نابودی جهان و کل بشریت / زمین هدف قرار می گیرد + جزییات تکان دهنده

  • کد خبر : 16658
  • 14 اسفند 1398 - 12:43
نابودی جهان و کل بشریت / زمین هدف قرار می گیرد + جزییات تکان دهنده

گفتنی است برخورد شهاب سنگ با زمین اتفاقی است که می‌تواند نسل بشر را به کلی نابود کند و به تازگی هم ناسا هشدار داده که در اردیبهشت ماه یک سیارک ۴ کیلومتری به زمین نزدیک می‌شود که اصابت آن به سیاره ما، می‌تواند به معنی نابودی بشر باشد!

به گزارش نیوز به نقل از اکسپرس ، به تازگی ناسا طبق یک پیش بینی هشدار داده که در اردیبهشت ماه یک سیارک ۴ کیلومتری به زمین نزدیک می شود که در صورت برخورد این سیارک با سیاره ما نسل بشر به کل نابود خواهد شد.

کارشناسان سازمان فضایی ناسا اعلام کردند که برخورد شهاب سنگ با زمین امکان دارد که در ماه آینده رخ دهد و در آوریل ۲۰۲۰ این سیارک ۴ هزار متری به سیاره ما نزدیک خواهد شد و در صورت برخورد این سیارک کل بشریت نابود و عواقب جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت.

سیستم ردیابی سازمان فضایی ناسا سیارک ۴۱۰۰ متری که در اردیبهشت 99 به ما نزدیک می‌شود را ردیابی کرده که کارشناسان ناسا اعلام کردند که در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۰، معادل ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ این سیارک با سرعت ۸٫۷ کیلومتر بر ثانیه به سمت سیاره زمین در حرکت است که به نزدیک‌ ترین فاصله خود با ما می‌رسد و طبق گفته متخصصان برخورد این شهاب سنگ با زمین عواقب فاجعه باری را به دنبال دارد که نسل انسان را نابود می کند و امکان برخورد سیارک با زمین هر صد سال یعنی یک بار ۱ در ۵۰ هزار وجود دارد که رخ دهد .

به گفته کارشناسان ناسا سنگ‌هایی که قطر چند متر دارند، قبل از رسیدن به سطح زمین در اتمسفر می‌سوزند اما اگر اندازه آن ها از ۲۰ متر بزرگتر باشد امواج آن ها می تواند باعث شکستن شیشه های مناطق مسکونی شود و اگر قطر شهاب سنگ به ۴۰ متر برسد برخورد آن با زمین یک منطقه یا شهر را به نابودی می کشاند و همچنین نزدیکی شهاب سنگ با ابعاد چند کیلومتری می تواند موجب ایجاد زلزله ، سونامی و سایر بلاهای طبیعی شود که به نابودی نسل انسان می رسد.

گفتنی است که طبق گفته های ناسا و تخمین های زده شده این سیارک که به نام ۱۹۹۸ OR2 شناخته شده چیزی بین ۱٫۵ تا ۴٫۱ کیلومتر است که اولین بار در سال ۱۹۸۷ و در هنگام عبور از نزدیکی خورشید ردیابی شد اما آیا ۱۹۹۸ OR2 در آوریل ۲۰۲۰ با زمین برخورد می‌کند؟ که با توجه به احتمال ۱ به ۵۰ هزار مطرح شده، شانس این اتفاق فوق‌العاده پایین بوده و می‌توان گفت که جواب منفی است چرا که نزدیک‌ ترین حالت فاصله سیارک مورد نظر با ما ۰٫۰۴۲۰۵ واحد نجومی، معادل ۶٫۲۹ میلیون کیلومتر است و این فاصله حدودا ۱۶ برابر فاصله ما با ماه است.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=16658