شگرد تکراری یک جوان برای سرقت از مسافران ترمینال جنوب تهران باز هم قربانی گرفت

  • کد خبر : 155165
  • 30 مرداد 1399 - 0:50
شگرد تکراری یک جوان برای سرقت از مسافران ترمینال جنوب تهران باز هم قربانی گرفت

به گزارش رکنا ، سرهنگ” مراد مرازاده” اظهار داشت: بیست و یکم مرداد جوانی حدودا ۲۵ ساله با مراجعه به واحد گشت کلانتری ۲۰۸ پایانه مسافربری ترمینال جنوب به مأموران اعلام کرد که چند روز پیش توسط مردی حدودا ۵۰ ساله مورد سرقت پول و گوشی های تلفن همراه خود قرار گرفته است و پس از گذشت چند روز مجددا این شخص را داخل پایانه مسافربری شناسایی کرده است .

وی بیان داشت: جوان مال باخته ادامه داد: هفته گذشته برای رفتن به یکی از استان های مرکزی کشور به پایانه جنوب رفته بودم. مدتی به زمان حرکت اتوبوس مانده بود ؛ تصمیم گرفتم تا داخل یکی از آلاچیق های داخل پایانه مدتی استراحت کنم ؛ داخل آلاچیق نشسته بودم که مردی حدودا ۵۰ ساله به سمت من آمد و با طرح دوستی خواهش کرد که آنجا بنشیند؛ چند دقیقه ای از حضور این شخص نگذشته بود که وی از من پرسید “صبحانه خورده ای؟”¬؛ زمانی که متوجه شد من هنوز صبحانه نخوردم ، از داخل کیفش کیک و ساندیس خارج کرد؛ یکی از آنها را به من داد و خودش نیز مشغول خوردن صبحانه شد؛ بدون آنکه به قصد و نیت واقعی این شخص مشکوک شوم، کیک و ساندیس را خوردم؛ هنوز چند دقیقه ای از خوردن کیک و ساندیس نگذشته بود که دچار سردرد شدید شدم و در ادامه بیهوش شدم؛ پس از چند ساعت که به هوش آمدم متوجه سرقت گوشی تلفن همراه و تمامی پول همراه خود شدم و از آن شخص نیز هیچ خبری نبود؛ پس از بازگشت به تهران تصمیم گرفتم تا او را پیدا کنم ؛ اطمینان داشتم که وی را در پایانه پیدا خواهم کرد تا اینکه امروز موفق شدم تا این شخص را شناسایی کنم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به اظهارات مال باخته، مأموران کلانتری ۲۰۸ پایانه مسافربری ترمینال جنوب شناسایی و دستگیر متهم را در دستور کار قرار دادند و با گشت زنی های هدفمند موفق شدند متهم را دستگیر کنند و در بازرسی از کیف و کوله پشتی اش، مقادیری از اموال مسروقه از جمله گوشی تلفن همراه مال باخته کشف شد.

وی ابراز داشت: متهم پس از انتقال به کلانتری، در اظهارات اولیه مدعی شده بود که تنها از مال باخته سرقت کرده است؛ اما در بررسی پرونده های مشابه و مراجعه یکی دیگر از مال باختگان به کلانتری و شناسایی متهم، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و به بیش از ۱۰ فقره سرقت به شیوه بیهوشی از مسافران پایانه مسافربری جنوب تهران اعتراف کرد .

کلانتر پایانه مسافربری ترمینال جنوب با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت های مشابه ، شناسایی و دعوت از مال باختگان در دستور کار کلانتری ۲۰۸ قرار گرفته است؛ لذا از کلیه مال باختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایت خود به کلانتری ۲۰۸ پایانه مسافربری جنوب مراجعه کنند .

این مقام پلیسی خاطر نشان کرد: سرقت به شیوه بیهوشی از جمله روش های رایج سرقت است که طی آن سارقین با تعارف کردن نوشیدنی به افراد آنان را بیهوش و در نهایت اموال با ارزش آنان را سرقت می کنند. تکرار این شیوه از سرقت در شرایطی همچنان از سوی سارقان رایج است که پلیس بارها در اطلاع رسانی های خود به شهروندان تأکید کرده که از پذیرش موادخوراکی به ویژه نوشیدنی از افراد غریبه و ناشناس دوری کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=155165