درب های کاخ مرمر به روی مردم باز می شود /داخل این کاخ آسانسور نصب شده، پتک زده اند!

  • کد خبر : 142025
  • 19 مرداد 1399 - 9:09
درب های کاخ مرمر به روی مردم باز می شود /داخل این کاخ آسانسور نصب شده، پتک زده اند!
به گزارش افکارنیوز،

سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص مهم‌ترین اقدامات یکساله بنیاد مستضعفان گفت:زمانی که بنده رئیس بنیاد مستضعفان شدم برنامه یکساله بنیاد تدوین شده بود و ما همان برنامه را اجرا کردیم و خوشبختانه ۱۰۰ درصد برنامه اجرا شد و رشد و تولید بالا بود و به تمام اهداف رسیدیم.

اخبار اقتصادی- وی درباره وضعیت اقتصادی بنیاد مستضعفان بیان کرد: بنیاد مستضعفان  ۱۶۹ شرکت ثبت شده دارد و حساب این شرکت‌ها در پایان سال حسابرسی می‌شوند در بین این ۱۶۹ شرکت برخی سود ده و برخی ضرر ده هستند. در حال حاضر به علت کرونا مجمع بنیاد مستضعفان برگزار نشده است، اما طبق برآورد اولیه کل فروش بنیاد در سال گذشته ۳۶ هزار میلیارد تومان بوده و حدود ۷ هزار میلیارد تومان هم سود ناخالص بدون کسر مالیات داشتیم و باید حدود هزار میلیارد تومان هم مالیات پرداخت کنیم.

فتاح افزود: حدود ۲۹ هزار میلیارد تومان هزینه داشتیم و ۶ هزار میلیارد تومان باقی می‌ماند که به نسبت ۶۰ به ۴۰ بین بنیاد مستضعفان و شرکا تقسیم می‌شود.

اولویت بنیاد مستضعفان تامین نیازهای داخلی

فتاح در خصوص ادعای نبود شفافیت در بنیاد مستضعفان گفت: ما گزارش سالانه را در مجمع بنیاد مستضعفان بررسی می کنیم و تمام آن چاپ می‌شود و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

وی افزود:تمام صورت‌های مالی شرکت ها در سایت بنیاد قرار می‌گیرد و سازمان بازرسی کل کشور هم روی حساب ها نظارت دارد و شرکت مفید راهور تمام حساب‌های ما را بررسی می‌کند و ۳۲ شرکت بنیاد مستضعفان در بورس فعالیت دارند که همین موضوع موجب شفافیت می‌شود.

بازگشت تمام ارز حاصل از صادرات بنیاد مستضعفان از طریق سامانه نیما

فتاح بیان کرد: تامین نیاز‌های داخلی کشور اولویت اصلی بنیاد مستضعفان است و ما در فولاد، سیمان و چند کالای دیگر اجازه صادرات پیدا کردیم و سال گذشته حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار صادرات داشتیم و تمام این ارز هم به کشور بازگشته است.

وی بیان کرد: با آقای همتی رئیس بانک مرکزی دیدار داشتم و ایشان از ما بابت بازگشت ارز صادراتی از طریق سامانه نیما تشکر کردند.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان از طریق صندوق توسعه ملی برای گسترش صنایع فولاد و سیمان ارز دریافت کرده است که بیشتر آن را پس داده، اما ارز ۴۲۰۰ تمانی دریافت نکرده است.

درب های کاخ مرمر به روی مردم باز می شود

فتاح درخصوص کاخ مرمر گفت: کاخ مرمر در اختیار مجمع تشخیص مصلحت بود، قبل از مرحوم هاشمی رفسنجانی دست یک عده بود و بعد از ایشان هم مدتی دست مجمع باقی ماند.

وی افزود: زمانی که بنده به بنیاد مستضعفان آمدم، متوجه شدم دولت قرار است از کاخ مرمر به عنوان محل تشریفات مهمان‌های خارجی استفاده کند و طی دیداری که با رئیس جمهور داشتم، کاخ در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت و ما در عرض ۴ ماه با کمک میراث فرهنگی آنجا را به موزه هنر ایران تبدیل کردیم که اگر کرونا اجازه دهد درب‌های آن به روی مردم باز می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: البته کاخ مرمر آسیب‌ دیده است، داخل این کاخ آسانسور نصب شده، پتک زده اند و در طبقه دوم آن حمام، سونا و جکوزی ساخته اند.

فتاح بیان کرد: کاخ مرمر را برای دیدن مردم آماده کرده ایم.

 

لینک کوتاه : https://www.news.ir/?p=142025