دادگاه CAS در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس رای AFC را برمی‌گرداند !

  • کد خبر : 280062
  • 28 آبان 1399 - 22:52
دادگاه CAS در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس رای AFC را برمی‌گرداند !

 

 

دادگاه CAS در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس رای AFC را برمی‌گرداند!

 

ایمن الرفاعی رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان معتقد است که برداشت AFC در پرونده شکایت النصر از پرسپولیس اشتباه بوده و دادگاه CAS رأی کنفدراسیون فوتبال آسیا را برمی‌گرداند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان اعلام کرد که او انتظار دارد که دادگاه CAS عدالت را در مورد شکایت النصر از پرسپولیس رعایت کند.

دکتر ایمن الرفاعی رئیس سابق کمیته انضباطی فوتبال عربستان مراحلی را اعلام کرد که باشگاه النصر باید به آنها اعتماد کند و آنها را دنبال کند تا در پرونده شکایتشان علیه پرسپولیس در دادگاه CAS برنده شوند.

الرفاعی روز سه شنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت:

النصر در پرونده شکایت از باشگاه پرسپولیس، بر اساس معیار ثبت نام بازیکنان در خارج از سیستم TMS استناد کرده است سپس معیار خود را بر روی سوء نیت باشگاه ایرانی گذاشته است چرا که آنها به جای پرداخت معوقات حقوق بازیکنانش، بازیکنان جدیدی را به خدمت گرفته است و این مسئله برای حکام واضح است و در دادگاه بدوی و سپس در فرجام خواهی در کمیته انضباطی رد شد.

وی افزود:

اکنون پرونده النصر به دادگاه CAS خواهد رسید و نهایتا باید ظرف مدت  ۲۱ روز پس از دریافت شکایت النصر، رای این پرونده صادر شود. چرا که فینال لیگ قهرمانان آسیا در پیش است و این یک امر فوری است و این پرونده باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی ادامه داد:

داوری همیشه به آیین نامه ها، عرف و قوانینی بستگی دارد و داوران AFC از نظر من کاملاً مستقل هستند. من تسلط کاملی بر روی این پرونده ندارم ولی با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارم، النصر به ۲ بندی که در بالا ذکر شد استناد کرده است.

الرفاعی ادامه داد:

من توقع دارم دادگاه CAS با این رای را برگرداند و النصر را فینالیست معرفی کند. دو مسأله ای که کاملا واضح هستند و اگر به سیستم فیفا و ثبت نام بازیکنان پرسپولیس را بررسی کنیم، آخرین فرصت جذب بازیکن توسط آنها، در پنجره نقل و انتقالاتی زمستان قبلی بوده است.

او گفت:

آنها نهایتا تا نقل و انتقالات زمستانی واقع در آخر سال ۲۰۱۹ و ابتدای سال ۲۰۲۰ می توانستند. بازیکن جدید جذب کنند. و قبل از همه گیری کرونا پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته شده بوده. و آنها قادر به جذب بازیکن جدیدی نبوده اند.

رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد راز رد شدن شکایت النصر توسط AFC گفت:

به نظر من شاید یک محاسبه غلط از طرف قاضی های AFC انجام شده است و این نظر من به عنوان یک مرد قانون است و من تمایل به طرفداری از النصر ندارم و به نظرم دادگاه CAS این رأی را برمیگرداند.

پس از پایان دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا. که با پیروزی پرسپولیس در ضربات پنالتی به پایان رسید. باشگاه النصر با ارائه شکایتی نسبت به حضور. غیر مجاز بازیکنان نماینده ایران در این رقابت. ها اعتراض کرد. که این شکایت در کمیته انضباطی و سپس. در کمیته استیناف AFC رد شد. و اکنون مدیران این تیم عربستانی. پرونده شکایت خود را به دادگاه عالی ورزش CAS برده اند.

 

 

 

در نیوز بیشتر بخوانید:

جزئیات اولسان زیر ذره‌بین پرسپولیس

تدبیر تاکتیکی پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان آسیا

بازیکن اولسان: می‌توانیم پرسپولیس را شکست دهیم/ قهرمان آسیا می شویم

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=280062