خواص و فواید کدو سبز برای درمان بیماری ها

  • کد خبر : 31595
  • 27 تیر 1400 - 10:47
خواص و فواید کدو سبز برای درمان بیماری ها

به گزارش نیوز: یکی از سبزیجات که در فصل تابستان بسیار دیده می شود “کدو سبز” است که دارای ارزش غذایی بالایی بوده و دارای خواص ضد پیری بوده و درمان بسیاری از بیماریهاست. کدو سبز، از لحاظ علم گیاه شناسی ، در بخش میوه ها جای دارد ولی از نظر آشپزی و خورد و خوراک در بخش سبزیجات قرار دارد و فواید کدو سبز بسیار است.

محمد رضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی درباره فواید کدو گفت: طبع کدو در طب سنتی ایران سرد و تر بوده و همه انواع کدو مانند کدو خورشتی و حلوایی دارای مزاج سرد و تر هستند.

فواید کدو سبز

>>>بیشتر بخوانید:

کدو حلوایی و پیشگیری از بیشتر بیماری ها

او افزود: کدو سبز برای بیماری های تنفسی، پاکسازی روده ها یا کلیه ها و سرماخوردگی مخصوصا سرفه های خشک و مزمن به صورت بخار مورد استفاده قرار می گیرد. می توان کدو سبز را با کمی دارچین و نعناع، آب پز کرد و روزی یک بار میل کرد.

فواید کدو سبز

حاجی حیدری تصریح کرد: مصرف خرد شده کدو با سرکه برای کاهش تب بسیار مفید است.

این متخصص طب سنتی درباره تاثیر مصرف کدو بر کاهش اشتها گفت: مصرف کدو عطش و اشتها را کاهش می دهد. چکاندن روغن کدو در بینی برای برطرف کردن بی خوابی بسیار مفید است.

او افزود: مصرف مغز تخم کدو برای سرفه، کاهش التهابات دستگاه ادراری، مثانه و پروستات مفید بوده و خوردن آب کدو برای بعضی سردرد ها یا به اصطلاح سردرد های گرم مفید است.

صرف مغز تخم کدو برای سرفه

حاجی حیدری اظهار کرد: مصرف کدو برای افرادی که دائما مجبور به نوشیدن آب هستند بسیار مفید است چراکه رطوبت معده را افزایش می دهد.

برای درمان یبوست آب کدو را فراموش نکنید

این متخصص طب سنتی افزود: خوردن آب کدو با عسل برای درمان یبوست مفید است؛ با توجه به اینکه طبع کدو سرد و تر بوده، مصرف آن برای گرم مزاجان و صفراوی مزاجان بسیار مناسب و مفید است، ولی برای سرد مزاجان مانند بلغمی مزاجان و سوداوی مناسب نخواهد بود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=31595