بازنشسته‌ها حق نشستن روی سه صندلی را ندارند

  • کد خبر : 3506
  • 23 بهمن 1398 - 14:15
بازنشسته‌ها حق نشستن روی سه صندلی را ندارند

به گزارش نیوز، یکی از کسانی که برای نشستن روی صندلی ریاست ساختمان سئول ثبت نام کرده حیدر بهاروند – سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال است. این ثبت نام بدین معنی است که بازنشسته‌ها منعی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال ندارند همان طور که در اساسنامه فدراسیون فوتبال به این نکته اشاره نشده که بازنشسته‌ها برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال منع قانونی دارند و این یک قانون محلی است.
با این حال از راهروی فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال عنوان کرده بازنشسته‌ها باید از احراز سه سمت خودداری کنند. رییس – دبیر کل و خزانه دار چرا که این سه جایگاه شغل محسوب می‌شود. در صورت اجرای این قانون در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال حیدر بهاروند یکی از گزینه‌هایی که برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده رد صلاحیت خواهد شد. جالب اینکه حیدر بهاروند از سوی خیلی از نامزد‌ها به عنوان نایب رییس اول و دوم معرفی شده و در صورتی که رد صلاحیت شود به احتمال قوی به عنوان یکی از نواب انتخاب و در تشکیلات مدیریتی فدراسیون فوتبال باقی خواهد ماند.
در بحث‌های صورت گرفته در ساختمان سئول این نکته مطرح شده که اجرای این قانون هم در تضاد با منع حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال است. به این خاطر که یکی از اعضای هیات رییسه باید رییس سازمان لیگ برتر شود و یکی رییس کمیته داوران که این جایگاه‌ها بر اساس تصمیم قبل قانونگذار شغل محسوب می‌شود چرا که افرادی که عهده دار این سمت می‌شوند هر روز باید در فدراسیون فوتبال حاضر شده و موظف به پر کردن ساعت کاری در روز و هفته هستند. اجرای قانون بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال از دیر باز با حاشیه‌هایی همراه بوده است. برخی از بازنشسته‌ها به این بهانه از تشکیلات مدیریتی فدراسیون فوتبال کنار گذاشته شدند و برخی با دریافت مجوز‌های قانونی در جایگاه خود باقی مانده اند. در اساسنامه فدراسیون فوتبال اشاره به این نکته شده که فدراسیون فوتبال یک نهاد غیر دولتی مستقل بشمار می‌رود، اما قانونگذار می‌گوید فدراسیون فوتبال به عنوان یک نهاد مستقل مردمی باید از قوانین محلی تبعیت کند و قانون منع حضور بازنشسته‌ها باید در فدراسیون فوتبال هم اجرایی شود. به هر صورت همان طور که مطلع شده اید سازمان بازرسی در نامه‌ای که به فدراسیون فوتبال داشته اذعان کرده بازنشسته‌ها از احراز سه سمت محروم هستند. رییس – دبیر کل و خزانه دار.
کمیته تایید صلاحیت نامزد‌ها به زودی و با بررسی پرونده‌ها دراین باره اظهار نظر خواهد کرد و اگر حیدر بهاروند رد صلاحیت شود بدین معنی است که نامه‌ی ارسالی از سوی سازمان بازرسی به فدراسیون فوتبال حقیقی است و همان طور که اشاره شده بازنشسته‌ها قادر به در اختیار گرفتن میز ریاست، دبیر کل و هم چنین خزانه دار نیستند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=3506

ثبت نظر

-