجامی این‌چنین ساده ندارند که بتوان به‌راحتی آن‌ها را از مخمصه خلاص کرد! زمین‌گیر شدن ماشین‌های سنگین بر روی یخ، به ساعت‌ها زمان برای رهایی نیاز دارد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=440200