ثروتمندترین آمریکایی در حوزه املاک

  • کد خبر : 14287
  • 08 اسفند 1398 - 18:13
ثروتمندترین آمریکایی در حوزه املاک
به گزارش نیوز،

والدین دونالد در سال ۱۹۴۸ از هم جدا شدند و هر کدام جداگانه ازدواج کردند. برن از دانشگاه واشنگتن، در رشته مدیریت کسب‌وکار و اقتصاد، فارغ‌التحصیل شد.

اخبار اقتصادی – در سال ۱۹۵۶ وارد تیم اسکی شد، اما به دلیل مصدومیت نتوانست این راه را ادامه دهد. او بعد از دانشگاه، وارد نیروی دریایی آمریکا شد. او با یک وام ۱۰ هزار دلاری در سال ۱۹۵۸، اولین خانه خود را در شهر ساحلی نیوپورت بیچ ساخت. در همین سال، مسیر شغلی او با تاسیس شرکت برن آغاز شد که به ساخت‌وساز ملک در اورنج کانتی، کالیفرنیا می‌پرداخت. در سال ۱۹۶۳ برن به همراه دو شریک دیگر، شرکت MVC را تاسیس کردند و حدود ۴ هزار هکتار زمین خریدند تا ساخت‌وساز یک شهر جدید را شروع کنند. او از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ ریاست شرکت MVC را بر عهده داشت. در سال ۱۹۷۷ به گروهی از سرمایه‌گذاران پیوست تا شرکت ۱۴۶ ساله ارواین را بخرند. برن با ۳/ ۳۴ درصد، به بزرگ‌ترین سهامدار کنسرسیوم تشکیل شده تبدیل شد و عنوان معاونت هیات‌مدیره را دریافت کرد. در سال ۱۹۸۳ بزرگ‌ترین مالک شرکت بود و به‌عنوان رئیس هیات‌مدیره انتخاب شد. در سال ۱۹۹۶ تقریبا کلیه سهام را به‌دست آورد و تنها مالک این شرکت شد. شرکت ارواین مالک بیش از ۱۱ میلیون متر مربع املاک است که بخش عمده آن در کالیفرنیای جنوبی واقع شده است. از دیگر دارایی‌های شرکت می‌توان به هتل‌ها، اسکله، زمین گلف، ساختمان‌های اداری، مجموعه‌های آپارتمانی و بیش از ۴۰ مرکز خرید اشاره کرد. برن سه بار ازدواج کرده که از همسر اولش سه فرزند و از همسر دوم و سومش هر کدام یک فرزند دارد. او معمولا در محافل عمومی ظاهر نمی‌شود و می‌گوید: «من مقام معروفی نیستم یک تاجر، سازنده و برنامه‌ریز هستم. اگر احساس کنم کاری را به خوبی انجام داده‌ام، احساس رضایت می‌کنم، نه اینکه بخواهم مصاحبه کنم و جلوی چشم قرار بگیرم.»

در سال ۱۹۶۳ برن به همراه دو شریک دیگر، شرکت MVC را تاسیس کردند و حدود ۴ هزار هکتار زمین خریدند تا ساخت‌وساز یک شهر جدید را شروع کنند. در سال ۱۹۹۶ تقریبا کلیه سهام را به‌دست آورد و تنها مالک این شرکت شد.

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=14287

ثبت نظر

-