فواید بخور صورت برای داشتن صورتی زیبا، جوان و شاداب

  • کد خبر : 179993
  • 13 مهر 1400 - 12:00
فواید بخور صورت برای داشتن صورتی زیبا، جوان و شاداب

به گزارش نیوز: همه ی افراد چه مرد چه زن دوست داریم صورتی زیبا، جوان و شاداب داشته باشیم اما زندگی در شهر با هوای آلوده، استرس و فشار کاری، تغذیه نامناسب، سبک زندگی ناسالم و بسیاری موارد دیگر در طول شبانه روز باعث آسیب دیدن پوست ما می شوند.بخور دادن صورت یکی از راه های ساده و کم هزینه است که به سلامت پوست ما کمک می کند.بخور صورت می‌تواند پوست را پاکسازی کند، آن را تسکین ببخشد و صدمات وارد شده به آن را برطرف کند.در ادامه با نیوز همراه باشید تا با فواید بخور صورت آشنا شوید:

حقیقت ناخوشایندی هست که بالاخره باید آن را بپذیریم. روزگاری که در آن به سر می‌بریم دوران خوبی برای پوست ما نیست. هر روزی که می‌گذرد آلودگی هوای کشورها بیشتر می‌شود، مه دودی که هوای شهرها را پر کرده در پوست ما نفوذ می‌کند، برای محافظت از پوست مان در برابر نور خورشید مجبور هستیم کرم ضد آفتاب بزنیم و مواد غذایی فرآوری شده‌ای که مصرف می‌کنیم پوست مان را تغذیه نمی‌کنند. به همین دلیل است که باید مراقب صورت مان باشیم و یکی از کارهایی که می‌توانیم انجام دهیم بخور صورت است.

۱- آلودگی‌ها و مواد شیمیایی نباشته در منافذ پوست را پاک می‌کند

فواید بخور صورت؛ وقتی صورت تان را بخور می‌دهید، گرمای بخار آب منافذ پوست را سست می‌کند، در نتیجه منافذ باز می‌شوند. با باز شدن منافذ، آلودگی‌ها و چربی‌های انباشته درون آن‌ها خارج می‌شود.
فواید بخور صورت
این آلودگی اغلب در هوا معلق است. به کیفیت هوای شهرتان و آن همه دود و گازی که از ماشین‌ها تولید می‌شود فکر کنید. به آن همه مرطوب کننده و ضد آفتاب و مواد آرایشی‌ای که هر روز می‌زنید فکر کنید. علاوه بر این ها، چربی طبیعی پوست هم هست که آن را می‌پوشاند. همه‌ی ما به این چربی طبیعی نیاز داریم، چون پوست ما را مرطوب و از آن محافظت می‌کند. با این حال، هر چیز خوبی هم اگر از حد بگذرد می‌تواند مشکل ساز شود.
با بخور صورت می‌توانید میزان چربی طبیعی پوست را محدود کنید و به این ترتیب جلوی مشکلات ناخوشایندی مثل جوش را بگیرید. با خلاص کردن منافذ پوست تان از آلودگی‌هایی که آن‌ها را مسدود کرده اند، پوستی تمیز و درخشان به خود خواهید بخشید.

۲- صورت را از باکتری‌ها و سلول‌های مرده عامل جوش پاک می‌کند

فواید بخور صورت؛ پوست بزرگ‌ترین اندام بدن است و مانند دیگر قسمت‌های بدن همواره در حال بازسازی است، فرآیندی که باعث تجمع باکتری‌های مرده روی پوست صورت می‌شود. این باکتری‌ها کاملاً مفید هستند و هیچ دلیلی ندارد که نگران باشید تأثیر مخربی بر بدن تان داشته باشند. هر چند ممکن است مشمئزکننده به نظر برسد. علاوه بر این، باکتری‌های مرده فضای زیادی اشغال می‌کنند و ممکن است باعث شوند اکسیژن کافی به پوست نرسد.
فواید بخور صورت
با بخور صورت می‌توانید همه‌ی این باکتری‌های مرده را از پوست خود پاک کنید و به این ترتیب پوست درخشان تری داشته باشید.

۳- اکسیژن بیشتری به پوست می‌رسد

فواید بخور صورت؛ برخی افراد ممکن است از بخور صورت خودداری کنند، مثل کسانی که از حساسیت‌هایی مثل روزاسه رنج می‌برند. این مشکل پوستی هم در اثر ازدیاد بیش از اندازه‌ی یک چیز خوب رخ می‌دهد که باعث می‌شود پوست ظاهری قرمز و تحریک شده پیدا می‌کند.
یکی از فواید بخور صورت گشاد شدن عروق خونی است، امری که باعث می‌شود اکسیژن زیادی به پوست صورت برسد. وقتی صورت تان را بخور می‌دهید و پوست تان سرخ می‌شود بدانید که معنی اش آن است که اکسیژن زیادی به پوست تان رسیده است.

۴- چروک شدن پوست را به تعویق می‌اندازد

فواید بخور صورت؛ ظاهر شدن چین و چروک گرچه سرنوشت طبیعی و حتمی پوست همه‌ی ما است، اما هر کسی از به تعویق افتادن این سرنوشت استقبال می‌کند. در میان همه‌ی روش‌های ادعایی برای کاهش سرعت چروک شدن پوست، ۲ ماده هست که علم تأثیر آن‌ها را اثبات کرده، یکی کلاژن (که در موادغذایی‌ای مثل ژله وجود دارد) و دیگری الاستین.
فواید بخور صورت
اگر علاقه‌ای به خوردن کلاژن ندارید، بخور صورت جایگزین خوبی می‌تواند باشد. این کار باعث سرعت بخشیدن به گردش خون می‌شود، در نتیجه تولید کلاژن و الاستین افزایش پیدا می‌کند. این امر موجب افزایش خاصیت کشسانی پوست می‌شود و ظاهر شدن چین و چروک‌ها را به تعویق می‌اندازد.

۵- به پوست رطوبت می‌بخشد

با خارج شدن همه‌ی آن چربی‌ها از پوست، بدن شروع به تولید بیشتر چربی می‌کند، امری که باعث مرطوب شدن پوست می‌شود. بخور صورت نفوذپذیری پوست را هم بالا می‌برد در نتیجه رطوبت راحت‌تر به درون آن نفوذ می‌کند.

۶- جذب محصولات پوستی را بیشتر می‌کند

فواید بخور صورت؛ بخور صورت یک روش درمانی قطعی نیست، اما باید آن را در برنامه‌ی مراقبت از پوست خود بگنجانید. مهم‌ترین مزیت بخور صورت این است که به اثربخشی بیشتر محصولات مراقبتی‌ای که به پوست خود می‌زنید کمک می‌کند.
علت این مسأله آن است که بخور صورت باعث افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به پوست می‌شود. وقتی منافذ پوست را از آلودگی‌ها و چربی‌ها پاک کنید، قدرت جذب آن‌ها بیشتر می‌شود. چون جریان خون قوی‌تر می‌شود، واکنش پوست به محصولات پوستی بیشتر می‌شود؛ و در آخر آنکه، چون پوست کامل مرطوب می‌شود، وقتی سرم‌های پوستی را بزنید، تأثیر آن‌ها دوچندان می‌شود.
لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=179993

ثبت نظر

-