دروازه بارسلونا و لیورپول برای «آرات» باز شد

  • کد خبر : 380289
  • 13 بهمن 1399 - 5:59
دروازه بارسلونا و لیورپول برای «آرات» باز شد

نابغه ۶ساله، خبرسازترین چهره ایرانی این روز‌های فوتبال اروپا

روزنامه شهروند: حتما نام «آرات» پسر ۶ساله‌ای که با حرکات آکروباتیک در سن پایین در اینستاگرام شهرت پیدا ‏کرد شنیده‌اید. او بار‌ها در تلویزیون هم این حرکات نمایشی را اجرا کرد و درنهایت بعد از مهارتی که ‏در حرکت با توپ به دست آورد، همراه پدرش مدتی است راهی انگلیس شده است. این پسر ایرانی این روز‌ها در ‏آکادمی باشگاه لیورپول مشغول فعالیت است و به گفته پدرش مورد توجه بزرگ‌ترین باشگاه‌های اروپایی قرار ‏گرفته؛ البته کامنت لیونل مسی و باشگاه بارسلونا زیر آخرین پست او می‌تواند سندی برای این ادعای پدر ‏‏ «آرات حسینی» باشد‎.

آکادمی لیورپول، نخستین مقصد آرات

پخش شدن ویدیو‌های آرات در اینستاگرام، یک چهره بین‌المللی از او ساخته و از آنجایی که چندی پیش هم ‏سایت فیفا گزارشی از این پسر خردسال ایرانی منتشر کرد، توجه اهالی فوتبال در سراسر دنیا بیشتر به آرات ‏حسینی جلب شد. او با یک ویزای تحصیلی راهی انگلیس شده، اما می‌خواهد از استعدادی که در فوتبال دارد، ‏استفاده کند. باشگاه لیورپول این نابغه ایرانی را در آکادمی خود پذیرفته؛ اگرچه به گفته پدر آرات او پیشنهاد‌هایی از ‏منچستریونایتد و آرسنال هم داشته است‎.

منع قانونی برای عقد قرارداد‎

با توجه به اینکه آرات حسینی یک فرد ایرانی است و سن خیلی پایینی دارد، طبق قوانین ‏فیفا باشگاه‌های اروپایی مجاز به عقد قرارداد با او نیستند. فیفا در قوانین خود به دلیل توجه به تحصیل ‏استعداد‌های اینچنینی، باشگاه‌ها را از بستن قرارداد با بازیکنان خردسال منع کرده و چند باری باشگاه‌های بزرگی ‏همچون منچسترسیتی به علت زیر پا گذاشتن چنین قوانینی با جریمه‌های سنگین مواجه شدند.

آرات در نزدیکی مسی و بارسلونا

محمد حسینی، پدر آرات از علاقه بالای این پسر خردسال به لیونل مسی و بارسلونا می‌گوید و از تلاش قطری‌‏ها به‌عنوان اسپانسر بارسلونا برای انتقال آرات به نیوکمپ خبر می‌دهد: «خود آرات بارسلونا را دوست دارد. ‏قطری‌ها از مدت‌ها قبل که ما در ایران بودیم، وکلای گردن کلفت فرستادند و بعد از مذاکره با ما تلاش کردند ‏آرات را به بارسلونا ببرند، اما موفق نشدند، چون منع قانونی داشت.

فیفا در سایت خودش چندی پیش از آرات به ‏عنوان یک پسر پنج‌ساله بابلی نام برد که پا جای مسی می‌گذارد.» جالب است بدانید روز گذشته لیونل مسی و ‏صفحه رسمی باشگاه بارسلونا در اقدامی جالب زیر آخرین پست آرات حسینی در اینستاگرام که در آن ستاره ‏آرژانتینی را به یک چالش دعوت کرده بود، کامنت گذاشتند. لیونل مسی برای آرات نوشت: «متشکرم آرات، ‏کلاس بالایی رو در حرکاتت می‌بینم و تحت‌تأثیر قرار گرفتم، در آغوش می‌کشمت.»

دروازه بارسلونا و لیورپول برای «آرات» باز شد

آرات «ایرانی» می‌ماند

پدر آرات معتقد است ایرانی بودن پسرش هم باعث شده برخی موانع بر سر راه آن‌ها به وجود بیاید. با این حال ‏او نه به بازگشت فکر می‌کند و نه اینکه آرات تابعیت کشور دیگری را بگیرد: «ما شهروند ایران هستیم و قصد ‏هم نداریم تابعیت کشور دیگری را بگیریم، به دلیل همین کار ما سخت‌تر هم می‌شود. من نمی‌خواهم آرات در ‏آینده برای انگلیس یا اسپانیا بازی کند. نایک و آدیداس به علت تحریم‌ها نمی‌توانند با آرات قرارداد امضا کنند، ‏اما مطمئن باشید روزی می‌رسد که آن‌ها برای قرارداد بستن با آرات حسینی رقابت خواهند کرد. آن روز خیلی ‏هم دیر نیست‎.»

پسر ۶ ساله در چالش‌های صادقیان

آرات حسینی که از کشور‌های زیادی برای انجام کار‌های نمایشی دعوتنامه دارد، در روز‌های شیوع ویروس کرونا ‏چالش‌های زیادی را در اینستاگرام به راه انداخته است. پیام صادقیان، بازیکن ‏سابق پرسپولیس هم بار‌ها از حرکات آرات تعریف و تمجید کرده و به او روحیه داده است. آرات که در اینستاگرام ‏نزدیک به ٣‌میلیون دنبال‌کننده و اخیرا حتی از سوی لیونل مسی و بارسلونا هم مورد توجه قرار گرفته، به ‏خبرسازترین چهره ایرانی این روز‌های فوتبال اروپا تبدیل شده؛ اتفاقی که شاید آینده او را در یکی از بزرگ‌ترین ‏باشگاه‌های اروپایی رقم بزند. پدر آرات حسینی از اصرار لیورپول برای ماندن آرات در آکادمی این باشگاه خبر ‏داده، اما رویای این پسر ۶ ساله بابلی را بازی کردن در بارسلونا می‌داند. ‏

دروازه بارسلونا و لیورپول برای «آرات» باز شد

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=380289

ثبت نظر

-