واکنش های عجیب به چت‌های لو رفته سالومه مجری «من و تو» توسط هکر

  • کد خبر : 17844
  • 15 اسفند 1398 - 17:55
واکنش های عجیب به چت‌های لو رفته سالومه مجری «من و تو»  توسط هکر

 

به گزارش رکنا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، عصر روز گذشته صفحه اینستاگرام یکی از مجریان شبکه‌های ماهواره‌ای هک شد. هک شدن صفحه‌های اینستاگرام چندان اتفاق عجیبی نیست اما آن چیزی که این موضوع را جالب کرد استوری‌هایی بود که آقا یا خانم هکر در صفحه هک‌شده این خانم مجری ماهواره‌ای منتشر کرد. اسکرین‌شات‌هایی از چت تعدادی از سلبریتی‌های معروف با این مجری هتاک به حاج قاسم سلیمانی که موجب واکنش وسیع و عمدتا منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این افراد شد.

چت‌ها چه بوده؟

چت‌هایی که منتشر شده در موضوعات مختلفی است. برخی در حد سلام و احوال‌پرسی ساده‌اند، برخی دیگر اظهار نظرهای نسبتا تند سیاسی، دسته‌ای از آنها ارسال خبر به صاحب صفحه‌اند و حتی در یکی از موارد یک خانم بازیگر بابت لایک کردن یک پست از این مجری ماهواره‌ای عذرخواهی می‌کند!

پرویز پرستویی، تهمینه میلانی، شهره سلطانی، شهره لرستانی، ارژنگ امیر فضلی، برزو ارجمند، رضا صادقی، علی اوجی، مهراب قاسم‌خانی، حامد پهلان، سروش جمشیدی، مهناز افشار و علی انصاریان از جمله افرادی هستند که با مجری «من و تو» گفت‌وگو داشته‌اند.

هر چند برخی از آن‌ها نظیر لرستانی، ژوله، انصاریان، سلطانی، میلانی و ارجمند در مصاحبه ای منکر این موضوع شده‌اند!

هک صفحه سالی تاک

از خودشان پرسیدیم

کدام یک از این سه احتمال درست است؟ راستش را بخواهید ما علم غیب نداریم و نمی‌دانیم. به عنوان رسانه تنها می‌توانیم سراغ هنرمندانی که تصویر چت‌شان منتشر شده برویم و از آنها اصل ماجرا را سوال کنیم و همین کار را هم کردیم. پاسخ این هنرمندان به این سوال مشترک که «موضعتان در مورد چت‌های منتشر شده از شما با خانم سالومه سیدنیا چیست» را بخوانید:

شهره سلطانی:

قطعا جعلی بوده اما به هر حال خیلی‌ها ممکن است دایرکت من بیایند و چت کنند. اما واقعا از این چتی که می گویید بی اطلاعم.

ژوله:

من اصلا در جریان این قضیه نیستم و به همین دلیل حرفی نمی زنم.

علی انصاریان:

چه بامزه من ندیدم. باید برم ببینم بعد بگویم جعلی است یا نه.

شهره لرستانی:

من نمی دانم سالومه کی هست؟ و به شدت مریض هستم و اطلاعی هم از این موضوع ندارم.

علی اوجی:

من راجع به این موضوعات صحبت نمی کنم.

تهمینه میلانی:

من از این ماجرا بی خبر هستم. ترجیح هم می‌دهم در این باره حرفی نزنم. فقط به عنوان یک هنرمند غصه می خورم از فحاشی‌هایی که تو صفحه‌ام می شود. واقعاً چرا ما این‌طور شده‌ایم؟!

برزو ارجمند:

من این موضوع را تایید نمی‌کنم.

چت ها ی سالی

تا لحظه تنظیم این گزارش قصد داشتیم این سوال را از پرویز پرستویی، ارژنگ امیرفضلی، رضا صادقی و حامد پهلان هم بپرسیم ولی متاسفانه یا موبایل‌شان را جواب ندادند یا اساسا گوشی همراه‌شان خاموش بود و موفق به ارتباط با آنها نشدیم.‌

در عین حال، سالومه سیدنیا تلویحا صحت چتها را تایید کرده و گفته که بیشتر آن‌ها را پاک کرده بوده!

هکر صفحه این مجری شبکه ضدایرانی در واکنش به این موضوع گفته: «عجله نکنید… به زودی مشخص خواهد شد بیشترش را پاک کرده بودی یا نه!»

البته ارژنگ امیرفضلی هم صحت چتها با سالومه را به نوعی تأیید کرده و نوشته: «سالومه قبلا ایران بازیگر بوده و طبیعیه خیلی از همکاراش باهاش چت کنن». امیرفضلی در حالی این ادعا را مطرح کرده که سالومه سیدنیا تنها در چند سکانس کوتاه ایفای نقش کرده است.

اما در این میان واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی هم قابل توجه بود و اکثرا به این اتفاق معترض بودند. در این میان محتوای نوشته‌های پرستویی و قاسم‌خانی بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفت. پرستویی در چت با سالومه گفته بود «من جیره خوار نظام نیستم» و قاسم‌خانی هم که شهرت خود را مدیون تلویزیون جمهوری اسلامی ایران است، نوشته بود «شبی نیست که دلم تغییر و آزادی نخواهد»!

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره اخیر فیلم فجر در مقام حمایت از سلبریتیها برآمد و آنها را سرمایه‌های اجتماعی خواند و نوشت: «از هر ابزاری برای حمله و تخریب ‎هنرمندان استفاده نکنیم… بی محابا کمر به نابودیشان نبندیم.»

واکنش علی علیزاده تحلیلگر مسائل سیاسی هم در نوع خود جالب توجه بود: «اینستای مجری زرد منوتو هک شده. معلوم شده خیلی از سلبریتیها و هنرمندان داخل برایش خبرچینی میکردند. مجریان BBC هم همین‌اند. در ارتباط مدام با سیاسیون داخل. بارها گفتم: بدون همکاری خبرچینان بومی، رسانه‌های استعماری هرگز نمیتوانستند از مرز رد شده، تا این عمق در ذهن ایران نفوذ کنند.»

شاید دام باشد

حالا عجله نکنید. در گروه رسانه بارها گفته‌ایم هر خبری که در فضای مجازی منتشر شد پرسشگرانه و نقادانه با آن مواجه شوید و احتمال این را هم بدهید که با یک شایعه یا همان «فیک‌نیوز» مواجه هستید. یعنی چه؟ یعنی این که در ماجرای انتشار این چت‌ها، چند احتمال وجود دارد:

اول: این اتفاق واقعا افتاده است. یعنی این چت‌ها واقعی است و آقا یا خانم هکر به آنها دسترسی پیدا کرده و با انتشار این چت‌ها می‌خواهد دست کسانی که هم با نهادهای حاکمیتی در ایران کار می‌کنند و هم با اپوزیسیون نظام رفاقت دارند را برایتان رو کند. این همان برداشتی است که خیلی از کاربران شبکه‌های اجتماعی داشته‌اند و به خاطر همین انتقادها ی زیادی از سلبریتی‌ها کرده‌اند که در میان همه آنها، پرویز پرستویی مورد بیشترین هجمه قرار گرفته است.

دوم: باز هم این اتفاق واقعا افتاده است اما کسی که آنها را منتشر کرده نه هکر ناشناس بلکه همین خانم مجری ماهواره‌ای است!

حالا هدف احتمالی او چیست؟ شاید انتقام‌گیری شخصی از کسانی که با او همکاری نکرده‌اند یا هشدار به سایرینی که با او چت کرده‌اند و ممکن است پایشان را از گلیم‌شان درازتر کنند یا حتی ارسال پیام‌های سیاسی به نظام!

سوم: اصلا همه چیز دروغ است. درست کردن یک چت به اسم هر کسی توسط نرم‌افزارهایی مانند فوتوشاپ کاری ندارد. نمونه‌هایش را بارها و بارها در طنزهای مطبوعاتی که چند سال اخیر باب شده است دیده‌ایم، چت‌هایی که به نام چهره‌های مشهور سیاسی و غیرسیاسی ساخته می‌شود و پیام‌های طنزی در آن رد‌و‌بدل شده است.

در مورد آن چت‌های مطبوعاتی می‌دانیم که با یک چت جعلی و صرفا جهت تفریح و خنده مواجهیم ولی در مورد چت‌هایی که دیروز منتشر شد شاید هدف از خراب کردن سلبریتی‌ها پیش مردم و مساله‌دار کردن آنها برای ادامه کار در چارچوب جمهوری اسلامی است و منتشر کننده هم یا همین خانم مجری است یا هکر گمنام.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=17844