احتمال تعویق لیگ قهرمانان آسیا به سال ۱۴۰۰

  • کد خبر : 301910
  • 11 آذر 1399 - 20:58
احتمال تعویق لیگ قهرمانان آسیا به سال ۱۴۰۰

 

 

لیگ قهرمانان آسیا

نیوز: باتوجه به برگزاری مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها در ماه فوریه، کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی طرح تعویق رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا است.

خبرگزاری فوتبال ایران نیوز دات کام :

طبق تصمیمات قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار بود رقابت های لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا از ماه فوریه (بهمن و اسفند ۱۳۹۹) آغاز شود اما روزنامه الاتحاد امارات امروز خبر جدیدی در این ارتباط منتشر کرد و مدعی شد امکان دارد رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان به تعویق بیافتد.

الاتحاد در خبری اختصاصی نوشت: «کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال بررسی طرح تعویق لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا تا ماه آپریل آینده (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰) است.»

روزنامه اماراتی علت این طرح را برگزاری مسابقات جام جهانی باشگاه ها عنوان کرد که قرار است ماه فوریه برگزار شود و این زمان با تقویم AFC برای برگزاری لیگ قهرمانان در تناقض است.

این در حالی است که رقابت های سال ۲۰۲۰ هنوز به پایان نرسیده است. پرسپولیس ایران از شرق آسیا به فینال لیگ قهرمانان راه یافته و در انتظار تکمیل دیدارهای شرق و معرفی دومین فینالیست این رقابت ها است.

از سوی دیگر، نحوه برگزاری لیگ قهرمانان فصل آینده هم هنوز مورد بحث است و کنفدراسیون فوتبال آسیا باتوجه به شیوع کرونا، تصمیم قطعی برای آن نگرفته است.

روزنامه های قطری در روزهای گذشته اعلام کرده بودند. فصل آینده لیگ قهرمانان به همین شکلی برگزاری می شود. که در سال ۲۰۲۰ انجام شد. یعنی برگزاری متمرکز در یک کشور و همچنین .حذف دیدارهای رفت و برگشت در مراحل یک هشتم. یک چهارم، نیمه نهایی و فینال. علت این تصمیم. فشردگی رقابت های بین المللی در سطح قاره آسیا. و نگرانی های سلامتی از ویروس کرونا عنوان شده است.

موضوع دیگر در ارتباط با لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ این است. که تعداد تیم ها از ۳۲ به ۴۰ تیم افزایش می یابد و سازماندهی. و برنامه ریزی برای این رقابت ها دشوارتر خواهد بود.

 

همچنین بخوانید:

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=301910

ثبت نظر

-