لمینت دندان، قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

 • کد خبر : 386121
 • 16 بهمن 1399 - 0:00
لمینت دندان، قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

برترین‌ها: قیمت لمینت سرامیکی برای هر واحد از یک میلیون تا دو میلیون تومان است. زیبایی طبیعی، مقاومت به رنگ پذیری و مقاومت بیشتر نسبت به انواع ونیر کامپوزیتی از مزایای لمینت سرامیکی است انتخاب بهترین نوع لمینت دندان و تکنیک پزشک مهم ترین دلایل رضایت شما بعد از انجام لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند است.

امروزه گزینه اصلی طیف گسترده ای از مردم که به دنبال ظاهری بی نقص برای دندان هایشان هستند، لمینت دندان است چرا که این روش تقریبا بی خطر و بدون عوارض است.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۶

 ۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۷

نصب لمینت دندان روشی در دندانپزشکی زیبائیست که موجب ترمیم بی نظمی خفیف در دندان( بد شکلی، ترک، لب پر شدن ویا کجی)، اصلاح رنگ دندان ها و پرشدن فاصله بین آن ها می شود.

شرایط استفاده از لمینت دندان

باید توجه داشت که لمینت دندان، مشکل دندان های قدامی(۶ دندان) را برطرف میکند.

برای انجام لمینت دندان، یک شرایط ابتدایی لازم است. شرایط فک و لثه باید مناسب باشد. اگر بیمار مشکل فکی و یا تحلیل لثه و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشد، گزینه مناسبی برای نصب لمینت دندان نیست.

افرادی که بافت مینای دندان آن ها کافی نیست، کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان نیستند.

از مهمترین موانع انجام لمینت دندان، داشتن عادات نا مناسب دهانیست ( مثل دندان قروچه کردن) که می تواند منجر به شکستگی دندان لمینت شده گردد و یا در طولانی مدت به لمینت دندان آسیب وارد کند.

لمینت دندان، قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

dandanpezeshki.ariya@

 

مزایای استفاده از لمینت دندان

 • رنگ لمینت دندان

برتری بزرگ این روش، ثابت ماندن رنگ لمینت دندان، همرنگ بودن با دیگر دندان ها و داشتن سطح شفاف و درخشنده است. برای مثال برای افراد سیگاری که تصمیم به ترک سیگار ندارند، لمینت دندان راه مناسبی برای داشتن لبخندی زیباست.

 • کاربرد درمانی

در برخی مواقع لمینت دندان برای درمان پوسیدگی دندان به کار می رود.

 • نصب نسبتا آسان

لمینت دندان معمولا به تغییر شکل زیاد دندان نیاز ندارد وبعد از نصب ظاهری شبیه به دندان واقعی دارد. نکته مهم دیگر اینکه در فرآیند نصب لمینت دندان، آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود.

لمینت دندان، قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۶

 ۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۷

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

dandanpezeshki.ariya@

انواع لمینت دندان

لمینت دندان به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود که از نظر جنس و ساخت متفاوت هستند:

۱٫ لمینت سرامیکی

این نوع لمینت دندان از جنس سرامیک است ونیاز است پس از قالب گیری در لابراتوار ساخته شود به همین دلیل به این نوع لمینت دندان، روش غیر مستقیم هم گفته می شود. لمینت دندان سرامیکی، ظاهری زیباتر دارد، ثبات رنگ بیشتری دارد و مقاوم تر است. البته ناگفته پیداست که این نوع لمینت دندان هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

لمینت دندان از جنس سرامیک خود به زیر شاخه هایی تقسیم می شود که برخی از آنها به اختصار توضیح داده می شود.

 • انواع سیستم های آی پی اس امپرس (IPS Empress)

این نوع از لمینت دندان توسط پرس بر روی Cast (مدل قالب گیری شده از دندان) نصب شده و در کوره فرم داده می شود با نام های ایمپرس سرامیک (High pressed ceramic) هم شناخته می شود و بسیار پر کاربرد هستند.

 • لمینیت های فلدسپاتیک

این نوع که از فلدسپاتیک پرسلن ساخته شده و به صورت پودر گذاری در لابراتوار ، توسط تکنسین بر روی cast فرم داده میشود.

در این روش ابتدا یک بلوک سرامیکی ساخته شده و سپس در یک جلسه چند ساعته روکش تولید می شود. ایراد بزرگ این نوع لمینت دندان که بیشتر بار تولیدش بر دوش کامپیوتر است، نا توانی در تولید رنگ مناسب برای لمینت دندان است.

 • لمینت دندان با بیس الومینیا و زیرکونیا

طریقه ساخت این نوع لمینت دندان به این صورت است که یک زمینه از جنس اکسید زیرکونیم روی قالب گچی ساخته شده از دهان بیمار پیاده می شود و سپس به روش لایه لایه روی این زمینه شکل دندان را می سازند و در نهایت به کوره فرستاده می شود. این نوع خاص از لمینت دندان از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. این نوع لمینت دندان به این علت که عموما در نصب به دندان دچار مشکل می شوند چندان رایج نیستند.

۲٫ لمینت کامپوزیتی

در این نوع لمینت دندان، ونیر از جنس کامپوزیت است و در مطب ساخته می شود. استفاده از ونیر کامپوزیتی را روش مستقیم هم می نامند. لمینت دندان از جنس کامپوزیت شفاف تر است پس در مورد دندان های با رنگ خیلی زرد شاید نتیجه دلخواه حاصل نشود.

در عوض در این جنس لمینت دندان، قبل از نصب تغییر کمتری روی دندان اعمال می شود و دندان ها به تراش کمتری نیاز دارند( اگر شرایط دندان فرد مناسب باشد، بدون تراش انجام می شود).

لمینت دندان، قیمت سال ۹۹ و جدیدترین انواع آن +ویدئو

مراقبت های بعد از نصب لمینت دندان

بعد از اینکه درمان انجام شده و لمینت بر روی دندان نصب شد، لازم است زمان بیشتری نسبت به قبل صرف بهداشت دهان و دندانتان نمائید.

از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی پس از نصب لمینت دندان پیش بیاید، تغییر رنگ است. البته دامنه این تغییر رنگ بسیار به سبک زندگی شما مربوط می شود. استفاده از دخانیات و یا نوشیدن مداوم قهوه و چای می تواند این روند را سرعت بخشد.

قیمت لمینت دندان

بعد از بررسی تمام نکات مطرح شده و اتخاذ تصمیم اولیه برای داشتن لبخندی زیبا و دلنشین، مهم ترین دغدغه این است که هزینه لمینت دندان چقدر است؟

تعرفه لمینت دندان در شهر تهران برای روش مستقیم یا لمینت دندان از جنس کامپوزیت از۳۵۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان برای هر دندان بوده درحالی که قیمت لمینت دندان از جنس سرامیک نسبتا بالاتر است . قیمت لمینت سرامیکی دندان چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان تا کمی بیش از ۲ میلیون تومان برای هر دندان میباشد. به این ترتیب میتوان گفت هزینه لمینت دندان از جنس کامپوزیت بسیار مناسبتر از هزینه لمینت سرامیکی دندان است.

لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده در بالا برای لمینت دندان، تنها برای کمک به تخمین هزینه از جانب شماست. برای مثال هستند مطب هایی که برای نصب لمینت دندان از نوع فوق باریک (لومینیر)، هزینه ای معادل ۳ تا ۶ میلیون تومان طلب می کنند.

هزینه های جانبی لمینت دندان

باید در نظر داشته باشید که این قیمت ها، تنها هزینه مستقیم لمینت دندان است و نکته ای که شاید کار شما را برای برآورد دقیق هزینه لمینت دندان سخت کند همین هزینه های جانبیست. به عنوان نمونه برای لمینت دندان به روش غیر مستقیم، از شروع تراش دندانتان تا آماده شدن لمینت شما نیاز به یک روکش موقت دارید. به تمام این هزینه ها باید هزینه ویزیت، نسخه پزشک و اسکن دندان را هم اضافه کنید.

حال شاید تنها این سوال در ذهن شما بی پاسخ مانده باشد که با توجه به تعرفه ثابت،علت تفاوت قیمت لمینت دندان در مطبهای گوناگون چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت بر اساس تعرفه قیمت لمینت دندان ۹۹ در تهران، بستگی به نوع لمینت (لمینت سرامیکی یا کامپوزیت دندان) ، زمان صرف شده و بعضا منطقه جغرافیایی مطب دندان پزشکی دارد.

گروه دندانپزشکی آریا

 • متخصص زیبایی دهان، دندان
 • طراحی لبخند (ونیر کامپوزیت)
 • ایمپلنت (اقساطی)
 • جراحی دندان عقل
 • انواع روکش و دندان مصنوعی
 • درمان ریشه (عصب کشی)
 • مجهز به بخش تخصصی اطفال
 • بلیچینگ با قیمت استثنایی

جهت مشاوره با گروه دندانپزشکی آریا کلیک کنید.

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاوره و تعیین وقت همین حالا تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۶

 ۰۲۱-۴۰۴۴۰۸۵۷

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید نمایید.

dandanpezeshki.ariya@

ایمپلنت تخصصی دندان و انواع آن

فلکه دوم صادقیه، خیابان آیت الله کاشانی، بلوار اباذر، انتهای بلوار، پایین‌تر از حکیم، پلاک ۷۴، ساختمان آریا، طبقه دوم

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=386121

ثبت نظر

-