تهدید ترکیه به اعمال تحریم توسط اتحادیه اروپا

  • کد خبر : 169831
  • 11 شهریور 1399 - 6:37
تهدید ترکیه به اعمال تحریم توسط اتحادیه اروپا
به گزارش افکارنیوز،

تداوم عملیات‌های حفاری اکتشاف نفت و گاز توسط ترکیه در شرق دریای مدیترانه و تهدید آنکارا به راه انداختن جنگ با یونان با واکنش اتحادیه اروپا مواجه شد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره» سخنگوی کمیسیون اروپا امروز (دوشنبه) گفت تمامی اعضای این اتحادیه از رفتارهای اخیر ترکیه بسیار نگران هستند.

بر این اساس، اتحادیه اروپا از ترکیه خواست تا ضمن اجتناب کردن از هرگونه اقدام یک‌جانبه‌ای که باعث افزایش تنش‌ها در حوزه مدیترانه می‌شود، به مذاکره و گفت‌وگو برای حل مناقشات روی بیاورد.

شبکه «اسکای‌نیوز» نیز به نقل از این سخنگوی کمیسیون اروپا گزارش داد: «اگر گفت‌وگو با ترکیه نتیجه‌بخش نباشد، ما قطعا به سمت اعمال تحریم حرکت خواهیم کرد».

تنش‌ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل تلاش‌های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش‌های قدیمی منجر شده است.

«میتسوتاکیس» نخست‌وزیر یونان پیشتر گفته بود که دولت این کشور قصد دارد لایحه‌ای را برای دو برابر کردن محدوده آب‌های سرزمینی ارائه کند.

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز با بیان اینکه یونان نمی‌تواند محدوده آب‌های سرزمینی خود در دریای یونان را دو برابر کند، صراحتاََ گفت که این اقدام می‌تواند منجر به وقوع جنگ شود.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=169831