افت شدید قیمت بیتکوین

  • کد خبر : 376560
  • 10 بهمن 1399 - 0:48
افت شدید قیمت بیتکوین

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، پس از رکوردشکنی اخیر اتریوم و بیتکوین این دو ارز نتوانستند قله جدید را حفظ کنند و دچار ریزش نسبتا سنگینی شدند.  


رئیس بانک مرکزی انگلیس هشدار داد با توسعه تکنولوژی امکان دارد بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی موجود در بازار با نسل دیگری از ارزها جایگزین شوند. اندرو بیلی که به صورت ویدئو کنفرانس در نشست مجمع جهانی اقتصاد سخن می گفت با استقبال از توسعه فناوری های مالی افزود: روش های نوین پرداخت دیجیتالی در دنیای مالی ماندگار خواهند شد اما احتمالا ارزهای دیجیتالی به شکل فعلی تا ابد ثابت نخواهند بود و این احتمال وجود دارد که ارزهایی با تکنولوژی بهتر، ثبات بیشتر و طراحی بهتر جایگزین شکل فعلی ارزهای دیجیتالی نظیر بیتکوین شوند.


موسسه بلک راک که بزرگ ترین موسسه مدیریت دارایی جهان به شمار می رود از آغاز معامله اوراق مشتقه مبتنی بر بیتکوین در دو زیرمجموعه خود خبر داده است. هنوز هیچ بازارگردان آمریکایی دارای منابع بیت کوین جدا نیست اما در بسیاری از آن ها به مدیران سبد دارایی این اجازه داده شده است تا بخشی از پرتفوی خود را به شکل بیتکوین یا ارزهای دیجیتالی دیگر نگهداری کنند.   


از سوی دیگر یک شرکت مدیریت دارایی در آمریکا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست کرده است با ایجاد صندوق های ETF مبتنی بر بیتکوین موافقت کند. انتظار می رود در صورت اجرایی شدن این مساله سرمایه های جدیدی روانه بازار ارزهای دیجیتالی شود.  


صدای انتقادات نسبت به نظارت کم بر بیتکوین و بازار ارزهای دیجیتالی بیش از پیش بلند شده است. پس از آنکه کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا بیتکوین را ابزاری برای پولشویی و انجام اعمال مجرمانه خواند، ژانت یلن- گزینه تصدی وزارت خزانه داری آمریکا نیز خواهان نظارت بر بازار رمزارزها با هدف جلوگیری از جرایمی نظیر پولشویی شده است.


 در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  


بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)


۱- بیتکوین
قیمت: ۳۱ هزار و ۳۹۶.۶۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۷۷ درصد کاهش
۲- اتریوم
قیمت: ۱۲۹۲.۴۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۸۵ درصد کاهش 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۸۹ درصد کاهش
۳- لایت کوین
قیمت: ۱۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۶۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۴۲ درصد کاهش
۴- بیتکوین کش
قیمت: ۳۸۲.۷۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۰.۶۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۳.۰۸ درصد کاهش
۵- مونرو
قیمت: ۱۳۰.۴۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۸ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۴ درصد کاهش
۶- میکر
قیمت: ۱۳۶۷.۶۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۲۴ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۰۴ درصد افزایش
۷- دش
قیمت: ۹۸.۰۴ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۵ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۰۱ درصد کاهش
۸- زد کش
قیمت: ۸۰.۷۶ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۶۱ درصد کاهش

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=376560

برچسب ها

ثبت نظر

-