نوبخت از اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد

  • کد خبر : 437025
  • 09 تیر 1400 - 14:34
نوبخت از اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد

 نیوز : رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه، نظام رتبه‌بندی معلمان از فروردین ۱۴۰۰ اجرا می‌شود،‌ از افزایش ۴۰۰ میلیارد تومانی اعتبار حمایت از معلولان، خبر داد.محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،  گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان به محض تصویب در مجلس از ابتدای فروردین‌ماه اجرا می‌شود و اعتبارات آن نیز در بودجه سال 1400 دیده شده است.

فرهنگیان مانند همه کارمندان و کانیوزن دولت مشمول فوق‌العاده حقوق می‌شوند، اما با توجه به مسئولیتی که دارند، باید برای آنها رتبه‌بندی نیز در نظر گرفته شود. پس از تصویب نظام رتبه بندی در مجلس، از ابتدای سال اجرایی می‌شود.

وی افزود، با مصوبه مجلس، نظام رتبه بندی از فروردین ماه سال جاری اجرایی می شود و اعتبارات آن نیز در نظر گرفته شده است.در سال 98 ، نظام رتبه‌بندی را با اعتبار 2 هزار و 200 میلیارد تومان اجرا کردیم سال گذشته این رقم به 8 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.تعدادی از فرهنگیان جوان اعلام کردند که از فوق العاده 21 درصد سقف قانونی استفاده نمی‌کنند؛ در جلسه با فرهنگیان توافق کردیم که تمامی فرهنگیان باید از این سقف قانونی استفاده کنند.

>>>بیشتر بخوانید:

افزایش سنگین سقف فوق العاده ویژه کارمندان و معلمان

افزایش 400 میلیارد تومانی اعتبار حمایت از معلولان

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، در مورد تسری قانون فوق‌العاده ویژه کانیوزن سازمان زندان‌ها  گفت: این قانون در سازمان زندان‌ها اجرایی شده است. گویا در احتساب برخی ضرایب ایراداتی وجود دارد که امور کارگزینی سازمان زندان‌ها متولی آن است. سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم را تامین کرده است.

وی افزود: در گفت وگو با رئیس سازمان دامپزشکی موضوع تسری قانون فوق‌العاده را مطرح کرده و شیوه نامه اجرایی این کار تنظیم شده است، در مورد همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها مراتب رضایت‌مندی اعضای هیات علمی از اجرای قانون به سازمان برنامه و بودجه منعکس شده است. البته اعضای غیرهیات علمی نیز مطالباتی دارند که در صورت ارتباط با سازمان، حتما پیگیری خواهیم کرد.

نوبخت گفت: در اجرای قانون حمایت از معلولان در سال جاری به هزار و 700 میلیارد تومان افزایش یافت. همچنین، ماهانه 105 میلیارد تومان به صورت یارانه پرداخت می‌شد که به 140 میلیارد تومان افزایش یافته است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=437025

برچسب ها

ثبت نظر

-