گیاهانی که خاصیت آنتی هیستامین دارند

  • کد خبر : 32230
  • 30 تیر 1400 - 8:15
گیاهانی که خاصیت آنتی هیستامین دارند

به گزارش نیوز: آنتی هیستامین یکی از رده‌های دارویی پرمصرف برای حسساسیت یا التهاب می‌باشند. آنتی هیستامین دارویی است که بیشتر برای رفع حساسیت و جلوگیری از آبریزش بینی استفاده می شود ولی هر داروی شیمیایی عوارض خودش را دارد اما گیاهانی وجود دارد که خاصیت دارویی آنتی هیستامین را دارند و با التهاب مبارزه می کنند.در این مقاله برای شما 14 آنتی هیستامین طبیعی معرفی کرده ایم.

جوانه نخود فرنگی

جوانه نخود فرنگی دارای میزان بالایی از دی آمین اکسیداز هستند (آنزیمی که هیستامین سلولی اضافی را پایین می آورد). همه خانواده باقالی ها دارای DAO هستند، اما به طور خاص در نخود فرنگی، عدس و جوانه هایشان بیشتر است.

پیاز

پیاز بسیار مقوی و حاوی مواد پروبیوتیکی است؛ برای جلوگیری از آزاد شدن هیستامین، تثبیت سلول های مغز و حتی کم شدن سطح هیستامین اضافی در پلاسمای خون، این خوراکی موثر واقع می شود.

 آنتی هیستامین طبیعی

 >>>بیشتر بخوانید:

پاکسازی کلیه با مصرف این گیاهان دارویی

سیر

سیر مانند پیاز بسیار مقوی و غنی از آنتی اکسیدان است و برای جلوگیری از آزاد شدن هیستامین از سلول های مغزی مورد استفاده قرار می گیرد.

ریحان

ریحان، شیرینی طبیعی دارد همچنین یک آداپتوژن با خواص ضد آنافیلاکتیک، آنتی هیستامین و خواص ثابت شده در ثبات سلولی مغز است.

آویشن

آویشن، یک گیاه غنی از مواد مغذی است؛ سطح بالایی از ویتامین C دارد که با فلانوئید ترکیب می شود و به سمت سلول های مغز می روند همینطور دارای مزایای ضد میکروبی هم است.

 آنتی هیستامین طبیعی

ترخون

ترخون بوی خوشی دارد؛ یکی از بالاترین منابع غذایی آنتی اکسیدانی در میان گیاهان دارویی محسوب می شود و یک مطالعه نشان داده است که این سیستم، سلول های مغزی را تثبیت می کند.

بابونه

بابونه، اغلب به عنوان چای استفاده می شود؛ گل های تازه آن در دسترس هستند و ترجیح داده می شود که خشک شوند. یک مطالعه نشان داد که بابونه مانع از آزاد شدن هیستامین از سلول های مغزی می شود.

گزنه

گزنه که معمولاً به عنوان چای مصرف می شود یک آنتی هیستامین قوی و همینطور تثبیت کننده مغزی است.

 آنتی هیستامین طبیعی

نعناع

گفته شده است که فلانوئید های موجود در نعناع، اثر مهاری قوی بر هیستامین های آزاد شده از سلول های مغز را دارند؛ به ویژه برای آلرژی موثر است.

دانه و روغن زیره سیاه

طعم آن کمی تند و شبیه به پونه است؛ به عنوان آنتی هیستامین و آنتی اکسیدان عمل کرده و از لایه مخاطی معده محافظت می کند همچنین می تواند از دانه یا روغنش مصرف کرد.

زردچوبه

زردچوبه، ادویه ای است که رنگ غذا را بهتر می کند؛ این چاشنی دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی است؛ مطالعه ای نشان داد که این چاشنی فعالیت سلولی مغزی را هم مهار می کند.

انار

انار می تواند برای توقف آب ریزش بینی موثر باشد؛ این میوه حاوی پلی فنول ها مانند تانن ها و آنتوسیانین ها هستند و نسبت به چای سبز آنتی اکسیدان بیشتری دارند بررسی نشان داد که انار به عنوان تثبیت کننده سلول های مغزی هم عمل می کنند.

 انار می تواند برای توقف آب ریزش بینی موثر باشد

هلو

هلو، یک میوه تابستانی شیرین و آبدار است و مطالعه ای نشان داد که از التهاب ناشی از آلرژی سلولی هم جلوگیری می کنند.

سیب

سیب ها غنی از یک نوع ماده مغذی نیستند، بلکه غنی از فلانوئید ها و پلی فنل ها هستند و میزان آنتی اکسیدان هایش بیشتر از چای سبز است. مطالعه ای نشان داده که این میوه هیستامین را از سلول های مغزی آزاد می کند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=32230