عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد

  • کد خبر : 396239
  • 11 اسفند 1399 - 8:03
عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد

نتیجه انتخابات فدراسیون فوتبال

شهاب‌الدین عزیزی‌ خادم به‌ عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد.عزیزی خادم جانشین مهدی تاج و حیدربهاروند شد.عزیزی‌ خادم سابقه و آشنایی با فوتبال دارد. عزیزی‌ خادم برای چهر سال این سکان مهم را در دست می گیرد.عزیزی‌ خادم در دور دوم انتخابات کیومرث هاشمی را شکست داد.
مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، امروز (یکشنبه) در سالن اجلاس سران و با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا، نماینده سازمان بازرسی و اعضای مجمع در حال برگزاری است.نماینده فیفا هم به صورت آنلاین بر روند رای گیری نظارت دارد.

آمار ونتیجه رای گیری

۸۷ نفر اعضای مجمع هستند و حق رای دارند. در این مجمع، رئیس و اعضای هیات رئیسه انتخاب خواهند شد.
در بخش ریاست و در رای گیری‌نخست، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» با ۳۵ رای و «کیومرث هاشمی» با ۲۴ رای به دور دوم رسیدند. «مصطفی آجورلو» ۱۸ رای و «علی کریمی» ۹ رای کسب کرده و پس از اینکه به دور دوم نرسیدند، محل رای گیری را ترک کردند.

در رای‌گیری دور دوم، عزیزی‌خادم ۴۹ رای کسب کرد و سکان هدایت فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت. هاشمی نیز ۳۸ رای کسب کرد.عزیزی‌ خادم سابقه حضور در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال را دارد.
پیش از این «مهدی تاج» ریاست فدراسیون فوتبال را برعهده داشت و پس از کناره‌گیری او، «حیدر بهاروند» سرپرست فدراسیون شد.

نتیجه انتخابات فدراسیون فوتبال

اولین واکنش عزیزی خادم بعد از پیروزی در انتخابات

رییس فدراسیون فوتبال، گفت: خادم فوتبال ایران خواهم بود و با نگاهی جدید به فوتبال ایران کمک خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، شهاب الدین عزیزی خادم پس از انتخاب به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال گفت: باید از اعضای مجمع به خاطر حمایت از من و موسوی تشکر کنم. چون قرار نبود ما امروز در مجمع صحبت کنیم از بهاروند خواهش کردم این وقت را به من بدهند که از همه شما تشکر کنم.

وی ادامه داد: من خادم فوتبال ایران هستم و با تیم مدیریتی جدید و با تعامل سازنده باید بتوانیم از فوتبال و منافع آن دفاع کنیم. باید بتوانیم فصلی نو و نگاهی جدید را در فوتبال درست کنیم.

>>>بیشتر بخوانید:

انتخابات فدراسیون فوتبال/خادم یا کریمی؟

عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد

رییس جدید فدراسیون فوتبال گفت: اعضای مجمع امروز ثابت کردند نگاهب حرفه‌ای دارند و دلسوز این فوتبال هستند. خود را مکلف می‌دانم تا به توسعه فوتبال استانی بپردازم و به لیگ توجه جدی تری داشته باشیم. همه در کنار هم نگاه جدیدی را تجربه خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: باید از بهاروند و اعضای هیات رییسه فدراسیون و محمد مهدی نبی دبیر فدراسیون و همچنین وزارت ورزش و جوانان تشکر کنم.
هاشمی: به رای مجمع احترام می گذارم،من نامزد وزارت نبودم
در حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال؛ هاشمی: گزینه وزارت ورزش نبودم

عزیزی‌ خادم

گزینه ریاست فدراسیون فوتبال گفت: من گزینه وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال نبودم. به رای مجمع احترام می‌گذارم.

«کیومرث هاشمی» امروز (یکشنبه) پس از پایان رای‌گیری پست ریاست فدراسیون فوتبال که با ناکامی او همراه بود، هنگام ترک مجمع در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات خیلی خوب و در فضای دوستانه و دموکراتیک برگزار شد. به عزیزی خادم به خاطر انتخابش به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم. امیدوارم دوستان بتوانند بار سنگین فوتبال کشور را با تیمشان به دوش بکشند و مشکلات را حل کنند.

وی افزود: امیدوارم دوستان در مرحله اول تیم ملی را به جام جهانی برسانند.

نامزد پست ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: من مشکلی با انتخابات ندارم.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا عزیزی خادم می‌تواند مدیر شایسته‌ای برای فوتبال باشد یا خیر، اضافه کرد: حتما می‌توانند. مجمع رای داده است.

وی گفت: از مجمع ناراحت نیستم و باید به رای مجمع احترام بگذاریم. رای مجمع قابل احترام است. دوستان کار سختی را در فوتبال پیش رو دارند.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا او گزینه وزارت ورزش و جوانان در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال بود، اضافه کرد: کاملا برعکس. به هیچ وجه اینگونه نبود.

 

ایرنا

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=396239

برچسب ها