از مصرف مخدر تا قتل هوس آلود

  • کد خبر : 386275
  • 16 بهمن 1399 - 1:06
از مصرف مخدر تا قتل هوس آلود
به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از خراسان،  ساعت ۲ بامداد بود که یک سیگاری (بنگ) بار زدم و از اتاق مجردی پشت کارگاه جوشکاری بیروصن آمدم تا گشتی در خیابان بزنم. در همین حال زن جوانی را زیر پل هوایی پنجتن ۵۵ دیدم که به تنهایی از آن جا عبور می‌کرد. بی درنگ دنبالش رفتم و مانند «کنه» به او پیله کردم که به اتاق مجردی ام بیاید اما…


 این اظهارات بخشی از اعترافات جوانی است که چهار سال قبل و در جنایتی هولناک، زن ۲۱ ساله‌ای را با ضربات تیزی (نوعی چاقو) به قتل رساند و چند ساعت بعد نیز با راهنمایی صاحبکارش تسلیم قانون شد. ماجرای این جنایت وحشتناک ساعت ۴ بامداد هشتم اردیبهشت سال ۹۵ زمانی لو رفت که مردی با پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و مدعی شد یکی از آشنایانش زنی را به قتل رسانده است. با دریافت این خبر، بلافاصله ماموران انتظامی با صدور دستوری از سوی قاضی سیدجواد حسینی (قاضی ویژه قتل عمد در زمان وقوع حادثه) شاگرد ۱۹ ساله کارگاه جوشکاری را دستگیر کردند و بدین ترتیب با حضور مقام قضایی در کلانتری تحقیقات در این باره آغاز شد. «محمد- الف-ص» که هنوز دستانش خون آلود بود، در کنار ماموران انتظامی قرار گرفت تا محل وقوع جنایت را نشان بدهد. دقایقی بعد، متهم ۱۹ ساله، به نخاله‌های ساختمانی در زمین‌های کشاورزی منطقه پنجتن ۵۵ اشاره کرد که جسد غرق در خون زن جوان از فاصله دور نمایان بود. متهم مذکور که دچار عذاب وجدان شدیدی شده بود، با بیان این که هیچ شناختی از آن زن جوان ندارد و آن زن قربانی هوسرانی‌های وی شده است، در حضور قاضی حسینی به تشریح ماجرای جنایت پرداخت و گفت: پدرم دو زن داشت و به من اهمیتی نمی‌داد و این بود که حدود هشت سال قبل از یکی از روستا‌های تایباد به مشهد آمدم و به شغل گچ کاری مشغول شدم، اما بعد به جوشکاری روی آوردم تا این که شش ماه قبل با صاحبکار فعلی ام آشنا شدم و در کارگاه او کار می‌کردم. او پشت کارگاه اتاقی برای خواب و زندگی در اختیارم گذاشت، ولی تا نیمه شب دوستانم به آن جا می‌آمدند و مواد مصرف می‌کردند. آن شب هم بعد از این که کارفرما و دوستانم رفتند، من سیگاری (بنگ) بار زدم و بیرون آمدم که چشمم به آن زن تنها افتاد.

هوس چشمانم را کور کرده بود به طوری که حدود هزار متر در کنار آن زن جوان راه رفتم و به او پیله کردم که باید برای برقراری ارتباط نامشروع با من به اتاق مجردی کارگاه بیاید، ولی او بدون توجه به حرف‌های من همچنان به مسیرش ادامه می‌داد تا این که بالاخره عصبانی شد و به من فحش داد. من هم برای این که او را بترسانم و راضی به برقراری رابطه کنم، ناگهان تیزی را از جیبم بیرون کشیدم و ضربه‌ای به بدنش زدم، اما تیغه تیزی به پیکرش فرو رفت و او نقش بر زمین شد. دیگر ترسیده بودم واز شدت ترس همچنان ضربات محکم تری را فرود می‌آوردم. وقتی دیدم دیگر جان در بدن ندارد، پیکر خون آلودش را حدود ۲۰۰ متر بالاتر کشیدم و داخل نخاله‌های ساختمانی انداختم. سپس با سنگ چند ضربه به سر و صورتش زدم تا شناسایی نشود. داخل کیف او را که نگاه کردم چند سی دی، عروسک و شناسنامه اش را دیدم بنابراین شناسنامه را برداشتم تا کسی او را نشناسد! اما وقتی از محل گریختم و داخل اتاق مجردی به دستان خون آلودم نگریستم، به شدت دچار عذاب وجدان شدم وبا صاحبکارم تماس گرفتم که بعد هم دستگیر شدم.
به دنبال اعترافات این جوان هوسران، در بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست این پرونده جنایی در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شد و بدین ترتیب «کنه هوسران» در شعبه دوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی پای میز محاکمه ایستاد. قضات دادگاه پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه و شنیدن اعترافات و اقاریر متهم در حضور وکیل مدافع، جرم او را محرز دانستند و رای به قصاص نفس دادند، اما این جوان که می‌دانست زنی را قربانی نیت شوم و هوسرانی خود کرده است، رای دادگاه را پذیرفت و با قطعی شدن حکم قصاص، این پرونده به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب مشهد ارسال و بعد از گذشت بیش از چهار سال از وقوع این جنایت وحشتناک، مقدمات اجرای حکم قصاص فراهم شد تا این محکوم بی رحم به چوبه دار سپرده شود، اما در این میان ناگهان یک شنبه گذشته، اولیای دم با مراجعه به قاضی زرگر (قاضی اجرای احکام دادسرای مشهد) از خون خواهی قاتل گذشتند و بدون دریافت هیچ وجهی یا خواسته‌ای از قصاص نفس چشم پوشی کردند.
 این گونه بود که اجرای حکم قصاص با صدور دستوری از سوی قاضی محمدرضا دشتبان (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) منتفی شد و این پرونده جنایی برای صدور حکم قانونی از جنبه عمومی جرم، در اختیار قضات دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت تا «کنه هوسران» که سابقه نزاع و سرقت مقرون به آزار نیز دارد، دوباره پای میز محاکمه قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=386275

ثبت نظر

-