واکنش مشاور رئیس سازمان بازرسی به جوابیه روابط عمومی ریاست جمهوری

  • کد خبر : 268395
  • 22 آبان 1399 - 8:36
واکنش مشاور رئیس سازمان بازرسی به جوابیه روابط عمومی ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگار مهر، ایمان شمسایی مشاور اموررسانه‌ای و ارتباطات رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در صفحه اینستاگرامی اش در واکنش به جوابیه روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری نوشت: «روابط عمومی ریاست جمهوری به جوابیه سازمان برنامه و بودجه استناد کرده که اختصاص صد و بیست میلیارد تومان‌از بودجه مبارزه با کرونا برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی غلط است و به رئیس سازمان بازرسی کل کشور اطلاعات غلط داده‌اند.

این در حالی است که در توضیحات سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان شده که ابتدا تخصیص نادرست از محل اعتبارات کرونا داده شد و سپس خود اصلاح نمودند که خود دلالت بر درستی گزارش سازمان دارد. لازم به توضیح است که با وصول تخصیص به دانشگاه، هیأت مستقر سازمان بازرسی، مراتبِ خلاف قانون را به مسئولان دانشگاه، اعلام و پس از آن اصلاح صورت گرفت.

ناگفته نماند اینکه چرا همان بودجه برای ساختمان، آن هم با اشکالات متعدد قانونی اختصاص می‌یابد جای سوال دارد و در دست پیگیری سازمان بازرسی است و به زودی توضیحات مبسوط آن اعلام می‌گردد.

توضیحات سازمان برنامه را بخوانید:

تخصیص طرح مذکور ابتدا طی ابلاغیه شماره ۲۱۱۱۹۴ مورخ ۳۰/‏۰۴/‏۱۳۹۹‬ از محل یک میلیارد یورو منابع صندوق توسعه ملی که طبق برنامه مصوب ستاد کرونا (ابلاغی طی نامه شماره ۶۴۰۱۱ مورخ ۱۷/‏۰۲/‏۱۳۹۹‬ به وزارت بهداشت) می‌بایست ۶۸۰ میلیارد تومان آن به طرح‌های عمرانی اختصاص یابد، ابلاغ گردید.

متعاقباً با توجه به وجود ردیف متفرقه ۸۷-۵۵۰۰۰۰ درجدول شماره ۹ قانون بودجه سال جاری که ویژه کمک به طرح‌های قابل اتمام در سال ۱۳۹۹ است محل پرداخت آن طی ابلاغیه شماره ۲۲۵۸۴۲ مورخ ۰۶/‏۰۵/‏۱۳۹۹‬ اصلاح گردید و تخصیص نقدی آن نیز از حساب موجود خزانه برای طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای تأمین گردید.»

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری در اطلاعیه‌ای در پاسخ به خبری درباره اعتبار تخصیص یافته برای دانشگاه شهید بهشتی توضیحاتی ارائه داد که می‌توانید در اینجا بخوانید.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=268395
-