فواید نوشیدن آب/از خوردن آب غافل نشوید!

  • کد خبر : 22177
  • 31 تیر 1400 - 13:45
فواید نوشیدن آب/از خوردن آب غافل نشوید!

نیوز: پزشکان نظرات متفاوتی درباره میزان نوشیدن آب دارند. به طور طبیعی، نیاز هر فرد به آب به عوامل متفاوتی مانند وضعیت سلامتی، میزان فعالیت و مکان جغرافیایی زندگیش بستگی دارد. در ادامه بیشتر درباره فواید نوشیدن آب می‌خوانیم.حذف آب خالص از برنامه غذایی باعث تجمع آن در بدن و افزایش وزن می شود. حتی نخوردن آب کافی موجب افت انرژی هم خواهد شد.هنگامی که بدن شما به مقدار کافی آب دریافت نکند، سموم شروع به افزایش می کند و این روند التهاب، درد و عفونت کلیه ها و مثانه را به همراه دارد.

فواید نوشیدن آب برای مفاصل

آرتریت روماتوئید یکی از عوارض کم شدن آب بدن است. این وضعیت موجب درد مفاصل می شود. علایم این بیماری تا حد زیادی با مصرف آب و املاح کاهش می یابد.افراد بهتر است نوشیدنی های کافئین دار را کنار بگذارند و سعی کنند، بیشتر آب بنوشند. زیرا با نخوردن آب کافی تمرکز فرد موجب اختلال می شود. بر اساس مطالعات؛ کم آبی نه تنها دوره بهبود بعد از سکته را طولانی تر می کند، بلکه می تواند خود سکته را نیز تشدید کند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی توانید حجم زیادی آب خالص بنوشید، می توانید با مواد طبیعی مثل لیمو ترش، آب را طعم دار کنید.برای هیدراته ماندن، قبل از هر وعده غذایی یا میان وعده، یک لیوان آب یا یک نوشیدنی غیر شیرین دیگر بنوشید.

فواید نوشیدن آب

هنگامی که بدن، آب خود را از دست می دهد، راه های هوایی را برای ذخیره کردن آب محدود می کند و این دلیلی برای ابتلا به آسم و آلرژی است. همچنین ثابت شده است که کم آبی بدن موجب می شود برخی گلبول های سفید اسید آمینه هیستیدین را به هیستامین تبدیل کنند که واکنش های آلرژیک را تحریک خواهد کرد. هنگامی که آب کافی به بدن می رسد، این گلبول ها تولید هیستامین خود را کاهش می دهند و نشانه های تنفسی از بین می رود.

>>>بیشتر بخوانید:

مطلبی درباره‌ی نوشیدن آب؛ باور های درست و غلط

نوشیدن آب همانند یک مسکن هنگام سر درد عمل می کند، قبل از این که به سراغ مُسکن بروید، نوشیدن آب را امتحان کنید. نبود آب کافی باعث خلل در عملکرد قلب می شود. اگر کم آبی شدید باشد، خون کافی به مغز نمی رسد و بیهوش خواهید شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=22177