تارتار: هیچ‌کسی نباید حرف از قهرمان لیگ بزند

  • کد خبر : 34577
  • 20 فروردین 1399 - 9:35
تارتار: هیچ‌کسی نباید حرف از قهرمان لیگ بزند

به گزارش نیوز، مهدی تارتار در مورد وضعیت تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در شرایط موجود، اظهار داشت: برنامه تمرینی را در اختیار بازیکنان قرار دادیم و آن‌ها موظف هستند گزارش تمرینات همراه با فیلم به ما ارائه دهند. البته این تمرینات فقط بدن‌ها را حفظ می‌کند و پیشرفتی در آمادگی آن‌ها ایجاد نمی‌کند. با این حال خیلی هم موفق نیستیم و باز هم بازیکنان با افت بدنی روبرو می‌شوند.

وی با اشاره به تعطیلی لیگ برتر و احتمال ادامه لیگ تصریح کرد: من جزو افرادی بودم که از همان ابتدا اعتقاد داشتم لیگ باید تعطیل شود، ولی وقتی دقیق‌تر به ماجرا نگاه کردم متوجه شدم فقط لیگ برتر نیست و لیگ‌های پایین‌تر هم درگیر کرونا هستند. بسیاری از تیم‌ها در این لیگ‌ها برای بقا یا صعود در حال تلاش هستند. این تیم‌ها نیاز به تصمیم‌گیری اساسی دارند. از این رو باید تصمیمی گرفته شود که هیچ باشگاهی صدمه نبیند. کرونا دنیا را فرا گرفته است و فیفا بهترین تصمیم‌گیرنده خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با اشاره به این که به نظر می‌رسد امکان ادامه مسابقات با توجه به سیر صعودی مبتلایان به کرونا امکان‌پذیر نیست، گفت: ادامه مسابقات با این شرایط شدنی نیست. وقتی اعضای تیم دورهم جمع شوند و تمرینات شروع شود، گروهی ۴۰ نفره کنار هم قرار می‌گیرند. دیگر بحث یک تیم و یک لیگ نیست بلکه تیم‌های بسیاری در فوتبال ایران مشغول هستند. در نتیجه در صورت برگزاری مسابقات این زنجیره قطع نخواهد شد و به نظرم خیلی خطرناک است. باید صبور باشیم تا ببینیم تکلیف کرونا چه می‌شود.

تارتار در پاسخ به این سوال که با توجه به روند رو به رشد تیمش، او و تیم نفت مسجدسلیمان به دلیل تعطیلی لیگ برتر جزو بدشانس‌های فصل جاری هستند یا خیر، تصریح کرد: فقط تیم ما نیست که با بدشانسی روبرو شد و تیم‌های دیگر هم هستند. البته ما شرایط خوبی داشتیم و از بازی‌های سخت‌مان عبور کرده بودیم. با این حال معتقدم در چنین شرایطی این شانس نیست که اهمیت دارد بلکه جان آدم‌ها مهم‌تر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر اصلا نباید به فوتبال فکر کنیم. جان آدم‌ها مهمتر از حتی جام قهرمانی است و هیچ‌کسی حتی نباید حرف از قهرمانی و این چیز‌ها بزند. همه باید به فکر از بین رفتن این ویروس کشنده و خطرناک باشند. خیلی‌ها آسیب دیدند. حتی آن‌هایی که خوب می‌شوند مدعی هستند مرگ را به چشم دید‌ه‌اند. به همین دلیل، کرونا شوخی نیست که بخواهیم آن را با یک موقعیت خوب فوتبالی مقایسه کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از کادر درمانی کشور تشکر می‌کنم. چون آن‌ها فداکارانه تلاش می‌کنند. از خود و خانواده‌شان برای سلامت مردم و جامعه گذشتند. امیدوارم هر چه زودتر آن‌ها هم به آغوش خانواده برگردند و همه با هم به سلامت از این بحران عبور کنیم.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=34577

ثبت نظر

-