مزرعه گل های لزور منظره ای شگفت انگیز

  • کد خبر : 346810
  • ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
مزرعه گل های لزور منظره ای شگفت انگیز

مزرعه گل های لزور:

مزرعه  لزور در روستای کندر، واقع در بخش آسارا، شهرستان کرج و استان البرز، به فاصله حدود ۱۷ کیلومتری شمال شرق شهر کرج از مسیر جاده چالوس و در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی به مختصات  E51, 05.953 و N35, 50.713 و ارتفاع حدود ۱۹۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد.

مزرعه گل های لزور

 

 

دهیاری و اقامتگاه بومگردی روستای کندر اقدام به ایجاد دشت گل لاله لزور با کاشت بیش از دو میلیون پیاز گل لاله اکیوم در ۳۰ مدل در رنگ های متنوع و همچنین گل های سنبل در مساحتی به وسعت حدود سه و نیم هکتار در ضلع غربی روستا نموده است. با توجه به وسعت و تعداد گل لاله، این مزرعه بزرگترین دشت گل لاله کشور است.

روستای کندر منطقه ای ییلاقی در ارتفاعات کوهستانی جنوب رشته کوه های البرز مرکزی است که با توجه به نزدیکی به شهرهای کرج و تهران به یکی از تفرجگاه های این دو کلانشهر تبدیل شده است.

مزرعه گل های لزور

برای مراجعه به این منطقه بومگردی، بهره مندی از زیبایی های طبیعت منطقه و لذت از تنوع رنگ گل های لاله مزرعه لزور، ابتدا لازم است در اواسط فصل بهار و اطلاع از باز شدن گل ها، با توجه به شرایط سالیانه آب و هوایی که معمولا در نیمه اول اردیبهشت می باشد، از کرج وارد جاده چالوس شده و در کیلومتر ۳ این جاده، تابلو خروجی روستای کندر در سمت شرق جاده به چشم می خورد. پس از طی حدود ۱۰ کیلومتر مسیر جاده فرعی آسفالت کوهستانی در منطقه البرز مرکزی به روستای کندر می رسید. این روستا مسیر قدیمی دیگری نیز از جاده چالوس و روستای پورکان دارد که حدود هفت کیلومتر آخر آن خاکی است. مزرعه لزور در غرب روستا و در دامنه کوهی مشرف به روستا به چشم می خورد. پس از پرداخت مبلغ ورودی به ازای هر نفر، می توانید خودرو را در محل پارکینگ پارک کرده و از مزرعه گل لاله دیدن نمایید. امکاناتی نظیر بازارچه محصولات محلی، سرویس بهداشتی، پارکینگ خودرو و… در محل موجود است.

>>>بیشتر بدانید:

مکان‌های رمزآلود و ممنوعه در جهان

۸ مکان عجیب و دیدنی دنیا که باید حتما آن ها را ببینید

مزرعه گل های لزور

این منطقه طبیعت کوهستانی زیبایی دارد که جهت مشاهده پرندگان، گل ها و گیاهان کوهی طبیعت اطراف، زندگی بومی و روستایی شامل تنورهای زمینی، پخت نان محلی، شیردوشی و محصولات تازه و سالم لبنی، سایر محصولات محلی و اقامت در کلبه های خشتی و کاهگلی با گرمایش چراغ نفتی و کرسی ذغالی، سرگرمی هایی نظیر سوارکاری، تیراندازی، چهارپایانی مانند شتر، اسب و قاطر که بعضا آزادانه در منطقه به چرا مشغولند، جذابیت طبیعت گردی و بومگردی دارد. شغل اکثر مردم روستا در گذشته کشاورزی و دامپروری بوده است به طوری که جو، گندم و عدس مهم ترین محصولات زراعی روستا بوده است. امروزه بخشی از مردم روستا به خدمات گردشگری و بومگردی اشتغال دارند.

پیشنهاد می شود در اواسط فصل بهار، ضمن هماهنگی و اطلاع از شرایط گل ها به روستای کندر و مزرعه گل لاله لزور مراجعت نموده و از طراوت، زیبایی و تنوع رنگ  بزرگترین دشت گل لاله ایران بهره مند شوید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=346810