مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

  • کد خبر : 379071
  • 12 بهمن 1399 - 15:19
مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

روزنامه اعتماد: انتخاب بهترین بازیکن سال ۱۳۹۸ کار بسیار سختی بود چرا که بسیاری از چهره‌های فوتبال ما امسال فرم بسیار ایده‌آلی از خود به نمایش گذاشتند و جوانان هم در فوتبال این فصل عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادند. ما یک فهرست ۱۰ نفره از چهره‌های منتخب امسال برای‌تان در مطلب زیر تدارک دیده‌ایم.

۱. مهدی قائدی

پسر بوشهری استقلال نقش بزرگی در پیشتازی آبی‌ها در این فصل داشت. او یک‌تنه فقدان تمام مهاجم‌های قدر خارجی فصل قبل استقلال را جبران کرد. ۱۱ گل در ۲۱ بازی نمره پدیده جدید استقلال است. بازیکن مغمومی که با اندیشه‌های مرد ایتالیایی تبدیل به مهره‌ای تمام‌عیار شد. از حالا باید خط آتش تیم ملی در سال‌های آینده را در اختیار او در نظر گرفت. پسر ۲۰ ساله‌ای که امسال آنقدر جنگید که میان این همه ستاره عنوان بازیکن سال فوتبال فقط برازنده او باشد.


۲. مهدی ترابی

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

گوش راست سرخ‌ها امسال همه‌کاره تیمش بود؛ هم در انتهای فصل پیش و هم در فصل جدید. او با اعتماد به نفسی بالا هم خوب گل می‌زند، هم خوب پاس می‌دهد و هم مهره‌ای استراتژیک در تاکتیک‌های تیمی است. پسر بی‌حاشیه‌ای که از سایپا چهره شد و بلافاصله توسط کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد و در اوج جوانی به بازیکنی فیکس بدل شده بود، حالا بعد از یک سال بازی در جمع پرسپولیسی‌ها نشان داده است که می‌تواند به یکی از بهترین وینگر‌های تاریخ فوتبال ایران بدل شود.


۳. مهدی طارمی

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

اوایل مرداد بود که درخشش‌های طارمی در الغرافه چشم کارلوس کاروالیال سرمربی ریوآوه را گرفت و این بازیکن ایرانی عازم پرتغال شد. کمتر کسی فکرش را می‌کرد مهدی راه یک گلزن را در تیم پرتغالی ادامه دهد، اما او با گل‌های حساسی که مقابل مدعیانی مثل پورتو و دیگر تیم‌ها زد، تعجب‌ها را برانگیخت. حتی این مهاجم کاردرست با عملکرد خوبش در نیم‌فصل مورد توجه چند تیم معروف اروپایی نیز قرار گرفته بود. خیلی بعید نیست این خط آتش تازنده در سال‌های آینده به یکی از بازیکنان تأثیرگذار در فوتبال اروپا بدل شود. مهدی همه جوانب یک مهره تمام‌عیار را دارد، فقط باید کمی دست از جنجال بکشد تا ستاره اول فوتبال ایران هم شود.


۴. سردار آزمون

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

پسر خوب گنبد که اواخر سال قبل به لطف درخشش و گل‌های زیبایش مورد توجه تیم‌های صاحب‌نام اروپایی قرار گرفته بود، نهایتاً با انتقالی عالی به تیم قهرمان روسیه پیوست. مهاجم تیزپایی که با همان کیفیت راهش را در خط آتش زنیت هم ادامه داد و در بازی‌های حساس تیمش بسیار به کمک زنیت آمد. بازیکنی که با عملکرد چشمگیرش آبروی فوتبال ایران را در سرزمین خرس‌ها خریده است و گفتنی است حالا با توجه به عملکرد ممتازش در لیگ روسیه مورد توجه مدیران ناپولی قرار گرفته است.


۵. کاوه رضایی

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

کُرد غیور لیگ بلژیک که اوایل فصل در کلوب بروژ توپ می‌زد و در هر بازی با گل نزدن دست‌وپنجه نرم می‌کرد، نهایتاً در فصل نقل و انتقالات با انتخابی هوشمندانه به تیم سابقش پیوست. انتخابی که شروع موفقیت‌های این ستاره را رقم زد. اولین درخشش و بازی چشمگیر او به ۲۰ بهمن ماه امسال برمی‌گردد که با هت‌تریکش مقابل تیم قدرتمند زولته چشم تمام بلژیک را به این ستاره خیره کرد. ستاره‌ای که حالا می‌تواند تا مدت‌ها راه موفقیت را در اروپا ادامه دهد.


۶. اشکان دژاگه

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

مرداد پارسال بود که دژاگه در انتقالی عجیب پس از بازی در تیم‌های اروپایی نهایتاً به تراکتورسازی تبریز آمد. کمتر کسی فکر می‌کرد اشکان در لیگ ایران هم بتواند راه موفقیت را ادامه دهد، اما برای او این‌طور نبود و او مثل همیشه با بازی جذابش تبدیل به یکی از ارکان موفقیت تیمش شد. بازیکن خوش تکنیکی که در هر تیمی باشد می‌تواند به خوبی با گل‌ها و پاس‌گل‌هایش انجام وظیفه کند. او در ۳۳ سالگی هم می‌تواند روی فرم باشد و خود را در لیست برترین بازیکنان سال جا دهد.


۷. علی کریمی

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

مرد جدی و خوش‌تکنیک میانه میدان استقلال هم امسال چشم‌ها را به سوی عملکردش خیره کرده است. او با جدیت و دوری از حاشیه، جذابیت بازی زیبایش را دو چندان کرده است. بازیکنی که امسال به‌شدت با نقشه‌های تهاجمی‌اش به کمک استقلال آمده و با گل‌ها و پاس‌گل‌هایش خود را در قلب هواداران جا کرده است، جوانی که حالا می‌تواند با نقش تأثیرگذارش به‌زودی راه ستاره شدن را طی کند.


۸. پیام نیازمند

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

سنگربان بلندقامت سپاهان امسال ناگهان شهرتی به هم زد. نصف‌جهانی‌ها که در چند سال اخیر عموماً در بسته نگه داشتن دروازه خود عاجز بودند، این فصل به لطف کلین‌شیت‌های پیام، اتفاقی تاریخی را در فوتبال کشور ثبت کردند. نیازمند با بسته نگه داشتن دروازه خود بهت مدت ۹۴۰ دقیقه تمام رکورد‌های معروف متعلق به حسینی، مودت، حجازی و عابدزاده را شکست و توانست رکوردی رویایی بر جای بگذارد. درخشش او در ۱۰ بازی حساس اول لیگ و مهارت‌های شجاعانه‌اش محبوبیت او را نزد هواداران دو چندان کرده است. با این حال با توجه به کمبود گلر خوب در کشور، او می‌تواند یکی از ارکان تأثیرگذار فوتبال در آینده باشد.


۹. مهدی رحمتی

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

سید دل‌ها امسال پس از تنش بسیار از استقلال جدا شد و با پیوستن به شهر خودرو مشهد ریسک بزرگی انجام داد، اما او مثل همیشه بسیار خوب از پس ازن چالش برآمده و به لطف مهارهایش، فصل درخشانی را سپری کرده است. شهر خودرو که در فصل قبل تزلزل زیادی در بسته نگه داشتن دروازه خود داشت حالا خیال دروازه خود را با رحمتی راحت کرده است. دروازه‌بانی که حتی در ۳۸ سالگی هم آنقدر خوب کار کرده تا بتوان نام او را در میان برترین بازیکنان سال دید.


۱۰. عیسی آل کثیر

مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران در سال ۹۸

جوان بی‌ادعای آبادان که این فصل به لطف اسکوچیچ به مروارید جنوب و آقای گل لیگ تبدیل شد را نیز می‌توان نامش را در میان مهره‌های تأثیرگذار فوتبال ایران قرار داد. گل‌های آل کثیر پس از سال‌ها خیال آبادانی‌ها را از بابت حمله راحت کرده است و بعید نیست که اگر این مهاجم همین راه را ادامه دهد، به یکی از بازیکنان درجه اول ایران بدل شده و مورد توجه مربیان تیم ملی قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=379071

ثبت نظر

-