سردرد‌های میگرنی با تزریق بوتاکس درمان می شوند

  • کد خبر : 308451
  • 02 مرداد 1400 - 9:20
سردرد‌های میگرنی با تزریق بوتاکس درمان می شوند

نیوز: میگرن یک بیماری نورولوژیک است که می‌تواند باعث چندین علامت شود. این بیماری غالبا با سردردهای شدید و طاقت‌فرسا شناخته می‌شود.حسین آقامیری، فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته های مغزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: سردرد میگرنی یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه افراد به پزشک متخصص مغز و اعصاب است. این سردرد شایع و ناتوان کننده، معمولاً یکطرفه یا گاهی به صورت دو طرفه ایجاد می شود.در ایم متن می خواهیم ببینیم که آیا درمان میگرن با بوتاکس امکان پذیر است؟

او درباره نشانه های سردردهای میگرنی گفت: درد میگرن به صورت ضربان دار و غالباً با علائمی مانند تهوع، استفراغ، حساسیت به نور و صدا یا سرگیجه همراه است. البته مبتلایان به میگرن لزوماً تمام این علائم را ندارند و ممکن است در آنها یک تا دو علامت با سردرد دیده شود.

این فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته‌های مغزی با اشاره به دردهای قبل شروع میگرن بیان کرد: حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد مبتلایان به میگرن علائمی را قبل از شروع درد تجربه می‌کنند که به آن «اورا» می‌گویند. این علائم شامل دیدن جرقه‌های نورانی، استشمام بوی بد، احساس مومور و یا اختلالات چشایی است.

درمان میگرن با بوتاکس

آقامیری ادامه داد: اورا حدود ۲۰ تا ۶۰ دقیقه طول کشیده و اخطاری برای شروع سردرد است.او درباره علل سردرد میگرنی گفت: عوامل تحریک کننده‌ میگرن در افراد مختلف، متفاوت است، ولی بطور کلی می‌توان از‫ مصرف شکلات، پنیر، غذا‌های فرآوری شده، اختلال در خواب، مسافرت، استرس، دوران قاعدگی در خانم‌ها، تغییرات فصل و آب و هوا، استشمام رایحه‌ای خاص و نور شدید نام برد. ‬

>>>بیشتر بخوانید:

چگونه بفهمیم سردرد ما میگرنی است یا نه؟

این فوق تخصص آنژیو پلاستی و سکته های مغزی با اشاره به نحوه تشخیص این سردرد تصریح کرد: تشخیص میگرن بصورت بالینی و با گرفتن شرح حال کامل از بیمار امکانپذیر است و اقدامات پاراکلینیکی مانند نوار مغز، سونوگرافی عروق گردن و مغز، ام آر آی و … صرفاً برای رد سایر موارد دیگر بوده است.

تزریق بوتاکس

آقامیری درباره پیشگیری و درمان این نوع سردرد گفت: کنترل میگرن با تغییر سبک زندگی و حذف عوامل محرک سردرد به همراه مصرف دارو امکانپذیر است. یکی از راه‌های موفق کنترل میگرن که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده، تزریق بوتاکس است که در حال حاضر متد روز درمان این بیماری در کشورهای پیشرفته است.

او ادامه داد: تزریق بوتاکس برای درمان میگرن باید توسط متخصص مغز و اعصاب و در نواحی پیشانی، شقیقه، پشت سر و گردن تزریق شود. در این تزریق می‌توان در قسمت صورت معیار‌های زیبایی را هم لحاظ کرد و علاوه بر نقاط خاص درمان، نقاط اضافی برای زیبایی را نیز تزریق کرد و این کار را بصورت دو منظوره انجام داد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=308451
-