شمار تلفات کرونا در آمریکا به مرز ۲۰۶ هزار نفر رسید

  • کد خبر : 208627
  • 09 مهر 1399 - 10:06
شمار تلفات کرونا در آمریکا به مرز ۲۰۶ هزار نفر رسید
به گزارش افکارنیوز،

  طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز» در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دستکم ۴۱ هزار و یک مورد جدید، مجموع مبتلایان به  کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به هفت میلیون و ۱۸۸ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۹۰۴ نفر دیگر در آمریکا بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست دادند تا شمار کلی قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۲۰۵ هزار و ۹۶۶ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی را در پیش گرفته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را هفت میلیون و ۴۰۶ هزار و ۱۴۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۱۰ هزار و ۷۸۵ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به هشت میلیون و ۳۳۶ هزار و ۱۰۸ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۲۴ هزار و ۵۶۲ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت کالیفرنیا با ۸۱۵ هزار و ۶۵۴ مورد ابتلا و ۱۵ هزار و ۷۸۲ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۵۷ هزار و ۶۴۹ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۱۴۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۳ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۷۷ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۶ هزار و ۵۶۴ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۳ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۹۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۶ میلیون و ۱۴۵ هزار و ۲۹۱ مورد ابتلا و ۹۶ هزار و ۳۱۸ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۷۷۷ هزار و ۵۴۲ مورد ابتلا و ۱۴۲ هزار و ۹۲۱ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=208627
-