علائم و راه های درمان طبیعی عصب سیاتیک

  • کد خبر : 156186
  • 18 مهر 1400 - 20:00
علائم و راه های درمان طبیعی عصب سیاتیک

به گزارش نیوز: عصب سیاتیک بزرگ ترین عصب بدن است اختلال این عصب ممکن است باعث دردهای شدید در ناحیه زانو و کمر دنده ها شود.این درد اغلب با احساس سوزش خارش کرخی و سنگینی در پاها اشکار می شود ، این درد نشانه هایی که به همراه دارد حرکت و جنبش های روزانه را مختل میکند درد ساتیک در مواردی بسیار آزار دهنده است که این بعضی از درد ها را با روش های طبیعی می توان تسکین بخشید. در ادامه با نیوز همراه باشید با درمان طبیعی عصب سیاتیک:

عصب سیاتیک ملتهب که به نام سیاتیکا نیز شناخته می شود، به طور معمول درد شدیدی در ناحیه کمر ایجاد می کند که می تواند به باسن و پا نیز گسترش یابد. درمان های خانگی و همچنین درمان پزشکی می توانند به تسکین این ناراحتی کمک کنند.

از آنجایی که درد ناشی از عصب سیاتیک ملتهب می تواند بسیار شدید باشد، افراد بسیاری درمان های طبیعی را برای تسکین درد مد نظر قرار می دهند.

درمان طبیعی عصب سیاتیک

علائم سیاتیکا

سیاتیکا می تواند موجب درد، التهاب و به طور همزمان بی حسی، گزگز و ضعف در پا شود. این شرایط به طور معمول تنها یک پا را تحت تاثیر قرار می دهد.

درد سیاتیک در ناحیه کمر آغاز شده و می تواند به سمت پایین حرکت کرده و از باسن عبور کند. سپس درد می تواند به حرکت خود ادامه داده و به پشت پا گسترش یابد و حتی تا کف پا را نیز تحت تاثیر قرار دهد. احساس ناراحتی می تواند در پشت ران و ساق پا افزایش یابد.

درمان طبیعی عصب سیاتیک

شدت درد سیاتیک می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در برخی موارد درد می تواند خفیف باشد در شرایطی که دیگران دردی بسیار شدید را تجربه می کنند. همچنین، برخی افراد احساس سوزش یا حتی شرایطی مانند دریافت شوک الکتریکی را تجربه می کنند.

روش های درمانی طبیعی برای عصب سیاتیک ملتهب

زردچوبه

کورکومین، ماده فعال اصلی موجود در زردچوبه که از دیگر درمان طبیعی عصب سیاتیک است، به واسطه خواص ضد التهاب، ضد درد و آنتی اکسیدانی خود فواید سلامت مختلفی را نشان داده است. بر همین اساس، این ادویه یک درمان طبیعی عالی برای انواع مختلفی از مشکلات سلامت است که موجب درد و تورم می شوند.

زردچوبه به صورت مکمل در دسترس است و همچنین شما می توانید آن را به صورت تازه مصرف کرده یا پودر آن را به غذاهای خود اضافه کنید.

افزون بر این، زردچوبه به عملکرد درست کبد کمک می کند که می تواند به بهبود دیگر جنبه های سلامت انسان کمک کند.

روغن کانابیس

یکی دیگه از درمان طبیعی عصب سیاتیک روغن کانابیس که از شاهدانه تولید می شود، توانایی خود در تسکین درد را نشان داده است. کانابیدیول، ترکیبی که به آرامش اعصاب و بهبود خواب کمک می کند، عامل کلیدی در این زمینه است.

درمان طبیعی عصب سیاتیک

روغن کانابیس درمانی موثر است، اما برخی موارد منع مصرف آن، به عنوان مثال، در موارد آریتمی قلبی، وجود دارند. از این رو، استفاده از روغن کانابیس باید زیر نظر پزشک صورت بگیرد، به ویژه اگر داروهای تجویزی مصرف می کنید.

>>>بیشتر بخوانید:

برای زانو درد روغن کرچک رو امتحان کنید

گینکو بیلوبا

برگ های درخت گینکو بیلوبا یا کهن‌دار به شکل مکمل برای بهبود گردش خون در مغز و اندام های انتهایی بدن مانند دست ها وپاها به فروش می رسد. از این رو، کارشناسان این محصول را برای بهبود حافظه و همچنین تسکین انواع مختلف درد و ناراحتی توصیه می کنند.

برخی مطالعات نشان داده اند که عصاره این گیاه می تواند به بازسازی عصب سیاتیک کمک کند. از این رو، شما می توانید زیر نظر پزشک از آن به عنوان یک روش درمان استفاده کنید. با این وجود، مصرف گینکو بیلوبا نباید در بلند مدت صورت بگیرد.

زعفران

درمان طبیعی عصب سیاتیک با زعفران که از توانایی طبیعی تسکین درد و کاهش تورم برخوردار است. افزون بر این، زعفران یک آنتی اکسیدان قوی است. مطالعات مختلف نشان داده اند که زعفران می تواند درمان خوبی برای تسکین دردهایی باشد که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهند.

درمان طبیعی عصب سیاتیک با زعفران

 

بنابر پزشکی سنتی هندی، زعفران باید در مقادیر کم و در ترکیب با شیر استفاده شود. با این وجود، امروزه عصاره زعفران و مکمل های آن نیز در دسترس هستند که امکان مصرف دوزهای دقیق‌تر را فراهم می کنند.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=156186

ثبت نظر

-